Търсим кола за жената :)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот stefan4o » Вто 13 сеп 2022 18:04


Ако ще предлагаме коли за 20 палки на лизинг.... Да почвам да търся и аз за колегата :)
Там вече със сигурност бих му препоръчал да се оглежда за него от Дачия-Рено групата. Но дизелово (3-цилиндровите им бензинки ги недолюбвам).




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот group® » Вто 13 сеп 2022 18:17


Споделям мнението на cecoa1, че няма много смисъл да се сменя старата кола С3(ако всичко и е наред) за друга с няколко години по-нова в този клас и затова предложих да се увеличи бюджета с лизинг.
Иначе и аз мисля, че е по-добре да се изчака, ако има таква възможност.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот tdi fen » Вто 13 сеп 2022 20:46


kia ceed 1.6 crdi


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот Sir William » Чет 15 сеп 2022 0:43


Колеги,

Благодаря на всички, включили се по темата, оценявам го.

Относно това до колко е спешно - естествено, че не е спешно обективно погледнато. С3-ката си движи и поддръжката там е смешна.

Разбира се - същото важеше и за мен и старата ми кола преди Б8-цата. Исках нова кола, искам го от доста време и чаках момента, взех я и сега е голям кеф. Старата ми Астра Х 1.9 120 кс ме караше навсякъде преди това, смених маховик, смених сума ти други неща и на книга - можех да си я карам докато не умре. Исках по-хубава кола за мен и семейството ми и аргументът, че докато тая си ме движи - няма проблем - ми избледня.

Макар жена ми да идва с нелепия цвят като изискване - разбирам и нея. Иска нещо по-ново, иска да се усети в по-нова кола, която не е морално остаряла. За каквото и да я ползва - нейният мерак е същият като моя, без значение дали тя разбира от коли (не разбира).

В тоя ред на мисли - чакането за следващ момент не е вариант. Имаме сега парите, имаме дете, което е в частна детска и по всяка вероятност - в частно училище. Имам да давам достатъчно пари за семейството си, за да мисля кредит и изплащане в следващите години. Може и звуча като парвеню - но не искам да "гледам" кола, когато имам да гледам семейство.

Искам да си давам парите за семейството, не за изплащане на кола. Ако стане така, че поддръжката на някоя от колите ми дойде много - ще я продам и това е.

Мисълта ми е - жена ми си търси кола, която да и харесва визуално. Тъпо, право - все тая, няма да я съдя, тя си я кара, тя си я усеща. Моята работа е да потърся компромис все пак, предвид, че разбирам повече от нея. Търсим златната среда, нищо не е фатално. Аз търся и поддръжка и качество.

Ако не ви питам отиваме на първата синя кола, която и хареса и е под 10к и това е :) Заради това са ми ценни всички съвети, които давате - аз и ги спускам, накрая тя казва какво и харесва и това е. Ц3-ката я взехме заради мен - казах и евтина поддръжка, евтина кола, неин тип. Такава е, но е сива перла и е мега спъната на дълъг път - понякога ни трябва и на такъв и направо е яко мъка. Предишната и беше пежо 206 1.6 и разликата е осезаема, Ситроенът е 1.1 и направо умира при изпреварване.

Говорим за жена, иска кола, видя Пасата Б8 и се зариби още повече, няма логика тук и не я търся :)

Та с вас търся варианти - ако не стане - все ще вземем нещо :)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот stefan4o » Чет 15 сеп 2022 7:29


Един път се живее - трябва да си угаждаме (когато можем да си го позволим).
Евала за откровеността, колега !!!
Покажи на жена ти първо на картинка предложените от всички варианти. После се насочете към него модел.
Или просто пообиколете авто-къщите (ако ще търсите оттам, а не от собственик) и тя може да си хареса нещо.
А това, че понякога ще се кара извънградско маааалко променя нещата. Не търсете най-слабите мотори в дадения модел.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот fur1ous » Чет 15 сеп 2022 9:03


Аз разбирам написаното, но за 10 000лв в момента няма да вземеш нещо много по ново от C3. Предполагам,че е първа генерация 2002–2010.
Цените са просто ужасни на колите в момента.
От първото мнение 1.2 моторите които си пратил те съветвам просто да ги забравиш,че съществуват.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=pn71v6
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=pn71v6

