Избор на първи автомобил

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот gogogo79 » Сря 15 юни 2022 18:29


Ще започна отзад – напред. За плюсовете да имаш и шофираш такава кола , не е много интересно да се говори , защото плюсовете са известни- лукс , комфорт , премиум усещане , самочувствие и т.н.
Негативни страни – това са разходите , които ще имаш - цена за придобиване , автокаско , ремонти , обслужване . Обслужване ще рече неизбежна смяна на консумативи. Тези коли ги има във варианти с джанти за които гумите са доста скъпи . При двойно предаване , ако ти се спраска една гума до степен да е тотал щета... какво следва...
На кратко за евентуалните скъпи проблеми за всеки един от двата двигателя.
3.0 tdi разбра се е ВАГ двигател , но предвид ,че VW не е най- реномирания бранд на ВАГ почти го няма във VW. Има там в някакви Туарег джипове и тва е горе долу. Бих те посъветвал да питаш във форума на Ауди , защото там този двигател е масов. Имаш евентуална скъпа смяна на ангренажна верига (цени 3-4 к) , евентуален проблем със стружки в дюзите , което също е доста скъпо , за автоматична скоростно кутия , ако и е дошло времето за ремонт се знае ,че е добре да имаш в резерв едни 3 к.( на Quattro поне няма муллтитроник , доколкото знам , което е добре). Аз на твое място бих търсил такава кола само със сигурна сервизна история , където да е видно какво и е правено до сега , за да знаеш ,какво ще ти предстои на тебе. За по -сигурно , бих предпочел директен внос от Западна Европа , като изключвам държавите от Южна Европа.
2.0 tfsi , също търси само с доказана пълна сервизна история. Има си там проблем с харченето на масло , който ако не се вземат мерки се задълбочава. Решава се тоя проблем с едни 5 к .




Iskoa
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 15 юни 2022 0:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот Iskoa » Сря 15 юни 2022 18:38


Един от малкото добри коментари.
Благодаря Ви


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 669
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот jordan17772 » Сря 15 юни 2022 19:38


Момче, ти нямаш шофьорска практика. Двойка дизел са ти много даже. Научи се да караш на някой кола около 100 коня и като се очупиш се качвай на бъза кола. Никоя от предложеното не става за първа кола. Купи си А1/ А3 и карай докато придобиеш опит. Тайната на добрите шофьори е да могат да виждат и четат пътя далеч напред. С бърза кола да направиш лоша преценка е най-лесно.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот gogogo79 » Сря 15 юни 2022 19:57


В рамките на този бюджет може да се вземе отлично Audi A3 8v 2 tdi 184 коня, Quattro , stronic. Ако става въпрос има и страхотни Golf 7 Highline , R line и т.н. Ще ти бъде по- комфортно в тези две коли и пак ще се котираш високо , където трябва..)))


Запрян
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 28 авг 2021 12:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот Запрян » Сря 15 юни 2022 20:37


С беемвето ще ги къртиш брат.


EvgeniiOnegin
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 18 окт 2020 8:44
Автомобил: cc
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот EvgeniiOnegin » Сря 15 юни 2022 20:43


И опел калибра не е лош вариант.
Запазените и без това вървят по 30 бона.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот 777 » Сря 15 юни 2022 20:50


Вземай едно BMW 120коня и готово. Важното да изглежда изпънато, с кожа и т.н. Момичетата (не казвам жените) разпознават марката BMW и си нямат понятие нито коя година е нито колко коня. А дори 100 коня бензин като вдигне 5000 оборота ще изглежда супер вървяща и мощна, нищо че може едвам да мърда. На 18г без опит тия 245 коня много вероятно ще стигнат до дърво, мантинела, обърнат покрив или нещо подобно.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот stefan4o » Сря 15 юни 2022 21:39


Много ми се иска, дъщеря ми като стане на твоите години да НЕ се събира с такива като теб (автора на темата).
Направо не зная, какви родители имат някои :gruebel Това е равносилно да дадеш пушка на тийнейджър. Но не искам да поучавам никого, как да си възпитава децата. Всеки си носи САМ кръста.
Относно мадамите - ако разчиташ на колата и парите на тате си - мога само да те съжалявам :icon_lol


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот alpinab » Сря 15 юни 2022 21:51


Банкерката претърпя метаморфоза :c010

Поредния фейк :thumb_down


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот tdi fen » Сря 15 юни 2022 21:57


май е фейк ,трябва да се въведе някакво ограничение, например в някой форуми трябва да имаш определен брой мнения за да пуснеш тема


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот stefan4o » Сря 15 юни 2022 22:12


tdi fen написа:май е фейк ,трябва да се въведе някакво ограничение, например в някой форуми трябва да имаш определен брой мнения за да пуснеш тема

Напълно съм съгласен :th_up


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот gogogo79 » Сря 15 юни 2022 22:48


Teзи ограничения , за които говорите ще намалят значително активността във форума и ще го направят по- малко жив. Аз бих казал ,че си имаме достатъчно мъртви или полуумрели форуми за автомобили. Тоя форум е номер 1 за автомобилна тематика и по- добре нищо да не се бара ,че да остане така.


Iskoa
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 15 юни 2022 0:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот Iskoa » Сря 15 юни 2022 23:33


stefan4o написа:
tdi fen написа:май е фейк ,трябва да се въведе някакво ограничение, например в някой форуми трябва да имаш определен брой мнения за да пуснеш тема

Напълно съм съгласен :th_up


Хаха какъв фейк бе човек кой ще се занимава да си губи времето да отговаря .
След месец ще ти изпращам снимки точно в тази тема на бъдещия автомобил . Доста хейт човек да не попита за мнение на които не му се пише адекватно мнение да не пиши не ми трябва мнението на хора които карат някоя бангия и не са виждали посочените автомобили.
За това с парите на тате или на мама няма значение имам взимам излишно коментари просто. Относно темата има 3,4 отговори свързани с нея другите са напълно излишни.


Iskoa
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 15 юни 2022 0:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот Iskoa » Сря 15 юни 2022 23:34


gogogo79 написа:В рамките на този бюджет може да се вземе отлично Audi A3 8v 2 tdi 184 коня, Quattro , stronic. Ако става въпрос има и страхотни Golf 7 Highline , R line и т.н. Ще ти бъде по- комфортно в тези две коли и пак ще се котираш високо , където трябва..)))

Ще ги разгледам и тези предложения Благодаря Ви за предложенията.


Запрян
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 28 авг 2021 12:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на първи автомобил

Мнениеот Запрян » Чет 16 юни 2022 7:00


Iskoa написа:
stefan4o написа:
tdi fen написа:май е фейк ,трябва да се въведе някакво ограничение, например в някой форуми трябва да имаш определен брой мнения за да пуснеш тема

Напълно съм съгласен :th_up


Хаха какъв фейк бе човек кой ще се занимава да си губи времето да отговаря .
След месец ще ти изпращам снимки точно в тази тема на бъдещия автомобил . Доста хейт човек да не попита за мнение на които не му се пише адекватно мнение да не пиши не ми трябва мнението на хора които карат някоя бангия и не са виждали посочените автомобили.
За това с парите на тате или на мама няма значение имам взимам излишно коментари просто. Относно темата има 3,4 отговори свързани с нея другите са напълно излишни.


Само се моля да не те срещам по пътя, теб и такива като теб!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта