Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
xlsleepxl
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 21 фев 2023 10:23
Автомобил:
Двигател:

Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот xlsleepxl » Вто 21 фев 2023 10:34


Здравейте, предстои ми покупка на собствен автомобил, на 25 съм, досега съм работил предимно извън България и не ми се е налагало да шофирам, но сега съм тук и имам нужда.
Събрал съм пари и в момента работя за около 1,4к лв месечно, това го споменавам само да ви помогне да ми предложите максимално добър избор за кола, която мога да поддържам редовно без да се тревожа дали ще има храна на масата :icon_lol
Колата ще я карам 95% само градско (до работа, до магазин, насам натам с приятелката ми), по-рядко извънградско (почивки или по спешност).
Единствените ми допълнителни критерии е да е визуално добре изглеждащ автомобил отвън и салона вътре да е прилично запазен.
Относно визията на колата съм гледал Ауди А4-ки седани, А5-ци купета, тези коли видях, че варират между 12,000лв и 22,000лв, което като цена за покупка може да е разумно или неразумно, но поддръжката разбрах, че е солидна и не си струва да давам по 2000 лева годишно само колата ми да е редовна на пътя.

Моля предложете ми Марка/Модел и всякаква допълнителна информация, която смятате, че ще бъде от полза. Ще съм ви много благодарен.




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 21 фев 2023 12:49


Ти първо си определи бюджет за колата ,за обслужване, после реши какъв клас автомобил искаш ,тип купе и гориво .Щом си на 25 и нямаш опит досега с твой автомобил и поддръжката му добре си обмисли какво може да отделиш от спестяванията си и какво ще влагаш за в бъдеще от заплатата си .


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот zografski » Вто 21 фев 2023 13:21


Сложен въпрос :D Жена и кола са на късмет... особено на старо. Винаги ще чуваш за и против за всяка марка и модел. Истината е на теб да ти харесва визуално, да ти върши работа като големиня, т.е. дали 2 врати, дали 4, колко голям багажник и т.н. и на последно място да намериш правилно екземпляр, който да е добре поддържан. За целта, бих ти препоръчал да си харесаш марка и модел, да се разтърсиш из нета (като лично бих ти препоръчал да е от човек, а не от автокъща, че там само ги закрепват и после почва едно тежко наливане...) горе долу дали са много проблемни или не, харесваш си конкретна обява, след което уговаряш човека, задължително да се прегледа в сервиз. Много сервизи предлагат опцията "преглед преди покупка", давал 60-80лв за обстоен преглед, но това със сигурност ще ти спести много повече средства ако решиш да я купиш или най малкото ще помогне в пазарлъка с продавача. Ако от сервиза ти обявят 1000лв за ремонти и продавача е съгласен на коментар на цената с подобна на сумата обявена от сервиза, може да си стиснете ръцете. Друг е въпроса, както казах, жена и кола на късмет, може нещо да е затръгвало, нещо да е прикрито , за да не се види при подобен преглед, но ... кола на старо, трябва да си подготвен на изненадващи ремонти ВИНАГИ! Оглеждай се за ръжда... една кола тръгнала ли е ръждата.. спасение няма, така че освен ако не ти я предлагат много на далавера и да я покараш 2-3-4г и махаш, аз лично не бих купил нещо тръгнало да ръждясва...
Като цяло за мен е най-добре да гледаш за икономичен автомобил, в който няма да наливаш много пари за гориво и части, за това според мен VW малко като марка трябва да я изключиш... прекалено много държат цени, например голф 4ка на 20+ години все още струват около 5 бона, за що годе прилично поддържани... което малко ми се вижда не рантабилно за 20г коли, колкото и да са гледани.
Виж примерно някоя тойотка, доста по нови като година могат да се намерят за тези пари, евтини за поддръжка, не са нещо кой знае какво, но за 1ви автомобил, не се набутвай с нещо мн хубаво, защото все пак ще се учиш на нея, ще я дереш , ще я поочукаш, абе не е добре да и се твилясваш много и според мен не трябва да ти пука много за нея, че ако трябва при всяка драскотина да висиш по сервизи.. няма да ти остане време да я караш и да ти върши работа, а това е най важното :D
Та да обобщя, харесваш си модел и марка, като направиш лек рисърч за основни проблеми и редовни болки на съответния модел, намираш обява, задължително уговаряш преглед в твой сервиз, не в на продавача, гледаш да няма мн ръжда, плащаш и и се радваш :)
Успех с тежкото начинание, но с кола на старо е така... ма те пък и новите са едни... :D


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот thanis » Вто 21 фев 2023 13:24


Колега, концептуално ако автомобил за 10к+ ти се струват много да даваш 1500-2000 лв на година, за да ти е редовна колата на пътя. Създаваш си илюзия или не си имал от кого да почерпиш опит в собствеността на автомобил. ГО+каско+винетки+масла+филтри са едни 1500лв за този бюджет от нищото. Това, че приемем, че намериш читав автомобил, който няма да строши нещо скъпо.

