Покупка на Passat B6

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Yavor99
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 07 мар 2023 11:04
Автомобил:
Двигател:

Покупка на Passat B6

Мнениеот Yavor99 » Пет 10 мар 2023 2:19


Привет, банда. Предстои ми покупка на автомобил и съм се спрял на Passat B6. Някой ще помогне ли в избора ?!
За сега този ми е вариант

https://www.cars.bg/offer/63d2564a454cc9748d0c56d3




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Покупка на автомобил

Мнениеот cecoa1 » Пет 10 мар 2023 9:18


Тоя мотор бих го пропуснал. Търси BMP от помпа-дюза, а по-добре да е комън рейл.
DSG ако не е изрично приоритет, също бих го пропуснал. Там при лош късмет, и кутия без история, има потенциален скъп ремонт.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Покупка на автомобил

Мнениеот fur1ous » Пет 10 мар 2023 9:22


Виж Seat Exeo ако търсиш бюджетно комби, с CR мотори са, по високо качество е интериора, все пак си е ауди вътре и са много здрави коли.
Пасат помпа-дюза и аз бих пропуснал.

Въпреки че ако търсиш автомат, Exeo-то го пропусни,че е със CVT кутия.


bagalevec
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 04 мар 2023 18:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Покупка на автомобил

Мнениеот bagalevec » Чет 16 мар 2023 21:14


Също съм на мнение,че ако можеш търси BMP код на мотора. Гледай за течове на масло...имат гадния навик да кривят пластмасовите капаци на клапаните,това с пълното обслужване просто го забрави,ако е с адаптивни светлини виж датчиците за ксеноните-разбиват им се шарнирчетата на рамената и фаровете светят както си искат.Задължително преглед на състоянието на ДПФ-а.Нов е около 3000лв.Ако е "спънат"нещо мотора виж дали ЕГР-а не е изключен или не е заминал/махат ги софтуерно или просто ги разкачат от буксите/.Гледай ако имаш възможност да се докопаш до вида на софтуера,защото ако не е оригиналния на VW. може и да не ти индекира проблеми по колата.Онова с шестограма на маслената помпа сигурно си го знаеш....изобщо най-добре би било:колата в доверен сервиз,при кадърни механици и пълна диагностика.....успех!


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Покупка на Passat B6

Мнениеот alpinab » Нед 19 мар 2023 18:26


Тази кола е пълна скръб. А описанието на обявата е измамно. Колата е върната в автокъща за препродаване вероятно в най-добрия случай от 2рия й собственик, регистрирал я 2016 в София.

А кола ударена и непоправена говори достатъчно за собственика.

Много вероятно ако проявиш желание да я закараш някъде си за инспекция, този от къщата ще почне да мрънка или да му платиш някаква сума с цел да му махнеш от главата.

Пропускай смело тази бройка.


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: Покупка на Passat B6

Мнениеот Pagemakerboy » Вто 18 апр 2023 22:32


Тая кола много отдавна е минала 500к...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ViceroyF16 и 153 госта