AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
tcal123
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 20 фев 2024 15:15
Автомобил:
Двигател:

AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот tcal123 » Вто 20 фев 2024 15:24


Здравейте! Харесах ето този екземпляр https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21707233206689184&slink=vlkouk
Не разбирам нищо от автоматична кутия, освен, че трябва да се обслужи на 60000км. , колата е с реален пробег и автентичен вид. Моля, за мнения какво трябва да гледам при оглед и като цяло двигател, кутия добро решение ли са?
Извинявам се предварително, но разбирам.
Благодаря за отделеното време на всеки.
Поздрави!




Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот railfan » Вто 20 фев 2024 15:55


Пропусни я.
От Враца кола не се взима. Особено па и внесена от Италия.
На първо четене:
1. НЕРЕАЛНИ километри
2. Удар отпред вляво
3. Бая износен интериор, отговарящ на 400 хил + км.


tcal123
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 20 фев 2024 15:15
Автомобил:
Двигател:

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот tcal123 » Вто 20 фев 2024 16:20


Това е резултата, кога последно е минавала преглед в Италия. Километрите са реални. За удара в ляво, не виждам забележка.
Прикачени файлове
viber_image_2024-02-20_16-16-57-642.png


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4249
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот tdi fen » Вто 20 фев 2024 17:15


Моето предложение е да потърсите специализирана фирма, която внася автомобили по поръчка те ще ви консултират и помогнат да намерите оптималния вариант в рамките на вашият бюджет


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 20 фев 2024 17:56


А от къде е най-добре да си закупим автомобил втора ръка?
И коя фирма, консултираща, ще гарантира, че няма да се нашиеш с дарак?


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот Petrolhead » Вто 20 фев 2024 18:08


railfan написа:Пропусни я.
От Враца кола не се взима. Особено па и внесена от Италия.
На първо четене:
1. НЕРЕАЛНИ километри
2. Удар отпред вляво
3. Бая износен интериор, отговарящ на 400 хил + км.


не съм съгласен

аз не виждам сериозни удари.
предната броня е боядисвана, няма как на тези километри да не начукана от камъчета и цвета малко се различава, май
интериора изглежда доста свеж, предполагам добре изчистен и изпран, но е далеч от 400к


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот alpinab » Вто 20 фев 2024 21:49


И според мен е пресилено да се каже 400К за тази кола.

Явни факти:

1.Извадка от италианска тарга на колата доказваща пробега.
2.Виден ВИН. При желание за 100тина лв. без никакви лични контакти се вади сервизна история поне докато е била в гаранция/лизинг.

Да се съди генерално по боядисани брони, че колата не става е несериозно.


И да кажем, че щом е Враца, Горубляне, Труд и разбира се Дупница… е тоталка… без коментар.

Към автора, това е модерна дизелова и капризна кола. Клас премиум на километри. Инвестиция за преглед в официално представителство си струва. Прежалени пари за транзитни номера, нафта и прегледа. Не повече от 300-400лв. Всичко друго ала бала.

Ако продавача се дърпа от такъв преглед, чертата и натам.


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 292
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот tonkogtd » Вто 20 фев 2024 23:15


Когато си търсих конкретна марка и модел кола,миналата година,също бях на различни посоки.Дали да е от България,дали да е внос.Фирма ли да я внесе,или да отида до чужбина и да я взема.Последното се оказа най-вярно.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот thanis » Сря 21 фев 2024 8:47


При братята италиянци, този автомобил е около 15 хиляди евро от частен продавач.

https://www.autoscout24.it/annunci/audi ... et=unknown

Да приемем, че е взет от канален ред и е бил 12-13 хил Евро, да се продава в България за 33500 си е съвсем в реда на нещата.

Просто това са си скъпи за поддръжка автомобили и трябва да се гледа обстойно. Този в обявата уж е със сменени ремъци/ролки през 2021 година на уж 180 хиляди. Т.е. ще е хубаво пак да се направи тази процедура.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот railfan » Сря 21 фев 2024 9:04


Petrolhead написа:
railfan написа:Пропусни я.
От Враца кола не се взима. Особено па и внесена от Италия.
На първо четене:
1. НЕРЕАЛНИ километри
2. Удар отпред вляво
3. Бая износен интериор, отговарящ на 400 хил + км.


не съм съгласен

аз не виждам сериозни удари.
предната броня е боядисвана, няма как на тези километри да не начукана от камъчета и цвета малко се различава, май
интериора изглежда доста свеж, предполагам добре изчистен и изпран, но е далеч от 400к


Щом аз виждам, че е имала удар отпред вляво и ти виждаш, че бронята е боядисвана => колата е удряна с голяма доза точност на предположението. Може да не е бил нещо сериозно удара, като цяло се гънат лесно тия ламарини, нооо аз лично не бих дал 35 бона за такава кола, която дори е събрана така, че да е видим удара. Това естествено си е мое мнение, а темата е за това - да си изразяваме мненията.
Не бих разчитал на врачанска автокъща, като знам, че там са най-големите тарикати джамбази в цяла БГ, това не е тайна. И в Горубляне, Труд и Дупница също.
За такива пари това е огромен риск, най-добре автора да отиде да си внесе една лично от където пожелае.
В цитираната обява колата изглежда доста по-адекватно за парите си. И струва 15 500 ЕВРО, това са над 30 бона в лева + транспорт 2-3000 лева до тук, плюс печалбата за търговеца, такава кола няма как да се продава тук за по-малко от 38-40 хиляди, за да има смисъл търговеца да я внесе изобщо. Нали не смятаме, че автокъщата не иска да изкара едни чисти 5-10 бона от такава кола? :mrgreen


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот samo_pechka » Сря 21 фев 2024 11:49


Не е на 400к.км . Вие виждали ли сте на живо кола кю5 с 2.0тди на 400к. км ? Аз не съм. А не е да не съм виждал таралясници. А тия дето ги има на такива км, са рядко с тоя мотор . И принципно това е макс живота му. След 200-220к.км се почват "по-сериозните" неща, дето са с цени с три нули отзад и рядко устисква без капитални инвестиции от 300 нагоре.
И да отворим малко мобилето да видим аджаба има ли кю 5 на такива км и кои са? https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... rel&vc=Car
Тези коли по начало не се взимат за служебни ( неудобни са за тази цел ) и няма как да навъртят такива км .
Удара дето бил, ми не виждам проблем. И моята бе с пребоядисана задна броня ( щета от багажник за колелета, закачен на топката на теглича ) . Да не съм я взимал , тъй ли?
Айде малко по-сериозно де :) вие си търсите коли с девствената си ципа да са :)


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот samo_pechka » Сря 21 фев 2024 12:16