Е тая Алфа за 10к много ми допада на мен, въпреки че отпред не е от най красивите и е във Враца което не е много добре.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=pn9dmg

Може ли с 3 врати, не си написал на колко е детето :smile
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=pn71v6

Иначе кола по цвят се избира само от магазина, ама съм сигурен, че това вече го знаеш.
Аз ако купувам сега може би щях да купя на жената MB A-Class 2014-2016, ама и там няма багажник, а ни трябва, но за жена е топ ама и цената е 25к :mhihi


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот Sir William » Нед 18 сеп 2022 23:46


stefan4o написа:


Това правя, колега, показвам и, пък да видим :)

fur1ous написа:


Цените са покъртителни, факт. Оскъпяването в последните 1-2 г. е осезаемо и наистина картинката е потрес.

Жулиетата ми харесва и на мен много, показах няколко на жената, както и ревюто на Бричката за да види физически как изглежда тая кола. Хем и харесва, хем се чуди. Тя няма представа като види кола дали е нова, дали е скъпа - харесва коли на улицата за по 20-30 к. Харесва намръщени, каквито вече са всички по-нови. За Алфа-та я навивам, защото ми се кара и на мен :)

От друга страна тя все още си харесва Пежака 206 визуално, вика, че ако не била стара и разбрицана - щяла да си я кара нея. Сега съм я пуснал в мобиле-то за 1200 кинта, че има сума ти външни забележки, а и е с различен двигател от големия талон и е или за скрап, или за прехвърляне само в София.

Ще я навивам за Алфа-та, ще гледаме и за други. Абе аман :)


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот Кайзен » Пон 19 сеп 2022 19:51


На жените около мен много им допада Suzuki Swift. Жена ми караше такъв и си поплака, когато се разделяше с него. Балдъзата откак кара такъв - казва, че никога не би искала друга кола, освен син Swift.
Примерна обява - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=poz13n


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот stefan4o » Пон 19 сеп 2022 20:20


Братовчедката на жена ми има точно този модел. Гори като ламя, нейният е автоматик. Има го от нов - купен от магазина.
Всеки ден ходят до работа и обратно с тая кола - ако правилно помня, гори над 10 градско (може да е заради автоматика) в Стара Загора. Братовчедката все мрънка, че много й харчи :mhihi


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот cecoa1 » Пон 19 сеп 2022 21:50


Тоя мотор на Суифта е доста безпроблемен. Това при редовно обслужване - смяна масло и филтри, и реглаж клапани.
Разхода, тук - https://www.spritmonitor.de/en/overview ... owerunit=2
Като съм избрал само с ръчна кутия, но не съм изключил вариантите на колата с 4х4, които харчат малко над тези само на предно, и са в горния край на статистиката.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот fur1ous » Пон 19 сеп 2022 22:33


stefan4o написа:Братовчедката на жена ми има точно този модел. Гори като ламя, нейният е автоматик. Има го от нов - купен от магазина.
Всеки ден ходят до работа и обратно с тая кола - ако правилно помня, гори над 10 градско (може да е заради автоматика) в Стара Загора. Братовчедката все мрънка, че много й харчи :mhihi


Жената на най добрия ми приятел има такава, също автомат. Ходиха веднъж до морето, казаха че повече няма да ходят с тая кола. Разход 11/100 :mhihi
Темпомата работи много зле, ако си сложил 140км/ч и намалиш до 100км/ч и го пуснеш да върне километрите дава цялата газ :mhihi
Иначе жена му много си я харесва, кара си я в града но разхода и при нея е 10/100 в София.
Аз също съм я карал, честно казано не съм очарован и материалите вътре не са качествени. Много е пластмасова, иначе моторите са много здрави, те я взеха чисто нова края на 2018г.


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот Sir William » Пон 19 сеп 2022 23:46


Търсенето на тая кола е много ирационално и в някаква степен ми става забавно, доколкото ми става и изнервящо :)

В крайна сметка и в някакъв момент така или иначе ще купим кола - дали ще е за 10, дали ще е за 12 или 15. Не съм сложил твърд таван, естествено, че ми се ще да сме по-логични в избора си, но предвид, че тръгваме с първо условие цвят - явно няма как да се получи.

