Съвет при избор на Passat B6 TDI

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот gogogo79 » Съб 25 фев 2023 8:31


В Германия съм виждал обяви на Golf 4 дизел с DPF.. в заглавието пише с DPF !!! и заради това го продава на по- висока цена... Дето се вика там са го разбелели за което са си платили ... , като дойде у нас си плащаме за да го излекуваме...да живеят сервизите , ама така ще е...два различни свята...




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот Asko VW » Съб 25 фев 2023 11:27


2.0 КР е най-добрия вариант, по-надеждни ги дават, а и са по-нови (2008 - 2010), но и ПД не е чак такава драма. 8-клапановия (BMP) си е надежден, 16-клапановите имаха проблеми с глави и дюзи в миналото (от където е и лошата слава на 2.0 ПД моторите), но до днес ако е имало нещо от това да се чупи то вече трябва да се е обадило и да е подменено. Шанса днес да уцелиш екземпляр с такива проблеми е малък, но не и нулев, разбира се. Бих препоръчал да гледаш основно КР и ПД с 8 клапана, като не изключваш напълно и 16-клапановите, ако е някой наистина добър екземпляр. DPF-a не е голяма драма ако колата се ползва основно извънградско, освен ако не е заминал вече. Шестограма си го сменяш при първоначалното обслужване и ти е мирна главата, освен ако не е разбито гнездото, тогава вече нещата стават сложни.
1.9 ПД не съм карал, но от това което чета идва слабичък за това купе, което прави колата тромава. 140 - 150 ще ги поддържа, но ускорението е бавно, което затруднява изпреварването, а и както отбелязаха колеги е с 5 скорости и при висока скорост почва да държи високи обороти и става шумен автомобила.
Моя е БМП и на 140 работи прилично спокойно и тихо. Това си има и своите "минуси", при слаб трафик, тази работа на мотора в комбинация с комфортния салон и окачване и при активиран темпомат, почва да успива. Ако си изморен/недоспал не се изкушавай да ползваш темпомата, че може да стане беля (от опит го казвам).
За волана, ако не бъркам четири-спицов се слага само при най-ниското ниво на основно оборудване, по-горните нива са с три спици, като по някое (края 2008 или началото на 2009 г., не знам точно) почват да слагат новия волан (отново с три спици) който после се използва и в Б7.


REBELL
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот REBELL » Пон 27 фев 2023 0:02


Благодаря на всички за коментарите и информацията. Това отникъде нямаше да мога да получа тази специфична информация, всичко беше много полезно. Насочихте ме какъв двигател да търся. Ще избера нещо около бюджета ми. Знам,че по-хубавите са по 6-7k. Евро, но за тези пари има и обяви следващия модел b7, а и много ми надхвърля бюджета. Перфектна няма да е, ще трябва да направя компромис с някои неща. Все още гледам обяви, но съвсем скоро ще се избера някоя.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот stefan4o » Пон 27 фев 2023 7:32


Късмет да пожелая, дано гледаш хубаво, че да не ти се падне късата клечка. Все пак са доста дърти коли вече.


Шаран G
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 25 фев 2016 21:26
Автомобил: WV SHARAN 1 9 TDI 131 kc 2003
Двигател:

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот Шаран G » Пон 27 фев 2023 23:04


Чета темата и се включвам,само защото виждам ,че питаш ще може ли да
поддържа 150км по магистралата колата ,която искаш ! В петък един идиот с багер ми разби Галаксито ,но до петък ,това Галакси ,което е 1998г. 90 коня 1.9 ТДИ по магистралата с трима души и багаж около 120 кг,
за морето 140-150км ги поддържа спокойно !! Та мисълта ми е ,че щом 90 коня 1.9 с огромното купе на Галакси
поддържа 150 км ,на Пасат какъвто и да е двигател ,ще ги държи без проблем ,стига да е читав!


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 636
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот railfan » Вто 28 фев 2023 8:59


Пасат 2ка дизел със 150 на темпомат е с около 2700-2800 оборота и се носи чудесно, както колегата казва. Колата е комфортна и обезшумена.


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот deodriver » Вто 28 фев 2023 20:20


railfan написа:Пасат 2ка дизел със 150 на темпомат е с около 2700-2800 оборота и се носи чудесно, както колегата казва. Колата е комфортна и обезшумена.


Чудесно не е баш.Щеше да бъде,ако бяха нещо от сорта на 2200-2300макс.Моето DSG 6 скорости също ми идва късо на магистрала,ръчката е малко по-добре.Виж при колите с 7 и 8 предавки нещата са наистина чудесни,ама това е друга тема.