И понеже се отвори приказка за цени от джамбази и т.н.
Ся не съм им адвокат, но ще посоча една практика в немско ( за Италия не съм запознат в подробности много ) .
Примерно човек иска да си смени колата , отива да речем в реномирана втокъща и си купува по-нова и по-запазена кола от тая която има. Няма лошо, Сега как процедира автокъщата? Оценява се колата ( старата му ) приспада се от цената на "новата" ( било тя нова, или малко употребявана ) , плащаш и вземаш.
Старите коли , които са натрупани от такива сделки се отсяват и се преценява от екип коя си струва да се постегне и препродаде наново или не. Тук много важен фактор е автокъщата трябва да предложи гаранция към автомобила , при негова евентуална продажба . И ако се прецени, че има риск да дефектира сериозно в рамките на предложената гаранция, то тя не се предлага за продан на частни лица.
Какво става с тия коли ?
Предлагат се за продан в пакет няколко коли на сносна цена, на фирма /фирми/официални търговци/износители и др . Не е задължително да имат повреди или щети. Просто са оценени като "рискови" за препродажба на частни лица от автокъщата . Споменах защо.
И сега тук идват на "помощ' нашите джамбази или други ( не е важно ся подробниости) но приципно фирми , частни лица-не ( или аз поне не знам ) .
Купуват се пакетни коли , примерно 5-10-15 и т.н. нагоре , прави се сделката и това е. Оттам насетне всеки се спасява.
И понеже съм виждал прекупвачи на коли с по една макс две да продават коли и не са фирми... там нещата са малко по-различни . Какво правят ( как го правят ) . Та значи един от "екипа" купувачи има фирма. разбират се примерно 5 или повече хора ( важното е единия да има фирма ) и се пазарят за един пакет от 10 коли ( казвам примерно ) . Купуват ги там ( оня с фирмата ) , после ( или преди това ) се разбират коя кола за теб , коя за мен . И така изведнъж изникват от нищото посредници "частни" лица , които препродават тия коли. В немско който държи големия талон, той е собственика на колата и има право да я препродаде ( нищо, че не е на негово име )
И като частно лице , не е длъжен да предложи гаранция! Това е тънкия момент и разликата когато джамбаз предложи кола официално през фирмата си кола , то тя трябва законово да има гаранция в рамките на определен период , но ако не се бъркам минимум 6 месеца ( тук не съм сигурен ) . Това за клиенти в немско ( и предстоящи за регистрация в Германия ) . Тия дето са за износ или препродажба на друга фирма, или препродажба като кола за части -там няма такова задължително изискване . Има и други начини коли от "арабски" и други от този тип автокъщи да ти продадат кола на частно лице и тя да бъде регистрирана в немско, но за да се избегне кофтито за фирма условие да има гаранция, то тя се продава от автокъщата като частно лице ( от сина му, братчед му и т.н. ) както казах, който държи големия талон, той е собственика .


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот thanis » Сря 21 фев 2024 12:38


Също така в немско сега когато продаваш от частно лице на частно лице те задължават да дадеш "гаранция" за колата. Сиреч не да я продаваш с проблем. Хора които не разбират си пишат по обявите, бла-бла колата е за експорт, не давам гаранция, не е за частни лица и т.н.

Но да, генерализирано да не се купува кола от Враца, Дупница, Горубляне, Труд и т.н. какво означава, че за да си взема кола трябва да ходя в село Веселиново или да си я купувам от град Петрич - щот те другите са лъжци.

Просто да се внимава като се гледа, да не се коментират цени по телефона и да не си губите времето взаимно. Продавача почти винаги не е запознат напълно с автомобила, който продава. Задача на купувача е да си подсигури гащите и да си гледа обстойно. Вече ако продавача отказва тест драйв, информация за VIN, информация за произход или каквото и не отговаря на въпроси и и отговора винаги е: "Ми това което виждаш" - едно наум. Цената е определяща, това ауди Q5 ако го продаваха за 10 хиляди лева (без излишни разсъждения, например братовчед ти иска да я разкара и ти я продава не за печалба), каквито и проблеми да има за 20 бона ще си го стегнеш и оправиш да си е бонбон да стигне пазарните цени на модела. Ама като ще те цакат на пазарни цени по подразбиране е хубаво да не те изпляска ремонт за 2-3-4-5к през първите 3 месеца, всичко се оправя ама е гадно за психиката.


IronMaiden
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 05 сеп 2021 15:38
Автомобил:
Двигател:

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот IronMaiden » Сря 21 фев 2024 12:42


samo_pechka написа:И понеже се отвори приказка за цени от джамбази и т.н.
Ся не съм им адвокат, но ще посоча една практика в немско ...


Много благодарим за изчерпателната информация, наистина!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: AUDI Q5 2015 2.0 TDI 190 КОНЯ

Мнениеот samo_pechka » Сря 21 фев 2024 12:45


thanis написа:Също така в немско сега когато продаваш от частно лице на частно лице те задължават да дадеш "гаранция" за колата.

Нещо си се объркал. Няма такова условие.
П.п. понеже ме жегна да не би да има промени. Няма https://www.wirkaufendeinauto.de/autove ... erwechselt.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: rossko088 и 186 госта