Мнение Passat B6 дизел

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
s.iliev97
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 06 яну 2023 12:22
Автомобил:
Двигател:

Мнение Passat B6 дизел

Мнениеот s.iliev97 » Съб 07 яну 2023 11:18


Здравейте!

Извинявам се ако темата съществува някъде из форума вече, но не открих каквото търсих.

Предстои ми закупуване на дизелов пасат Б6 2009-2010. Преди време имах Б6 2008г 2.0 TDI 140 к.с. Помпа-дюза. 4motion, 6 степенна ръчна скоростна кутия. Беше внос от Италия и беше в изключително състояние, но преди година го продадох, за да се нашия с едно бмв… Няма да влизам в детайли колко трошливо излезе това бмв, но съм решил пак да си взема същия пасат. Търся надеждна и икономична кола. (Не да се чудя къде ще ме остави по пътя). Ще се радвам хората, които разбират повече от мен да ми помогнат с избирането на правилния двигател. Вълнуват ме следните въпроси.

Най-икономичен и безпроблемен дизелов двигател?
Не държа пасата да е 4motion, даже може би предпочитам да не е, от гледна точка на по-ниският разход и предполагам по-евтината подръжка. Не държа и да е мощен, търся надежден и икономичен автомобил. Чувал съм, че за предпочитане е common rail пред помпа-дюза.
Предпочитам да е с ръчна скоростна кутия. Кой двигател бихте ми препоръчали? Надеждни ли са blue motion двигателите? От обявите ми изглежда, че blue motion моделите вървят с 5 степенна скоростна кутия. 5 или 6 степенната скоростна кутия е за предпочитане и защо?

Какво да търся като отида на оглед?
Кажете ми вие какво гледате по огледите? Сещам се единствено на запален двигател да отворя капачката на маслото и да видя дали пръска масло от там или от щеката на маслото или пък от ауспуха. Кажете ми някоя друга “тънкост”. Или пък е най-сигурно да я заведа в сервиз на vw за да я огледат както трябва?




Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anger, ViceroyF16 и 138 госта