Няма как да ти кажем какво да търсиш поради простата причина, че ако ти кажем гледай A4-ка B8, с еди си кой двигател и кутия, ако бъкел нищо не разбираш, могат да ти натресат супер лимонка на която и 15 хиляди лева може да не и стигнат да се оправи както трябва.

По-скоро харесай някакви обяви и можеш да ги постнеш тук и с колежите лека-полека ще ти покажат кое какво е и дали е читаво или не на снимка. Винаги си вземай читав човек, който разбира като ще вземаш такава кола, за да нямаш лош вкус в устата после.

2000лв на година за поддръжка са 160-170лв на месец, което от твоите доходи не е много, но това не включва извънредни ремонти и гориво.

Ако ще търсите кола за удобно придвижване е едно, ако ще търсите кола да е джиджана и за статус е съвсем друго и сметките се различават доста.

Ако няма кой да ти помогне в нищо по колата е едно, ако имаш познат, приятел, роднина е друго.

Ако жената може да шофира и иска да кара колата е едно, ако не може и само ще се вози е друго и т.н. и т.н. и т.н.


Няма как да пишеш хора искам да дам 12-22к за кола, вземем 1.4 кажете ми какво да си купя. Можем да те насочим, но в крайна сметка ти трябва да си прецениш + и - защото ти най-добре си познаваш ситуацията и възможностите.

На този етап има прекалено много неясноти, за да получиш еднозначен отговор. Дай повече инфо и сподели дали имаш неща, които са ти задължителни и такива които не ти пука за тях.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот Lupender » Вто 21 фев 2023 13:33


Колегите не смеят да препоръчат, но аз ще метна предложение: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=rfttux Балансиран автомобил, става за градско, става за газ, безпроблемен автомат, на отонсително доказана и надеждна платформа, без много скъпа поддръжка, става за ерген с приятелка да си джиткат. А пък ако и километрите са истиннски, направо си е оферта!


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот Petrolhead » Вто 21 фев 2023 13:57


https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11670337313947948&slink=rfu58e

аз ако имах 1400 лева на месец, щях да си пудря нещо ето такова.
старичко, евтинко, лъскаво, върви добре


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот zografski » Вто 21 фев 2023 14:17


Малии вие искате да го вкарате в ебати приключнието.. мерцедес 2вратка, компресор за първа кола.. за човек с 1400лв месечно... тва е на 16+ години и не вярвам, че има здраво мислещ човек дет да повярва, че е на реално км :D тва като влезе в сервиза и за здрасти е оставил 500лв :D
После голф на 23+ год за почти 7 бона, и 2те коли без регистрация, а сиг и той е на реални 165к км :D ... това не е таралеж в гащите, ми поне 2-3 таралежа отпред и отзад :)
Сори че обсъждам тези обяви, но вие верно ще го вкарате в ебати приключението с такива предложения...
АКо ще е от VAG групата, спокойно може да се огледа за Шкоде и Сеат, етините VAG-чета , който са си чисти VW-та :) 1.9 TDI, 1.8 моно, са най доказалите се и здрави двигатели :)

Последна промяна от zografski на Вто 21 фев 2023 14:34, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 21 фев 2023 14:30


Хонда сивик 8 генерация ,Хюндай i30 ,Тойота Корола ,от VAG групата Сеат Леон 1,8 Т.Млад и неопитен водач и кола със задно не е добра комбинация според моите виждания за безопасност

Последна промяна от Ивайло Димов на Вто 21 фев 2023 14:33, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2115
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот Petrolhead » Вто 21 фев 2023 14:32


zografski написа:Малии вие искате да го вкарате в ебати приключнието.. мерцедес 2вратка, компресор за първа кола.. за човек с 1400лв месечно... тва е на 16+ години и не вярвам, че има здраво мислещ човек дет да повярва, че е на реално км :D тва като влезе в сервиза и за здрасти е оставил 500лв :D
После голф на 23+ год за почти 7 бона, и 2те коли без регистрация, а сиг и той е на реални 165к км :D ... това не е таралеж в гащите, ми поне 2-3 таралежа отпред и отзад :)
Сори че обсъждам тези обяви, но вие верно ще го вкарате в ебати приключението с такива предложения...


таралежи, ама пък малки таралежи.
1.8Т без ръжда не виждам какво за повече от 5-600 лева може да му се счупи


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот zografski » Вто 21 фев 2023 14:35


Ти били купил кола на 23 години за 7 бона без регистрация? Той докато я вкара в движение и смени нормалните неща за нова (2ра ръка) кола и вече ще му е стъпил тоя голф на 10к.. Ако това според теб е приемлива цена, значи моя V6 2001ва трябва да струва поне 12к... а според мен и 8 са му много, само заради годините...тва са нереални цени на коли за над 20год и са си чист таралеж в гащите, особено пък от автокъща...

Последна промяна от zografski на Вто 21 фев 2023 14:49, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот Ивайло Димов » Вто 21 фев 2023 14:39


Пазара е много сбъркан в момента ,подобни коли до преди 2 години бяха в диапазона 4-5000 хил за добри на вид екземпляри .Сега просто цените са такива .


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот Lupender » Вто 21 фев 2023 14:47


Колега zografski, специално Голф 4-ката и ЦЛК-то въобще не са скъпи за поддръжка коли, нямат детски болести и някакви скрити дефекти. Това са доказани мотори и купета. За първа кола за ерген човек са идеялни. А колите не бих ги разделял на нови и стари, а по-скоро на успешни модели и не чак толкова успешни. Аз лично миналата година си взех ЦЛК за самостоятелните пътувания, които правя и не съм имал никакъв проблем, а обслуването ми излезе към 800 лева. Единствното по-скъпо конкретно на тоя мерц ще са му гумите, щото е с 18-ки спорт пакет, но тия джанти могат да се заменят със 17-ки и няма да има проблем. А за моторите, ами и да не са реални километрите и двата са доказани и не виждам никаква драма в това. Предвид конюнктурата на пазара цените им са напълно приемливи.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот zografski » Вто 21 фев 2023 15:00


Не знам ти какво си правил по този този мерцедес и като цяло не знам за теб какво е облужване, но като му смени нормалните консумативи и тая кола вече става непродаваема :D Интересно ми е в сервиз каква цена ще му обявят за смяна на ангенажен комплект, масло + филтри, като даде и 500лв за регистрация, кат, каско, ГО и ... тоя мерджан вече ще му е 17к лв сигурно.... вярно че последните 2 години цените са се сбъркали, но за първа кола ми се вижда нерентабилно... Да не говорим, че момчето не изкарва много пари, че да плаща по 200лв данък и по 500лв каско, 350 ГО.. тва със сигурност не харчи 5/100 бензин :D таа както и колкото и да я хвалиш тая цедка, със сиг не е за 1во возило на човек с приходи 1400лв на месец при днешните цени на храна и живот в Сф...


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот fur1ous » Вто 21 фев 2023 15:52


zografski написа:Ти били купил кола на 23 години за 7 бона без регистрация? Той докато я вкара в движение и смени нормалните неща за нова (2ра ръка) кола и вече ще му е стъпил тоя голф на 10к.. Ако това според теб е приемлива цена, значи моя V6 2001ва трябва да струва поне 12к... а според мен и 8 са му много, само заради годините...тва са нереални цени на коли за над 20год и са си чист таралеж в гащите, особено пък от автокъща...


Да, аз преди да вдигат толкова цените (малко повече от година и половина) взех 2003г. Leon 1.8T без регистрация, за малко под 7к, колата нямаше забележки, буквално нямаше за какво да се хвана.
Просто я обслужих, единственото което гръмна след 3 месеца е бобина. 50-60 лв е, колата само се обслужва вече година и половина, а е на 20г., аз проблем не виждам.
Кара се само градско и само на къси разстояния, понякога дори не загрява кара се и под 2км разстояние и се гаси. :mhihi
Относно твоя V6 по евтин е от 1.8Т и ще поевтинява спрямо него и си има причина за това.

Като взех Leona смених масло,ремък,водна помпа термостат, 2 шарнираи 2 тампона стаб щанга, 4 свещи, антифриз и спирачна течност, не помня точно колко струваше ама под 1000лв беше цялото обслужване. Частите си взех с отстъпка.

Принципно Leon-a е по добър вариант от Golf 4. :beer

Мерцедеса също не е лош вариант, здрави са.
Ако се търси още по бюджетно и ще се кара 95% градско както пише може и 1.6 16v 105 коня, Golf IV / Seat Leon или Golf V / Audi A3 1.6 8v 102 коня
Здрави са ама малко мудни и не стават много за извън града, но пък за евтина евридейка която харчи малко стават.

Малко обяви за размисъл, на първо четене без да се вглеждам много.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=rfvs6f
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2679162582
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=rfvspm
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=rfvt3c
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=rfvt3c
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=rfvtsq
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=rfvtsq

А за каското да не отваряме темата, ако нямаш право на сервиз е тотална набутвация каското, а на тия дъртаняни няма как да имаш право на сервиз, така че въобще не ти трябва.


xlsleepxl
Мнения: 8
Регистриран на: Вто 21 фев 2023 10:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Каква кола да си купя? (Предложения и съвети моля)

Мнениеот xlsleepxl » Вто 21 фев 2023 15:54


Първо благодаря на всички, които си дадоха мнението, ще се опитам да добавя още информация и подробности.

Ивайло Димов написа:Ти първо си определи бюджет за колата ,за обслужване, после реши какъв клас автомобил искаш ,тип купе и гориво .Щом си на 25 и нямаш опит досега с твой автомобил и поддръжката му добре си обмисли какво може да отделиш от спестяванията си и какво ще влагаш за в бъдеще от заплатата си .


Бюджета на този етап за покупка на колата гледам да е до 15.000 лв. Имам допълнително събрани пари извън този бюджет за да не остана на улицата спокойни бъдете :D
Обслужването искам да е в нормата за автомобила, който ми предложите. Искам да е максимално евтино, но не искам визията на автомобила да куца. Гледам предимно Купета и Седани, до колкото съм чувал за градско ми предлагат само бензин. Клас автомобил не ми говори нищо, извинявам се, но мога да дам няколко снимки на автомобили, които сега намирам произволно и визуално ми харесват.
https://www.cars.bg/offer/636cdb3466975c7cb60cde52
https://www.cars.bg/offer/6358de12e06240a68c08b0f2
https://www.cars.bg/offer/62811995a9f0b13ea8032a12
https://www.cars.bg/offer/63c805e5f30ba304ba0af935
Също така и BMW-та 320-330 на външен вид ми харесват.


zografski написа:Сложен въпрос :D Жена и кола са на късмет... особено на старо. Винаги ще чуваш за и против за всяка марка и модел. Истината е на теб да ти харесва визуално, да ти върши работа като големиня, т.е. дали 2 врати, дали 4, колко голям багажник и т.н. и на последно място да намериш правилно екземпляр, който да е добре поддържан. За целта, бих ти препоръчал да си харесаш марка и модел, да се разтърсиш из нета (като лично бих ти препоръчал да е от човек, а не от автокъща, че там само ги закрепват и после почва едно тежко наливане...) горе долу дали са много проблемни или не, харесваш си конкретна обява, след което уговаряш човека, задължително да се прегледа в сервиз. Много сервизи предлагат опцията "преглед преди покупка", давал 60-80лв за обстоен преглед, но това със сигурност ще ти спести много повече средства ако решиш да я купиш или най малкото ще помогне в пазарлъка с продавача. Ако от сервиза ти обявят 1000лв за ремонти и продавача е съгласен на коментар на цената с подобна на сумата обявена от сервиза, може да си стиснете ръцете. Друг е въпроса, както казах, жена и кола на късмет, може нещо да е затръгвало, нещо да е прикрито , за да не се види при подобен преглед, но ... кола на старо, трябва да си подготвен на изненадващи ремонти ВИНАГИ! Оглеждай се за ръжда... една кола тръгнала ли е ръждата.. спасение няма, така че освен ако не ти я предлагат много на далавера и да я покараш 2-3-4г и махаш, аз лично не бих купил нещо тръгнало да ръждясва...
Като цяло за мен е най-добре да гледаш за икономичен автомобил, в който няма да наливаш много пари за гориво и части, за това според мен VW малко като марка трябва да я изключиш... прекалено много държат цени, например голф 4ка на 20+ години все още струват около 5 бона, за що годе прилично поддържани... което малко ми се вижда не рантабилно за 20г коли, колкото и да са гледани.
Виж примерно някоя тойотка, доста по нови като година могат да се намерят за тези пари, евтини за поддръжка, не са нещо кой знае какво, но за 1ви автомобил, не се набутвай с нещо мн хубаво, защото все пак ще се учиш на нея, ще я дереш , ще я поочукаш, абе не е добре да и се твилясваш много и според мен не трябва да ти пука много за нея, че ако трябва при всяка драскотина да висиш по сервизи.. няма да ти остане време да я караш и да ти върши работа, а това е най важното :D
Та да обобщя, харесваш си модел и марка, като направиш лек рисърч за основни проблеми и редовни болки на съответния модел, намираш обява, задължително уговаряш преглед в твой сервиз, не в на продавача, гледаш да няма мн ръжда, плащаш и и се радваш :)
Успех с тежкото начинание, но с кола на старо е така... ма те пък и новите са едни... :D


