Избор на първи автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
railfan
Мнения: 641
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот railfan » Чет 16 юни 2022 7:59


Iskoa написа:
stefan4o написа:
tdi fen написа:май е фейк ,трябва да се въведе някакво ограничение, например в някой форуми трябва да имаш определен брой мнения за да пуснеш тема

Напълно съм съгласен :th_up


Хаха какъв фейк бе човек кой ще се занимава да си губи времето да отговаря .
След месец ще ти изпращам снимки точно в тази тема на бъдещия автомобил . Доста хейт човек да не попита за мнение на които не му се пише адекватно мнение да не пиши не ми трябва мнението на хора които карат някоя бангия и не са виждали посочените автомобили.
За това с парите на тате или на мама няма значение имам взимам излишно коментари просто. Относно темата има 3,4 отговори свързани с нея другите са напълно излишни.


Щом смяташ, че хората, които са се изказали негативно за твоите глупави идеи карат "бангии", очевидно нямаш никаква работа да пишеш в този форум и да търсиш каквито и да е мнения от нас с "бангиите"
И още нещо - с този си коментар затвърди напълно мнението на масовката пищещи в темата, че си поредния тарикат с чуждите пари, който нито знае как се изкарват тези пари, нито може да има адекватна преценка за обкръжаващият свят. Но най-лошото е, че заради такива после страдат други хора, които нямат никаква вина, че някой не си е свършил добре работата като родител и се е пръкнал поредният пикльо-гъзар с кола над 200 коня. После става - :bishop

ПС. Към админите - темата е очевидно фейк и насажда напрежение във форума, моля да се вземат мерки да се заключи или изтрие, както и да се банне въпросният.




Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот Lupender » Чет 16 юни 2022 8:18


Готина тема! Повдига интересни въпроси, може да се ползва за проучване на мнението на широката автомобилна общественост (форума има представителност за такава претенция). Относно питането на автора - вероятно има елемент на не достатъчно адекватна преценка, но предвид факта, че има много келеши под 20 години, каращи тупалки, не само над 200 коня, но и такива над 300, това започва да изглежда в реда на нещата. Едно такова пишлеме всяка вечер ме буди (след като съм заспал) с едно М4 (идва да си взема гаджето от отсрещния блок). Та не е важно от къде идват парите за колите, важното е обективно да се даде информация на бъдещите собственици на такива коли с какви проблеми биха се сблъскали в експлоатацията им, включително и от гледна точка на безопасност. Иначе, ако се направи един анализ на темите за закупуване на автомобил, вероятно повечето не са се отчели с придобивка, затова е резонно, ако темата не съдържа някаква съществена информация, да се заключва, или дори премахва за да не създава информационен шум.


gadnyara
Мнения: 268
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот gadnyara » Чет 16 юни 2022 9:01


Ама човекът не търси житейски съвети, иска да знае колко ще му струва поддръжката на такова возило.

Ето конкретно - 230-250кс дизел качен на премиум SUV, за 3 години и 120 хил.км глътна 50 хил.лв без ДДС извън гориво, пътни такси в чужбина и глобите. Възрастта беше 10, съответно 13 години. Разликата придобиване/продаване - около 30% за този период, вероятно можеше повече да вземе, но липсваше желание да се напудри.
Сумата по-горе включва всичко, което е плащано по колата - данъци, застраховки, ремонти, обслужвания, гуми, без цената на самата кола.

Аз лично, предпочитам да метна един апартамент във фонд "пенсия", вместо да се возя и живея премиум, затова понякога завиждам на хората, които държат на висок клас живот. Травма от комунизма...

Последна промяна от gadnyara на Чет 16 юни 2022 9:06, променено общо 1 път.


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот humanic » Чет 16 юни 2022 9:05




rld
Мнения: 547
Регистриран на: Нед 01 мар 2015 20:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот rld » Чет 16 юни 2022 9:09


Лада за 20 хил и с останалите се почерпи :use_search


Iskoa
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 15 юни 2022 0:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот Iskoa » Чет 16 юни 2022 9:13


gadnyara написа:Ама човекът не търси житейски съвети, иска да знае колко ще му струва поддръжката на такова возило.

Ето конкретно - 230-250кс дизел качен на премиум SUV, за 3 години и 120 хил.км глътна 50 хил.лв без ДДС извън гориво, пътни такси в чужбина и глобите. Възрастта беше 10, съответно 13 години. Разликата придобиване/продаване - около 30% за този период, вероятно можеше повече да вземе, но липсваше желание да се напудри.
Сумата по-горе включва всичко, което е плащано по колата - данъци, застраховки, ремонти, обслужвания, гуми, без цената на самата кола.

