Polo V 1.4 TSI 180hp

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
PERRY !!
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 26 май 2013 20:07
Автомобил:
Двигател:

Polo V 1.4 TSI 180hp

Мнениеот PERRY !! » Сря 15 фев 2023 11:42


Здравейте колеги.
Търсих такава тема, но не успях да намеря.
Харесал съм си Polo V (2009-2014) GTI 1.4 TSI 180hp. Моля някой който има впечатления от колата да ги сподели. Най-голямото ми притеснение е, че според мен обема на двигателя е малък за конските сили. Модела има ли някакви по-често срещани дефекти и проблеми, за какво трябва да внимавам при покупката?
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Polo V 1.4 TSI 180hp

Мнениеот stefan4o » Сря 15 фев 2023 12:39


Новите тенденции са такива, колега. Намаляне на работния обем, въпреки, че тая кола не е съвсем от времето, когато тези тенденции станаха актуални де...


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Polo V 1.4 TSI 180hp

Мнениеот thanis » Сря 15 фев 2023 13:35


Накратко, ако нямаш излишни пари да го гледаш, не се занимавай. Не е ултра читав мотор. Ако ще си вземаш такъв автомобил и не мислиш да го натоварваш, можеш да се разминеш с много неща.
Проблеми може да имаш с:
Горене на масло; инжектори; бутални пръстени; помпа, верига, проблеми с DSG-то, проблеми по 2те турбини, разбито окачване и проблеми по електрониката.

Фейслифтово поло с 1.8tsi мотора е по-добре, но може драстично да бяга от бюджета.

Не е проблем малката кубатура и тази мощност сама по себе си. Кьонигсег имат 2 литров 3 цилиндров мотор с 600 коня, Митсубиши имат 2 литра 450 коня. У WRC-то са от край време с 1.6 мотори с 500 коня.

Ако ще си караш колата нормално е едно, ако искаш да е race ready е съвсем друга бира.

Ако бюджета за автомобила ти не включва поне 20-30% отделни пари за "проблеми", не се захващай, а си вземи някое TDI старо и си прави кефа с него.

Също така, най-общо казано забрави за газ на този мотор. Не че е невъзможно, но е скъпо, не върви на газ само и реално ако не шофираш страшно много няма да си избиеш уредбата преди да я предадеш на следващия собственик, който по всяка вероятност няма да се зарадва, че е газова.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Polo V 1.4 TSI 180hp

Мнениеот Vlad777 » Сря 15 фев 2023 15:01


Карал съм такова Polo макар и само за малко. Бях много впечатлен. Имам наблюдения над Beetle от 2012 г. с 1.4TSI 160 кс, който не съм сигурен дали е същата генерация на мотора. Един мой приятел го купи нов, а после го продаде на друг мой приятел. Доста скъпи ремонти по двигателя имаше около 80 и после около 100 000 км.


PERRY !!
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 26 май 2013 20:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo V 1.4 TSI 180hp

Мнениеот PERRY !! » Сря 15 фев 2023 15:06


Идеята не ми е да го мъча прекалено. Искам колата да е задължително бензинова, за газ също не мисля изобщо. Колата ще се кара предимно градско, за това искам нещо малко по-компактно. Не искам обаче да е и мъртвец. Понякога ми се приисква да дам газ. :biggrin


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Polo V 1.4 TSI 180hp

Мнениеот thanis » Сря 15 фев 2023 16:10


Колегата Влад ти е споменал. Реално ако ще е основно градско, има няколко неща, които трябва да спазваш, за да нямаш допълнителни главоболия при експлоатацията. Ако приемем, че по автомобила няма да има съществени драми и го вземеш, за основно градско е много много много важно да го настъпваш, чак като е загрял хубаво.

Също тези мотори на VW са известни с 2 неща, Много вървят и малко горят, но никога и двете заедно, разбирай - настъпваш ли го, ще ти гори като 3 литров мотор и нагоре. Караш ли спокойно и бавно си души бензина. Ако си по-спокоен шофьор може и да нямаш съществени драми с горенето на масло.

Също така downshifting-a на тези DSG-та не е много читав. (Това е много субективно и реално погледнато може никога да не ти направи впечатление и потрябва)

Купето на 6R го приемай вътре като голф 4-ка. Достатъчно е широко и приятно да пътуваш, ако ти се налага. Не те съветвам да прекаляваш с прекомерно големи джанти и гуми обаче.

Принципно не знаем каква ти е границата за "мъртвец", но дори 1.0 TSi 95 коня мотора е доста пъргав и за в града си е чудесен. До 80км/ч си ускорява доста пъргаво.

Накратко е приятна колица за каране, но има значителен риск от проблеми от естеството на модела и възрастта на колата. Ако я вземеш читава и успееш да я закрепиш, ще си те радва.

Доколкото помня, 6R е по-стабилен и не става триколка в завой както 9N3 GTI.

Ако имаш конкретна обява за колата, можеш да я покажеш и колегите да споделят мнение да не се окаже някоя лимонка или прекалено изтърбушена и изтормозена.


PERRY !!
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 26 май 2013 20:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Polo V 1.4 TSI 180hp

Мнениеот PERRY !! » Сря 15 фев 2023 16:43


https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=rdb3hd
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=rdb3hd

Това са двете които съм загледал.

Точно това взимане на читава и закрепяне ме притеснява. :biggrin


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 292
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Polo V 1.4 TSI 180hp

Мнениеот tonkogtd » Чет 16 фев 2023 20:33


Поло 5 ГТИ по-добре да е фейслифта,с 1.8 TSI мотора 192 к.с.Но там цените са други.
Относно Polo 9n3 GTI и 9n3 GTI Cup Edition,че били като триколка в завой,пълен смях. :bowdown



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта