бартер + доплащане бмв за пасат

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот Кайзен » Нед 11 сеп 2022 10:52


Цената за материали и труд при смяна на верига на E46 320d и ремък на B6 2.0TDI към момента не е чак толкова голяма и две смени на ремък са по-скъпи от една смяна на верига.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот Stivi » Нед 11 сеп 2022 11:11


Такова BMW карах веднъж, аз съм 185 см и 100 кг. като се наврях на шофьорската седалка имах чувството, че съм сардела в консервена кутия :banghead Иначе колата /със същия двигател/ беше на баджанака и нямаше сериозни драми с нея, но все имаше нещо за правене, а мястото в багажника /комби/ беше бутиково за моите разбирания :mhihi


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот gogogo79 » Нед 11 сеп 2022 16:59


Гледам темите за избор на автомобил и се чудя , как е възможно да има толкова голям интерес за придобиване на дизелови автомобили. Имам предвид , настоящата ситуация с цената на горивата. Ако си си определил бюджет за покупка 5 к лева или 10 к лева , няма да е като да е без значение с колко лева изминаваш 100 км. Съвет , към автора на темата: Оглеждай се за бензинов автомобил и после слагане на газ. Извинявам се за офф топика.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот fur1ous » Пон 12 сеп 2022 9:30


Много е лесно да се каже "оглеждай се за бензин и после слагане на газ", ама никой не мисли,че примерно 2008г. ставащите бензинови мотори които стават и на газ се броят на пръстите на едната ми ръка, а като търсиш и читав на реални километри става мисията невъзможна. Те за това се гледа дизел.

Относно бартера, много е относителен, ако BMW-то е добре оборудвано и запазено може и да си заслужава, но тогава идва въпроса защо този човек би го сменил за пасат?
Ти дори не си описал подробно колите, т.е никой не може да ти помогне :no

Иначе тия BMW-та специално нямат проблем с веригите, може и никога да не я смениш, тя ако има нужда ще я чуеш, не се къса при тези мотори


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 12 сеп 2022 13:45


fur1ous написа:Много е лесно да се каже "оглеждай се за бензин и после слагане на газ", ама никой не мисли,че примерно 2008г. ставащите бензинови мотори които стават и на газ се броят на пръстите на едната ми ръка, а като търсиш и читав на реални километри става мисията невъзможна. Те за това се гледа дизел.


Много добре написано. Буквално ми го взе от пръстите.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот Vidol Nikolov » Пон 12 сеп 2022 14:06


На реални км всяка кола струва пари.
Последните наистина безпроблемни мотори при БМВ разбиращи се с газта приключват в ранната 2007-ма, долу горе там приключат май и при Ваг, с изкл ,1.8Т стария не фси и малката 1.6ца.
Корейците и бенцовете са новите варианти за газ. Това е положението.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот gogogo79 » Пон 12 сеп 2022 14:16


Zdravko Zankov написа:
fur1ous написа:Много е лесно да се каже "оглеждай се за бензин и после слагане на газ", ама никой не мисли,че примерно 2008г. ставащите бензинови мотори които стават и на газ се броят на пръстите на едната ми ръка, а като търсиш и читав на реални километри става мисията невъзможна. Те за това се гледа дизел.


Много добре написано. Буквално ми го взе от пръстите.

Слагат се газови уредби от много време на tsi моторите и вие много добре го знаете. Познат наскоро си сложи на 1.8 tsi. Слагат и на най - масовия 1.4 tsi. Добре , зле ... факт е ,че ги карат на газ.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот fur1ous » Пон 12 сеп 2022 14:23


Ми ти си купи и си го карай, аз нямам желание да карам бензиново DI на газ, за мен това е простотия.
Пък и винаги харчи определен % бензин и газовата уредба струва един чувал с пари, накрая като теглиш чертата по добре дизел да си купиш.
Всеки сам си преценява в крайна сметка. MPI-то си става на газ, DI-то за мен лично не.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bongoo, filizka, kamaza11 и 185 госта