Наистина благодаря за този коментар, даже го снимах :D когато дойде време за реалната покупка ще следвам това стъпка по стъпка. Точно това търся, някаква комбинация между икономия и добра визия. Попитах в този сайт, защото пробвах и в Ауди форума но малко ме нахокаха и ме депресираха от избор на ауди. Потвърждава се това, което са ми казвали досега, да гледам за Японски марки, че били най-здрави и с най-евтина поддръжка. Като цяло се е видяло, че няма да стане веднага особено с финансовата ситуация в България, ще следя редовно сайтовете и ще се надявам да попадна на нещо що годе хубаво :D


thanis написа:Колега, концептуално ако автомобил за 10к+ ти се струват много да даваш 1500-2000 лв на година, за да ти е редовна колата на пътя. Създаваш си илюзия или не си имал от кого да почерпиш опит в собствеността на автомобил. ГО+каско+винетки+масла+филтри са едни 1500лв за този бюджет от нищото. Това, че приемем, че намериш читав автомобил, който няма да строши нещо скъпо.

Няма как да ти кажем какво да търсиш поради простата причина, че ако ти кажем гледай A4-ка B8, с еди си кой двигател и кутия, ако бъкел нищо не разбираш, могат да ти натресат супер лимонка на която и 15 хиляди лева може да не и стигнат да се оправи както трябва.

По-скоро харесай някакви обяви и можеш да ги постнеш тук и с колежите лека-полека ще ти покажат кое какво е и дали е читаво или не на снимка. Винаги си вземай читав човек, който разбира като ще вземаш такава кола, за да нямаш лош вкус в устата после.

2000лв на година за поддръжка са 160-170лв на месец, което от твоите доходи не е много, но това не включва извънредни ремонти и гориво.

Ако ще търсите кола за удобно придвижване е едно, ако ще търсите кола да е джиджана и за статус е съвсем друго и сметките се различават доста.

Ако няма кой да ти помогне в нищо по колата е едно, ако имаш познат, приятел, роднина е друго.

Ако жената може да шофира и иска да кара колата е едно, ако не може и само ще се вози е друго и т.н. и т.н. и т.н.


Няма как да пишеш хора искам да дам 12-22к за кола, вземем 1.4 кажете ми какво да си купя. Можем да те насочим, но в крайна сметка ти трябва да си прецениш + и - защото ти най-добре си познаваш ситуацията и възможностите.

На този етап има прекалено много неясноти, за да получиш еднозначен отговор. Дай повече инфо и сподели дали имаш неща, които са ти задължителни и такива които не ти пука за тях.



Благодаря за коментара. Да, така е, нямам от кого да черпя опит, нямам късмета да съм отгледан от родител от мъжки род, но живота е един :D
Ще поствам обяви с въпроси със сигурност, но обобщено мисля, че критериите за сега са ми само евтина поддръжка, добра визия, а всичко останало, което идва в този пакет е бонус. Колата ще е карана само с 2-ма човека в градски условия, затова не търся нещо огромно. По-горе постнах няколко обяви, които визуално ми харесват, но нямам идея коя марка кола конкретно излиза по на оферта от друга. Ако ме питаш дали правя разлика между Пежо, Рено и Ситроен, никаква и това си е мой необразован проблем, но ако например ми кажете да гледам Опели и Пежота, защото са читави с лесни ремонти, ще ги впиша веднага в списъка за оглеждане.


Ивайло Димов написа:Хонда сивик 8 генерация ,Хюндай i30 ,Тойота Корола ,от VAG групата Сеат Леон 1,8 Т.Млад и неопитен водач и кола със задно не е добра комбинация според моите виждания за безопасност


Благодаря за предложенията, ей сега погледнах няколко обяви за някои модели и попаднах тук таме на някоя, която ми харесва. Ще следя тези марки със сигурност!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта