Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот alpinab » Чет 29 сеп 2022 9:54


Може би много хора няма да ме разберат но за мен хубавата кола не е задължително богато оборудвана с джанти 18ски и панорама на тавана. Дори кожения салон ми е анти-екстра.

Това, което ме привлича в колата е:
Да е перфектна технически и на малко км.
Перфектно външно състояние дори без малки забележки и на оригинална боя.
Да ми харесва като цвят.
Да е с текстилен салон.
Да не е пушено в нея.
Да има минималните екстри като клима, парктроник.

Пасата ми е златното сечение като визия, комфорт, практичност по джоба и т.н. и т.н.

Пиша всичко това защото когато човек си купува нова кола (било и 2ра употреба) очаква новото да превъзхожда старото във всички аспекти.




WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот WasteLand_TD » Чет 29 сеп 2022 10:02


alpinab написа:Може да има разлика в Комфорт и Хайлайн, не знам. Говоря за моят, който е Комфорт. И не само моят.

На 2-3тия ден след като го закупих, отивам за едни джанти да гледам на Горни Богров. Там се заприказвах с гумаджията и той имал същия Б8. Вика ми - а бе шуми ли твоят? А го гледам зачуден и викам: Как така да шуми:) Той - имах преди Б7ца, беше супер. Тази след 120 почва от вратите горе на арките са свисти. Аз не можах да му кажа нищо, защото колата я имах от броени дни. На първото магистрално каране разбрах, какво имаше предивид човека. И мойта свисти. Не е болка за умиране, но ако си имал стара кола от същия модел на марката е малко дразнещо.

За окачаването в Елбатрон само се усмиханаха и казаха, че всичките с нормално такова са кашкавалени, така си били просто.

stefan4o написа:Толкова пари за почти 10-годишна кола, пък била тя и запазена... Луда работа :screwy


Точно такова нещо ми трябваше да чуя. Мерси колега. Понякога се самозабравям като ме обхванат странни идеи свързани с немалко пари.


Колега здравей.
Относно шума и свистенето го има и при кола като BMW F10 преди фейслифта точно след 130-140км/ч. Преди четири години мой колега ме вози в такова по магистралата и останах като гръмнат от свистенето и завихрянието, защото точно бях в процес на покупка на предишния модел Е60 фейслифт. Тогава карах Пасат Б5.5, който си е доста приличен при около 140км/ч Та си казах, щом тази така фучи, как ли ще е Е60. А колата си беше на 100-на хил.км реални, с оригинално челно стъкло и т.н. После като се позаинтересувах се оказа, че има подобрения точно относно шума при F10 фейслифт(сменят формата на страничните огледала и нещо по уплътненията). При Е60 поне при фейс до около 170-180 е много тихо и комфортно.
Драма имах също като теб като седнах в Е60-то от Пасата Б5.5. Първата една година около 20000км все ми се схващаше десния крак и изтръпваше. Та темпомат ли не пусках, как ли не го намествах тоя крак, не става и не става. След това някак си всичко се намести и в момента няма помен от това нещо. Дори като седна в на баща ми Пасата Б6 ми е по-неудобно. Така, че може би трябва да си дадеш време да свикнеш.
Виждал съм я тази обява и също мисля, че е много надценена. Да не говорим, че Б8 изглежда много по-добре от Б7.
За мен Б8 с ръчна кутия(не харесвам автоматите) 1.5TSI, ще е чудесен избор.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот Vlad777 » Чет 29 сеп 2022 15:12


alpinab написа:Може би много хора няма да ме разберат но за мен хубавата кола не е задължително богато оборудвана с джанти 18ски и панорама на тавана. Дори кожения салон ми е анти-екстра.

Това, което ме привлича в колата е:
Да е перфектна технически и на малко км.
Перфектно външно състояние дори без малки забележки и на оригинална боя.
Да ми харесва като цвят.
Да е с текстилен салон.
Да не е пушено в нея.
Да има минималните екстри като клима, парктроник.

Пасата ми е златното сечение като визия, комфорт, практичност по джоба и т.н. и т.н.

А на кое от описаните изисквания не отговаря твоя Пасат Б8 и щом не отговаря защо го купи?


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот alpinab » Чет 29 сеп 2022 15:41


Както казах, някъде в началото, най-голямата и непреодолима причина засега ми е схващането на десния крак. Не желая като любител автомобилист да карам кола и то за моя социален статус не евтина, която да не ми е тамън по отношение на комфорта при шофиране.

Другите тъпотии ще си ги приема.

Щом 99 % казват, че не съм в час да гледам толко скъпа Б7ца и да се връщам на концепция от преди 10 години, значи грешката е в моя телевизор. Затова пуснах и темата.