Аз лично, предпочитам да метна един апартамент във фонд "пенсия", вместо да се возя и живея премиум, затова понякога завиждам на хората, които държат на висок клас живот. Травма от комунизма...



Благодаря за коментара колега ,явно малко хора разбраха че не ме интересуват техните житейски съвети имат деца които да контролират просто за едно мнение попитах ама явно всички са негативно настроени.


gadnyara
Мнения: 268
Регистриран на: Чет 15 фев 2018 18:35
Автомобил: Golf7 GTE 17 + MB S205 220d 20
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот gadnyara » Чет 16 юни 2022 11:06


Настроени са, защото обществото е наситено с арогантност и претенции без покритие.
А самата идея младеж с 30 хил. бюджет да кара кола, проектирана за средно висок бизнес клас клиенти води до извод, че харесвате и искате да подражавате на такова поведение.
Та, не ги съдете - изморени сме от "кисели гъзари".


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот gogogo79 » Чет 16 юни 2022 11:19


Проблема е ,че тоя апартамент във фонд "пенсия" , няма как да го паркираш пред дискотеката или пред кафето , фитнеса и мола . А и няма да е видимо на челото ти да пише,че имаш сигурни доходи от наем . Хейта срещу такива младежи си почна още от случая с Милен Цветков , когато беше убит от един с Q7 пиян и друсан едновременно. И все пак мисля ,че идеята на форума не е да се отнасяме да да дискутираме морал и житейски ценности.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 641
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот railfan » Чет 16 юни 2022 11:21


И не само това - в Ст. Загора отново един млад келеш осакати едно младо момиче без крак до живот...и още и още много случаи, където основния проблем е грешната преценка в съчетанието с мощна кола и големи комплекси.. точно затова имаме нужда от превенция чрез законодателни промени в тази посока.

Последна промяна от railfan на Чет 16 юни 2022 12:07, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот 777 » Чет 16 юни 2022 11:27


За съжаление повечето пъти шофьорът-пикльо оцелява с изкълчен пръст, а останалите пътници умират и слушаме оправдания "Аз не исках да става така". Иначе и аз си мисля, че автор е "банкерката" с най-добра приятелка.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот VWGT » Чет 16 юни 2022 11:34


Iskoa, финансовите възможности и вътрешносемейните ви отношения едва ли някой в темата го интересуват истински, но 18 годишен с книжка от вчера+245коня+кифла, чисто статистически = на последствия за обществото (ако не си разбрал до сега защо е тоя негативизъм).


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот humanic » Чет 16 юни 2022 11:49


777 написа:За съжаление повечето пъти шофьорът-пикльо оцелява с изкълчен пръст, а останалите пътници умират и слушаме оправдания "Аз не исках да става така". Иначе и аз си мисля, че автор е "банкерката" с най-добра приятелка.


Не е банкерката. Провери в нета нейния ник - пълно е с такива нейни теми с въпроси за Вселената :)


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот fur1ous » Чет 16 юни 2022 12:23


Iskoa написа:не ми трябва мнението на хора които карат някоя бангия и не са виждали посочените автомобили.


Всеки се простира според чергата, за някой бангия е кола от 2000лв, за други от 10 000лв, за тия дето карат поршета по 300 000, бангии са точно изредените от теб коли.

От мненията ти си личи,че си 18 годишен младеж който си мисли че е хванал господ за шлифера, не те съдя, аз бях същия, но това не води до нищо добро :mhihi

Само на тия години ще се чувстваш безсмъртен, после не е точно така да знаеш :mrgreen

Купи си квот искаш, като си строшиш главата ще ти мине :biggrin

Аз лично ако ме притеснява поддръжката 3 литров VAG мотор никога не бих си купил.


Запрян
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 28 авг 2021 12:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот Запрян » Чет 16 юни 2022 12:54


gadnyara написа:Настроени са, защото обществото е наситено с арогантност и претенции без покритие.
А самата идея младеж с 30 хил. бюджет да кара кола, проектирана за средно висок бизнес клас клиенти води до извод, че харесвате и искате да подражавате на такова поведение.
Та, не ги съдете - изморени сме от "кисели гъзари".



Изморени сме от изкуствено напомпани самочувствия и глезльовци. Които често очернят невинни защото са се мислили за нещо повече от другите хора!


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот IvanMan » Чет 16 юни 2022 13:00


:lock



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта