Търсим кола за жената :)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот fur1ous » Сря 21 сеп 2022 15:54


Всички по малки коли са така. С по големите е една идея по добре, но пак не е като преди години, това е положението.




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот cecoa1 » Сря 21 сеп 2022 16:36


Всеки ден новини за катастрофи с пияни и дрогирани... Взимай нещо сигурно, та може и малко по-голямо... Майната им на пари, паркиране, и икономия...


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот Sir William » Сря 21 сеп 2022 20:07


И това е така и от както имам дете имам тоя страх, който е труден за разбиране от човек, който няма дете. Мисля го постоянно, но истината е - каква кола трябва да караш, та докато си спрял на светофар и някой се вреже отзад в теб със 130 - да си сигурен? Преди време основно търсех XC90 заради такива неща и множеството тестове, правени на тая кола. Но истината е, че нищо не пази теб и семейството си от дебилите около всички ни. Иначе съм съгласен - можеш поне малко да направиш като превенция с по-надеждна кола.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот hooligan_sk » Пон 26 сеп 2022 15:44


fur1ous написа:Всички по малки коли са така. С по големите е една идея по добре, но пак не е като преди години, това е положението.


Това е резултат от все по-добрите деформационни зони, с все по-добро поглъщане на кинетичната енергия. Искаш колата да се огъне, а не ти! Естествено, при равни условия(технология на проектиране, качество), кола дълга 4,90м, може да погълне повече кинетична енергия от кола дълга 4м, преди да се предаде на пътниците.

По темата, бюджет около 10К е много крива сума, ни напред ни на зад. Не надгражда кой знае колко и пак са морално остарели коли. Нарочете още някой лев сега или по-натам, за един Голф 7, Astra J или нещо такова. :th_up



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dispatch и 47 госта