Ще пробвам нови обувки.
Но засега с 2-3 различни чифта все същото. Даже до такава степен един път изтръпва, че се изплаших дали ще намаля предвид, че не чувствам спирачката и от уплаха натрясках инстинктивно колко може. Резултата беше стряскащ дори за децата отзад. За дясностоящия от мен шеф-диригент не говоря.


Ония дървените топчета дето се слагат уж за масаж също ще ги пробвам.

...пък ще видим


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот Vlad777 » Чет 29 сеп 2022 15:48


alpinab написа:да не ми е тамън по отношение на комфорта при шофиране.

Не се заяждам, но по-горе "комфорта при шофиране" не е сред критериите за избор на автомобил, а изведнъж става непреодолима пречка при употребата му. Седалката в момента от кой тип е? Има ли ErgoComfort емблемата?
https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?p=4791826#p4791826


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот alpinab » Чет 29 сеп 2022 15:59


Има го Ерго комфорта. Каквото и да имат предвид от марката с тази емблемка.
И да, не в критериите, защото човек допуска, че една кола ще му е комфортна и удобна. Това обаче при тест драйв, обичаен не се разбира.

Един колега преди време, беше взел за 24 часа рента кар с цел да тества как кола, която възнамерява да закупи се държи. Е много мъдър ход е това, честно!

Няма смисъл повече от тази тема. Може да я разкарате, вече избива на ненужен спам. Аз заключенията си ги направих и продължавам напред с Б8цата:)

Последна промяна от alpinab на Чет 29 сеп 2022 16:24, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот fur1ous » Чет 29 сеп 2022 16:06


Интересно ми е с какво за Вас новата концепция превъзхожда тази от преди 10 години?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот Vlad777 » Чет 29 сеп 2022 16:25


За мен конкретно мога да кажа с какво B8 превъзхожда B7:
1. Външен вид и дизайн
2. Динамичните LED фарове
3. Дигиталният дисплей
4. Мултимедията - с размера и функционалността си - Apple CarPlay и touch screen
5. Асистентите - ACC с Follow to Stop
6. Дизеловите двигатели от 190 и 240 кс

Все неща, които при B7 не се предлагат. Сигурно има и други, но на мен тези биха ми липсвали.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот mukot » Чет 29 сеп 2022 16:46


Малко е оф и се извинявам. Не винаги еднозначно новият модел е по-добър. Имам купени нови Г7,5 през март 2020 и Г8 през май т.г. Доста неща в стария ми харесват повече. Въпрос на личен избор е. Така че, подкрепям автора за В7. Още повече, че имах нова такава, макар и бензинова. Приятелят ми, който я купи от мен я продаде и си купи Артеон и сега много съжалява.


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот cecoa1 » Чет 29 сеп 2022 16:47


На мен ми минава една мисъл...оффтопик спрямо питането, но все пак...
Човек се променя като физическо състояние с течение на времето - напълнява, отслабва, спортува, отпуска се, разболява се(не дай Бог), а от някои неща дори и сам се излекува без да разбере... Та в случая, да не би проблема да не е толкова до колата, а до някакво физиологично изменение, при което и стария модел не би решил проблема(а той пък може и да е по-сериозен, не дай Боже, от разни купчини ламарини).


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 29 сеп 2022 17:56


Колега ако колата ти допада като визия и техническо състояние/след оглед в сервиз/ си я купувай .Още като си пускал темата ти е било ясно ,че 99% ще ти кажат "Не си струва ,скъпа е,надценена " с оглед извратения пазар в момента .В крайна сметка портфейла си е твой .Ако си очаквал чисто психологически някой да одобри такава покупка и да те подкрепи ....Какво значи дали си струва ,една стока струва точно толкова колкото купувач е склонен да плати за нея .


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот group® » Чет 29 сеп 2022 18:52


alpinab написа:Има го Ерго комфорта.

Не за първи път чувам за някой да има проблеми с ЕргоКомфорт.
Може би не понася на всеки.


IronMaiden
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 05 сеп 2021 15:38
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот IronMaiden » Пет 30 сеп 2022 9:23


Мен ако питаш, 3000 - 4000 горница не са проблем, защото са еднократно. Ако колата е здрава, ще ги забравиш


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот VWGT » Пет 30 сеп 2022 12:40


alpinab написа:

А дали не е вариант да си прегледаш кръста, и като цяло да отидеш на невролог? Чак такъв дискомфорт с изтръване дори на дървен ученически стол не се изпитва.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Мнение за конкретна обява -Passat B7 29000 лв.

Мнениеот alpinab » Пет 30 сеп 2022 13:45


Кръста е друга бира. В някой друг живот няма да боли.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 185 госта