бартер + доплащане бмв за пасат

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
bigshow
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 01 сеп 2022 14:36
Автомобил:
Двигател:

бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот bigshow » Чет 08 сеп 2022 9:55


Здравейте колеги,
Предложиха ми вчера бартер за бмв е 46 2.0 фейслифт дизел. В момента съм с пасат б6 2008-ма 2.0 дизел Човека ми е обясни, че бмв-то е по здраво от пасата и ще трябва да му доплатя само 1500лв, но иначе външно изглежда без забележки и меко вози.
Понеже нищо не разбирам според вас заслужава ли си или не?
По принцип на мен пасатчето много ми харесва и не ми се разделя, но все пак да чуя и други мнения е добре.

Предварително Ви благодаря.




EvgeniiOnegin
Мнения: 83
Регистриран на: Нед 18 окт 2020 8:44
Автомобил: cc
Двигател:

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот EvgeniiOnegin » Чет 08 сеп 2022 16:08


Искаш да си купиш по-стара от твоята кола, че и да доплащаш?

Нали ти харесва пасата? Ако е за гаджета - ок, но с тая тройка ще се целиш в гимназистки от техникум...


powerade
Мнения: 1046
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот powerade » Чет 08 сеп 2022 16:20


Луд ли си, Да беше е60 БМВ-то да се замислиш, и то без доплащане... Ама за тройка и то тясна и неудобна (ако си едър де) в никакъв шанс... Освен ако Пасата не е тотален гроб, не си струва


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот gogogo79 » Чет 08 сеп 2022 16:33


Kaкво ще рече ,че bmw - то е по- здраво от Пасата ? Кое точно му е по- здравото и как го е разбрал? На мен ми липсва логика и аргументация в тоя бартер . Има значение разбира се , какво е състоянието на двете коли ...с какво ниво на оборудване са...но няма логика да се вземе по- стар модел,че и да се доплати за него... Абсурдно звучи. Внимавай с тези стари bmw- та. Масово са коли , които са понасяли извращения... катастрофи , прегрявани и т.н.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4248
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот tdi fen » Чет 08 сеп 2022 16:35


точно 320D не от най-читавите ако беше 330 да се замислиш но спроред мен е безмислен поинстересувай се колко струва смяна на веригатата


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот xpl0d` » Чет 08 сеп 2022 18:44


То ако "бенвето" беше по здраво от Пасата дали щеше да го сменя?
Вуйчо ми с такова бмв така се наигра, че е с 5 бона назад..
Сменяше турбо, после целия двигател, а преди това колко ремонти, филм голям.


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот gogogo79 » Чет 08 сеп 2022 20:06


Не си струва тоя бартер. Би могло да си струва ,ако ти предложат E90 (следващото поколение 3 - ка) . За мен от тези bmw – та добре изглеждат само с каросерия седан. Е 90 2 –ка дизел само със 163 коня мотора . По – новите мотори от този са зле . Такъв бартер би си струвал само ако ти трябва такъв тип кола...защото концепцията на Пассат е различна от 3 ката.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 08 сеп 2022 21:31


Пасат срещу палатка?
А мерси,това Е46 и отпред е тясно, отзад само две годишни деца моа возиш.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот muns61 » Пет 09 сеп 2022 7:39


Темата е несериозна...


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот VWGT » Пет 09 сеп 2022 10:35


Петък е ...


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот Lupender » Пет 09 сеп 2022 11:06


Интересно, в БМВ средите, точно Пасат В6 се счита за едно от най-лошите възможни решения за избор на автомобил. Би имало смисъл от разсъждения по темата, единствено ако ставаше въпрос за чист бартер и то за фейсова Е46, но купе и с 3 литровия шестак, без да се сравняват другите неща като екстри и обордване.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот Vidol Nikolov » Пет 09 сеп 2022 13:22


Тука гледам само специалисти сте се събрали, та да ви го обясня как са нещата при толкова гадната 46ца :scare3
Имам такава фейс, точно с тоя мотор 2.0 150 ръчка/комби.

Разход- реално градско 9 по колонка, извън града според нервите от 4.5 до 8 пак по колонка.

В момента е 385000 уж реални, при мен е от около 70 000 км/2 години/. За това време освен редовно обслужване и един спукан маркуч на турбото друго не е имало.
Бях скептичен по отношение на окачването, но за сега е здраво и нищо не тропа и не скърца.

Честно казано, не мисля, че е по-лоша кола от пасата, който обикновенно вътре е мега дървен, а с тоя измисления волан направо може да умреш.

Не зная колко е широк пасат, но в бавареца отзад се събира диван 1.80 при пуснати седалки и си затваря вратата на багажника.

Плюс е, че не му се белят копчетата вътре и не лъха на евтина пластмаса, като в Пасат 6.

Минуси - зимата лесно му замръзват дръжките, ключалката на комбито е само една и акумулатора е заврян в багажника.
Трябва да се внимава с ръждата, особенно по задните калници. Серийно спирачките поне според мен са слаби, но аз тоя проблем го реших с Ройтингер дискове и керамични накладки. :mhihi

Плюсове - за дърт кош има бая екстри - темпомат, мултиволан, 6 бега , климатроник, парктроник, рекаро и др.

Плюсове - при сериозно каране и минаване на много километри, мотор с верига е в пъти по рентабилен от такъв с ремък.

Всеки сам си решава, пасатът е по нова година, външно изглежда като цяло по- съвременен, но оттук натам не мисля, че е кой знае каква кола.

Вкус приятел няма, при тия години и километри и на двата модела, се гледа конкретната бройка.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8385
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот samo_pechka » Пет 09 сеп 2022 18:50


Шурето има такова, ако трябва да съм честен, хубава колца си е. Неговата е много запазена и не знам дали липсва нещо откъм екстри ( тия които са за този модел и мотор ) . Карал съм я няколко пъти, добра си е, много тиха и стегната. Той си я поддържа, наскоро сменя съединител комплект и верига, сам си ги смени. Неговата е седанова, мен лично комбалак повече ми допада.
Значи всичко зависи от конкретната бройка според мен.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот Vidol Nikolov » Пет 09 сеп 2022 20:42


А така, кажи им го. :bowdown

Честно казано на фона на Вентото на което навъртях 150 000 км, като след около първите 100 000 му направих тотален ремонт на цялата предница в това число тампони мост, биалетки, шарнири, накрайници, амортисьори, тампони Макферсън...бавареца е доста по-здрав. При мен е от около 70 000, а в предния собственик преди мен изкара още около 60 000, та за тия 130 000 само един носач се смени.
Бях много скептично настроен по отношение на тези носачи, но съм изненадан доста приятно.
Колата е дърта, но за годините си е чук и точно 2.0д 150 е много здрав мотор, нищо общо с недоразумението при Фв в периода 2004-2007ма, но нека да не го превръщаме в Хийт.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: бартер + доплащане бмв за пасат

Мнениеот cecoa1 » Пет 09 сеп 2022 21:22


Това обаче с веригата срещу ремъка... На VAG от тия години ремък се сменя на 150-180 хиляди километра. Та чак в пъти да е по-рентабилна веригата, особено при цената за смяна на едното и другото, не е баш така. А и употребявана кола от тия години, колко още километри да се кара, най-често се случва една смяна и при верига и при ремък... Голяма работа, че ако ще я караш 200-250 хиляди километра, ще смениш два пъти ремък срещу веднъж верига, като това като цена, ще е пак в полза на ремъка...та даже и три смени на ремък са под цената за смяна на верига еднократно.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта