Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
m1ster
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 01 дек 2022 11:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот m1ster » Чет 19 яну 2023 19:24


Не се е карала досега на газ, но ще се кара. Имам час при едни момчета, които разбират и ще видим каква ще е присъдата.




Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот Rat Fink » Вто 24 яну 2023 13:52


И аз да завърша темата с мой горчив опит с подобна дилема - взех си екзотика CX-7 260коня, нямаше проблеми освен ревизия на спирачните апарати отпред плюс дискове и накладки общо по мое желание, смяна на всички течности и масла, акумулатор, гуми и обслужване. Двигателя работи на часовник, няма грешки. След седмица реших да я тествам по магистралата на 5х оборота, червеното е след 6.5х накъде, та не е на прекъсвач, и хоп троп, стоп. Трети цилиндър със счупено бутало, според майстор от специализиран мазда сервиз(не официален разбира се) задръстени маслени пътища, повреда в помпата, предизвикано от ненавременна поддръжка. Ремонт - казва по-добре не,или не му се занимаваше. Но за късмет излезна ремонтиран основно двигател в специализиран мазда сервиз, не казвам имена за да не е реклама, от кола която е ударена след ремонта. 3000лв. Слагаме го, смяна на свещи и бобини за мое спокойствие, смяна на масло на 6000км и досега няма драми, работи си на часовниче, върви доволно добре по магистрали до към 200+, супер стабилна и директна, направо впечатлява за накокилчено комби, на 19цола е. Удоволствие да я кара човек, а съм карал различни автомобили. Върши ми страхотна работа, загрява бързо, има всички екстри които ми трябват, проходима е за кросоувър, разхода е идеален среден 11.5л, сипвам 100 октана випауър, защото се усеща осезаема разлика със всички други бензини. Частите са евтини! Та от покупна цена 10к стана до сега със ремонти, гуми и всичко 17к, имаше и технотест, че двигателя американче и го водят други кончета, а то реално компа друг ама хайде халал да им е. Аз бях с нагласата че сто процента ще се счупи нещо, няма кола дето да не се чупи, имах си резервни пари, а и не ми натовари бюджета, та имайте го предвид, кола без проблеми, без грешки, хоп троп, чупи двигател, чупи скорости, чупи въздушни амове, чупи скъпа рейка, чупи нафтова помпа за 3 бона и ъ.н. ти я взимаш за 5к, 8к, 15к и хоп още 5к разходи. И Лексуса има скъпи части и то не малко. Не се гледат дискове и накладки и колко му струват филтрите като разните бри4ки рекламират.
Та честито на колегата, дано няма сериозни драми, да помисли дали наистина си заслужава да му слага газ изобщо, аз преценявам че не си заслужава инвестицията в момента защото карам по 10-12к на година.
А ако бях взел BMW 335-чка за 15-17хиляди си задавам въпроса колко още щяха да хвръкнат по него - като минимум слагам 6к :)
Та наслука :beer


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот cecoa1 » Вто 24 яну 2023 16:20


То тоя мотор на Мазда си е известен с многото си проблеми, и винаги е трети цилиндър при него. Понякога и биелата излиза през блока.
Ремонт по принцип не му е предвиден от завода, но има неоригинални бутала и сегменти, с които се прави. Но въобще, като се сещам колко други неща вероятно трябва да му се сменят при ремонт, както и проблемите по някои външни системи, никога не бих си го причинил този двигател. То още в онази тема го понамекнахме някои, ама след като беше купил колата, беше излишно да коментираме колко калпав мотор е. Убедил си се сам, затова си позволявам да пиша. За ремонтирания мотор, късмет си извадил, но и не се знае колко добре е направен ремонта. Дай Боже да нямаш проблеми, но...ти си знаеш.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Opel Insignia OPC VS BMW 525 VW LEXUS RX300

Мнениеот Rat Fink » Вто 24 яну 2023 17:42


Да спомням си, че се коментираше, не съжалявам много, като цяло съм много доволен от автомобила и ми покрива изискванията и доставя удоволствие. Е бензина като беше 4кинта, леко скъпо излизаше (не ме е ощетявало по никакъв начин де), но сега е съвсем нормално. Сега ще сменяме маслото на често( най-важното нещо при тези двигатели и за турбото) и колкото изкара, ако се счупи - здраве, пари се изкарват. Затова не трябва човек да прави големи лишения и да си надскача възможностите, и да си вземе автомобил, който му е по джоба не на покупка, а на поддръжка, че евтини премиуми бол. За следващата ми кола ще е масова, не атрактивна за крадците с прост двигател, за предпочитане атмосферка бензин/хибрид, на малко години, на малко километри купувана в Бг и обслужвана редовно, не на две години и 30000км масло :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 108 госта