Иначе жена ми се отваря и на други цветове - явно преведено на нормален език - не иска да е сив металик, черна, скучна и тн там както си го представя. Като види кола, която и харесва - харесва и друг цвят освен син (да не говорим, че не е всеки син, тя харесва един конкретен син :Д)

Благодаря на всички колеги, които ми пратиха и в темата, и на лични - сума ти сини коли и други предложения. Оценявам, че се занимавате, просто искам да е ясно, че тук няма рационалност. Иска да види кола, която и харесва. Не разбира защо и казвам за харесани от нея коли, че не стават, макар да са "нови" от 2014-2015. Не разбира защо има една и съща кола и за 9к, и за 17к. Не разбира защо е хубаво да видиш по-клета бяла кола от 2012-та, предвид, че има същата, но синя - от 2015-та, но от Италия и на 45 000 км. Обясненията са тежки и разбирането е трудно, заради това изключително много благодаря на всеки тук, който се занимава да отделя от времето си да даде предложение или акъл за тая дебилна тема.

П.П. Алфа-та е капарирана, явно ще се вземе нещо дамско и няма да имам шанса да покарам нещо интересно :) Жулиета не бих си взел за мен, но щеше д ами е интересно да я покарам и да се присетя за тийнейджърските години когато тайфата искахме бюджетна "спортна" кола. Като гледам ще карам някое Хюндайче, Нисанче, нещо такова. Уж си мислех, че мога поне да я излъжа за нещо интересно, било то и синьо :Д


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот stefan4o » Вто 20 сеп 2022 5:51


Между другото колегата ми кара служебен i20 и много го хвали. Разходът му е много нисък, а моторът е конвенционален 4-цилиндров. Гледах му бордовия - показваше около 5/100, като колата се кара и градско и извънградско. Ако съм гледал средния разход (той твърди, че му гори около 5 в града), то това е много добър вариант. Колата не вози зле, предвид размера, доста е тиха вътре.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 889
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот MamaMy » Сря 21 сеп 2022 14:36


Един приятел се заима с i20 подарък. Брат му се ударил на едно кръстовище с едно такси. Съвсем ниска скорост. И двамата са потегляли и са ударили предна дясна с предна лява гуми. Не знам какво му е станало на таксито и каква марка е било, но Хюндая е тотал щета. Цялото купе се е посукало и от предна дясна гума (тази с удара) е накъдрен тавана и блокирала вратата на багажника. Сменили са носачи и главини и чакаха броня и калник, но колата е много крива. Ударената гума почти не опира в земята. По точно тя опира, но се вдига задна лява.
Та това е i20. Детска играчка. Дано не ви се случва да катастрофирате в такова.


Потребителски аватар
Sir William
Мнения: 12
Регистриран на: Пет 22 юли 2022 20:39
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател:

Re: Търсим кола за жената :)

Мнениеот Sir William » Сря 21 сеп 2022 15:47


MamaMy написа:Един приятел се заима с i20 подарък. Брат му се ударил на едно кръстовище с едно такси. Съвсем ниска скорост. И двамата са потегляли и са ударили предна дясна с предна лява гуми. Не знам какво му е станало на таксито и каква марка е било, но Хюндая е тотал щета. Цялото купе се е посукало и от предна дясна гума (тази с удара) е накъдрен тавана и блокирала вратата на багажника. Сменили са носачи и главини и чакаха броня и калник, но колата е много крива. Ударената гума почти не опира в земята. По точно тя опира, но се вдига задна лява.
Та това е i20. Детска играчка. Дано не ви се случва да катастрофирате в такова.


В интерес на истината с много коли вече е така. Един приятел тенекиджия преди години ми разправяше как едно Сузуки му скъсало нервите докато го оправи, накрая като свършил го напсувал сочно и го "пляснал" по вратата и ламарината хлътнала. Както каза - "Ебати колата, да не можеш да я напсуваш и удариш" :D



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 155 госта