REBELL
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот REBELL » Нед 26 мар 2023 23:16


Здравейте приятели. Дойде време да се похваля. След дълго, измъчено, отнемащо време, усилия и средства търсене и изминати сумати километри, най сетне си харесах и избрах колата. Гледах много коли, някои на снимки бяха перфектни, но като отидеш и пълно разочарование. В крайна сметка стигнах до извода - никакви търговци и автокъщи. АМА НИКАКВИ. Почти всичките бяха измамници, на колите все нещо им имаше, някои видими, други скрити проблеми, някои без абсолютно никаква история, а повечето бяха и с превъртян килемотреж, повечето не разрешаваха дори пробно тестване. Говоря за автокъщите в Германия. Затова реших да си взема от човек, немец, и колата да е с история. Та след 2 изпуснати коли, харесах една - най-много ми отговаряше на критериите, ведного се обадих на собственика, направих термин (демек час за оглед), огледах колата, направихме разходка, показа ми сервизна книжка, какво и всички фактурри за направени ремонти и обслужвания за последните поне 10г. Колата е мн запазена отвън, отвътре, личи си че е пазена и обгрижвана. Направо бижу. Беше любов от пръв поглед. Спазарих се с човека и я купих.
Ето техническите данни - Год. на произ. 2009, Мотор CBAB, 2.0 TDI, 140 к.с, автоматик, фул екстри сред които климатроник двузонов, автопилот, навигация, паркинг-асастент, подгряване на седалките, дори нагряване на предното стъкло. волана е точно този който търсих - триспицовия и дупка в долния край - този го влагат и в следващия модел. Но най-важната опция е шибидаха - е това много ме кефи. Автоматик не съм търсил специално, по скоро с ръчни, но така се случи. :smile .

Та искам да благодаря на всички, които ми дадоха съвети. Всички коментари сигурно съм ги изчел двайсет пъти много внимателно, преди да мога да си оформя мнение и да търся кола па конкретни параметри. :th_up :bowdown

Стига писане, ето малко снимки:
Прикачени файлове
3.jpg
2.jpg
1.jpg
5.jpg
4.jpg


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот 777 » Нед 26 мар 2023 23:30


Колко евро? Подгревът на предното стъкло да разбирам, че е с реотани ли?


REBELL
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот REBELL » Нед 26 мар 2023 23:40


Забравих да напиша - ценовия диапазон на колите, които гледах варираше много, имаше за по 3к €‎, имаше и по над 7к €, по-лачени‎. моят бюджет беше около 4-макс 5к €‎. И тази я спазарих за 4.500€‎. Затова за мен е като едно малко бижу. А подгревът на предното стъкло е с реотани. Не се виждат, само като се вгледаш в стъклото в детайли ги виждаш, но иначе не ти пречат на видимостта. А, и всички стъкла са тонирани, а задните по тъмно, заводски.


zdravkop64
Мнения: 223
Регистриран на: Сря 10 юли 2019 8:12
Автомобил: Passat B6 4motion
Двигател: AXZ 2009

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот zdravkop64 » Пон 27 мар 2023 11:10


Честито за придобивката! Само нафта да сипваш и да си караш! Колата е хубава, само да не беше с тоя салон.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот alpinab » Пон 27 мар 2023 14:21


Колата е топ, само нафта и газ на педала пожелавам!

П.С салона си е супер. Най-удобния салон на кола, която някога съм имал.


REBELL
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 20:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот REBELL » Пон 27 мар 2023 19:43


Благодар ви много. Салонът си е супер, запазен е като нов, все едно от завода излиза, направо не мога да повярвам. Точно такъв материал тип плюш исках. Алкантарата също щеше да е мн хубав, ама то па не може всичко да е най-най. А кожен салон въобще го избягвах. Абе като цяло много се радвам. Нямаше да успея без вашата помощ :smile
Само да питам - все още ли трябва да сменям шестограма?


Потребителски аватар
xpl0d`
Мнения: 172
Регистриран на: Вто 21 авг 2012 0:56
Автомобил: VW Passat B7 DSG
Двигател: CFFB 2011
Местоположение: Gotse Delchev

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот xpl0d` » Пон 27 мар 2023 20:06


Честито и безаварийно, относно шестограма, задължително го сменяй в най скоро време.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Съвет при избор на Passat B6 TDI

Мнениеот Asko VW » Пон 27 мар 2023 20:42


Да ти е честито.
Изглежда много добре и е добре оборудвана, вярвам, че ще ти достави удоволствие да пътуваш с нея.
Пожелавам ти много безаварийни километри.

П.П. Смени си шестограма и не забравяй да обслужваш редовно (на около 60 хил. км.) скоростната кутия.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: boichopavlov, dangala и 170 госта