Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот alpinab » Сря 28 сеп 2022 20:25


:18b


Та така: https://mobile.bg/11651069457438300

Лудост ли е според Вас колеги, да се купи тази кола?

Допускаме, че:

Няма забележки, оригинална боя
Напълно обслужена според пробега й
Нивото на оборудване и екстри е супер за потенциалния купувач
Пълна история само в ПЛД Порше

Имам не малко непреодолими драми с Б8цата ми и обмислям да се върна към добре познатата ми предишна кола в близко до перфектно здраве и т.н.

Не ме интересуват други коли от модела налични в сайтовете. Само тази.




Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 669
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот jordan17772 » Сря 28 сеп 2022 20:48


Лудост е, даже не е DSG.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот VWGT » Сря 28 сеп 2022 21:08


Не лудост, а направо е :18b
Не знам каква точно ти е целта, но не разбирам какво те впечатлява в тази оферта.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот fur1ous » Сря 28 сеп 2022 21:22


jordan17772 написа:Лудост е, даже не е DSG.


Че това за стара кола си е плюс. DSG-то е минус като натежат годинките.
Дали е лудост преценява автора, рядко изпадат 10г. Коли на тези километри и то дизел.

Иначе аз се върнах от евро 6 2.0 TDI на Евро 5 2.0TDI, 5 години по стара кола и съм много по доволен, та не си единствен.

Последна промяна от fur1ous на Сря 28 сеп 2022 21:32, променено общо 1 път.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 28 сеп 2022 21:24


С концепция на 15 годишна.


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 669
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот jordan17772 » Сря 28 сеп 2022 22:07


Кой луд ще брои 29500лв за гола базовица b7-ца. Това е безумие. Някой див фен на текстилния салон и ръчката. Вярно, цените последната година пощуряха, но на тия пари се намира и b8 2tdi 150 коня dsg с 18ки с водена история във VW :mhihi

Последна промяна от jordan17772 на Сря 28 сеп 2022 22:15, променено общо 3 пъти.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 28 сеп 2022 22:13


Това е безумна обява. Ако клъвне некой.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот group® » Сря 28 сеп 2022 23:33


Не съм спец по цените и още по-малко по дизелите за да коментирам обявата.

Но...
fur1ous написа: ... рядко изпадат 10г. Коли на тези километри и то дизел.

...точно това би ме замислило как е карана колата.
Защото дизела, доколкото разбирам, се плаши повече от кратки дистанции и голямо количество студени стартове.

Не знам дали кола с повече километри, но пазена и безупречно поддържана, за доста по-ниска цена, няма да е по-добър избор.
Не съм запознат със слабите места на модела и скъпите му ремонти, но е хубаво да се прави и тази сметка, си мисля аз.

П.С.(малко офф): Кои са тези проблеми на В8, които те отказват? Май е хубаво да се казват и тези неща.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот fur1ous » Сря 28 сеп 2022 23:51


Въпрос на късмет е това което пишеш, аз последната година работя на 10 минути пеша от нас или хоум офис, карам си колата събота/неделя по около 50-100км и лятото по почивки имам 2-3 хиляди км. Това прави около 8000км годишно, като градско под 6км в посока почти нямам, рядко ми се налага, мисълта ми е, че няма как да знаеш как е карана колата, това че е на малко километри не означава че е карана на къси разстояния и лично аз съм доказателство за това.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот alpinab » Чет 29 сеп 2022 6:02


Zdravko Zankov написа:Това е безумна обява. Ако клъвне некой.



Вероятно да. Затова имам нужда някой безпристрастен да ме срита.

Причините са:

Най-съществената, че има нещо криво в позата на седалка спрямо педалите и ми се схваща десния крак. И то за нула време. Това е чисто физиологичен проблем и то само за мен си. Какво ли не правих по настройките на седалката, уви пак същото. Това е проблем, който не мога да преглътна. Една кола за моето разбиране трябва да ти носи наслада от шофирането й, а не точно обратното, освен стигането от А до Б безпроблемно.

Не чак толко съществените причини:

Регенерации всяка седмица поне по веднъж, срещу веднъж месечно на предишния модел.
Кашкавалено усещане на окачването спрямо предишния модел.
По-лоша шумоизолация спрямо предишния модел.


Идеално щастие няма и това също го разбирам.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот stefan4o » Чет 29 сеп 2022 6:11


Толкова пари за почти 10-годишна кола, пък била тя и запазена... Луда работа :screwy


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот Sonny_89 » Чет 29 сеп 2022 7:30


alpinab написа:Кашкавалено усещане на окачването спрямо предишния модел.
По-лоша шумоизолация спрямо предишния модел.


