:arrow 26 - 28 август 2022 г. - предстои Фолксваген Фолклорен Събор Узана 2022! :bbq

Ъпгрейд за Мултиволан + ФулФис - Голф 5,модули,заменяемост?!

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
Peter Atanasov
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1999

Re: Ъпгрейд за Мултиволан + ФулФис - Голф 5,модули,заменяемост?!

Мнениеот Peter Atanasov » Съб 09 мар 2019 13:10

Здравейте,

надявам се някой да следи още темата и да може да ми даде акъл. Подобно на другите писали преди мен и аз се навих да слагам мултиволан, но при мен операцията ще е малко по-сложна - и MFD искам да сложа. Приемам всякакви съвети относно какво да търся и как да свържа.

Какво имам в момента и какво искам:

Колата е 2007-ма пасат, 1.9 дизел с възможно най-простите за модела километраж и волан. Има фабричен cruise control, номер на модул под волана: 3C0-953-549-J.

Крайната цел е същата кола с мултиволан и голям дисплей, чиято информация да се управлява от волана (поне да си спестя смяната на лостчето на чистачките).

Въпросите ми са следните: този модул поддържа ли мулти или не? Гледах десетки изброени модули в ростех сайта, но така и не разбрах моя подддържа ли MFSW или не. Как мога да си проверя лентовия кабел за смяна ли е или не без да свалям волана? За да управлявам MFD от волана задължително ли е да има LIN? А за оригинална навигация?

Благодаря за всяка помощ!

n3d1n
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот n3d1n » Вто 14 яну 2020 17:09

здравейте колеги колата е тоуран 2005 2.0 тди 140 без фул фис и без мулти а искам да си сложа фул фис и мулти всичко ще взема от същата кола самоче катастрофирала та вапроса ми е дали ще станат нещата и трябва ли да се прекодирва нещо или всичко ще стане без да се преправя

b0xeR
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот b0xeR » Чет 12 авг 2021 2:28

Здравейте, някой случайно да се е занимавал с Highline километража и ако може да даде информация след инсталацията на мулти волана и модула към него?
Просто да вземем който и да е километраж ли, има ли някакви особености, как става прехвърлянето на километрите и т.н.
Разбрах, че трябва някакъв ПИН код, отделно разбрах, че не всички модели highline километражи ставали...
Някой ако е успял, би ли споделил модела на километража?
Благодаря Ви много, всяка една информация ще е от полза!

ton4o7601@abv.bg
Автомобил: VW GOLF 5 19 TDI 105 hp
Двигател: BKC 2004

Мнениеот ton4o7601@abv.bg » Пон 01 авг 2022 20:05

Имам питане относно китайска мултимедия и мултиволан и фулфис километраж.
На мултимедията имам два извода за управление от мултиволан, които не съм свързал. Ако ги свържа да се управлява от волана ще продължа ли да мога да ръчкам менюто на таблото от волана.

Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”