Интересно мнение. В разни теми за Б8 не един и деа пъти е споменавано за по-добрата шумоизолация и комфорт спрямо Б7 :gruebel Лично аз не съм имал досег с този автомобил.

Относно обявата...мисля, че за по-малко пари също ще намериш Б7 на малко километри, сервизна история и по-добро оборудване, макар че аз бих си карал по-новият автомобил (вероятно и болшинството тук).


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот alpinab » Чет 29 сеп 2022 8:14


Може да има разлика в Комфорт и Хайлайн, не знам. Говоря за моят, който е Комфорт. И не само моят.

На 2-3тия ден след като го закупих, отивам за едни джанти да гледам на Горни Богров. Там се заприказвах с гумаджията и той имал същия Б8. Вика ми - а бе шуми ли твоят? А го гледам зачуден и викам: Как така да шуми:) Той - имах преди Б7ца, беше супер. Тази след 120 почва от вратите горе на арките са свисти. Аз не можах да му кажа нищо, защото колата я имах от броени дни. На първото магистрално каране разбрах, какво имаше предивид човека. И мойта свисти. Не е болка за умиране, но ако си имал стара кола от същия модел на марката е малко дразнещо.

За окачаването в Елбатрон само се усмиханаха и казаха, че всичките с нормално такова са кашкавалени, така си били просто.

stefan4o написа:Толкова пари за почти 10-годишна кола, пък била тя и запазена... Луда работа :screwy


Точно такова нещо ми трябваше да чуя. Мерси колега. Понякога се самозабравям като ме обхванат странни идеи свързани с немалко пари.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6060
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 29 сеп 2022 9:38


ай ай ай ай ай , недей и аз преди месец мислех да махам моя пасат заради "непреодолим проблем" , който преодолях по най-баналния начин , имах едно тупкане и виене, и почнах от далече с лагер главина, каре, втора лагер главина, две джанти , а се оказа една гума , в която се кълняха всички че си е ок, докато комшия я погали "пред блока" и се хвана на бас с мен, че ако я махна и сложа някоя от зимните ще се оправи и вече пак си обичам колата :)
Та за обявата, няма какво много да се каже, и моя пасат беше постен ама тоя па хептем... цената ... пфффф брат айде нема нужда, колко коли след 2015 ми излизат до 25 хил , ти ще дадеш 30 за пасат , който реално не струва повече от 20 по мои сметки...
За твоите непреодолими проблеми мога само да дам някои идеи , рамките на вратите на всяка кола подлежат на грубянски реглаж , коментирахме го в темата на Ник Никишето , за голф 2-ката, накратко свистенето над вратите се лекува с малко повече грубост , но ефекта е уау, сваля се стъкло до долу, запира се дървено трупче, гумен чук или нещо което да не нарани вратата и насрещника на бравата , целта е да може вратата да опре в него , но да не позволява да легне на уплътненията си, след това с ръце се притиска на тласъци горния заден край на рамката на вратата, с което се прибира самия ъгъл навътре , рамката е много здрава и иска доста сериозен натиск , с ръце може и двама души да натискате, правите 1-2 тласъка, затваряте пробно вратата без трупчето, пак тласъци с тръпче и пак затваряте без него докато ръба се прибере и леко притисне горните външни уплътнения към рамката на вратата, но все пак вратата се затваря леко. Може да се приложи на всички врати , които имат нужда.
За седалката има автомобили на части, има различни салони, има тапицери, които могат да коригират дунапрена с отнемане или добавяне, дори смяна на същия.
Регенерациите, миии и при мен са всяка седмица и много хора ги лекуват с стар софт, мен лично не ми пречат, писал съм много и за това дори смятам, че по-честите регенерации имат и плюсове, но да не се отклонявам, че и без това стана много дълго и не знам доколко лесно за разбиране. Та накратно на В8 няма ли схема с по-стар софт и разреждане на регенерациите ?
Това с окачването малко ми се струва пресилено, но си признавам, че В8 не съм карал, нещо полиуретанови, плътни тампони, по-ниски гуми и по-голям цолаж, всъщност какво значи кашкавалено че се люлее ли ?


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот netizen » Чет 29 сеп 2022 9:47


Интересно ми е и на мен какви са тези непреодолими драми с В8. Понеже съм имал и В7 и В8 за сравнително дълъг период от време и разликата е огромна в полза на В8.
Инак за 29к лв , не бих си купил толкова постна кола, въпреки малкото километри.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: WasteLand_TD и 54 госта