Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kirhadj » Пет 12 дек 2008 7:37


Да проблема се решава с подмяната на тези ключета. С тези които ми останаха отстраних част от проблемите. Така че не се стряскай, подменяй ги. Но моя съвет е всеки, който се захване с това да отстранява сам проблема е да проучи как се разглабя вратата, да си провери спойките в модула на вратата и чак тогава да ги подменя. Защото единия проблем с индикацията за алармата (светодиотчето на вратата) остана и при студено време работи, а при топло не (което означава, че има студена спойка някъде).




Потребителски аватар
ittso
Мнения: 154
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 23:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ittso » Пет 12 дек 2008 23:28


kirhadj написа:Браво колега. Когато аз исках да закупя, от комет ми отказаха доставка, защото не работели с тази фирма (производителите на ключетата). Сега може и да ги потормозим малко за доставка.

Възможо е още да не работят с този производител. Това което беше изложено като мостри ми се струва, че е на друг производител, но не съм сигурен. Когато ги видях бързах, а продавачът беше нов и имаше бели петна в знанията. :lol:


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kirhadj » Съб 13 дек 2008 15:48


Комет бяха представители на Фарнел и сега Фарнел са се отделили от тях и работят сами за България http://bg.farnell.com/ , а те предлагат на Cherry продукти. Сега ги проучвам за да разбера цената за доставка и цена за бройка.


akk777
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 16:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бутон за вратата на Пасата B5.5

Мнениеот akk777 » Пон 19 яну 2009 17:21


Здравейте колеги,
отскоро имам Пасат Б5 ТДИ Синхро, но имам гадния проблем с ключалката на шофьорската врата. С ключа се отключва и заключва, а с дистанционното не иска. Ако може някой да изпрати линк как точно се сваля кората, и ако някои все още има от тези микроключета да каже за да взема. Благодаря предварително! :drunk


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бутон за вратата на Пасата B5.5

Мнениеот kirhadj » Пон 19 яну 2009 22:00



Последна промяна от kirhadj на Вто 20 яну 2009 22:15, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
dancho_kolev
Мнения: 85
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 15:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Бутон за вратата на Пасата B5.5

Мнениеот dancho_kolev » Вто 20 яну 2009 14:16


Имам Пасат В5.5 1-9 TDI - 131 к.с - 2002 год. Същият проблем имам с отварянето на багажника. Забелязах, че не работи осветлението на багажника- така го купих. Отворих кората на багажника и видях, че е откачен кабела към затварящото устройство на багажника / бравата/. Като свързах кабела и затворих багажника, той вече не може да се отвори по никакъв начин. Та се наложи са сваля задните облегалки, да изпълзя покрай тях в самия багажник, да откача въпросния кабел и багажника се отвори вече с дистанционното.Но не работи осветлението. Явно подобно микроключе в бравата е развалено и тябва да се смени. Ще го правя,но като се стопли времето !
РР. Наскоро си поръчах нова брава за багажника за 45 лв./оригинална/ и микроключе към нея за 19 лв. Сега всичко ми работи и е ОК. И всичко това в автосервиз АУТО УНИОН ООД гр.Пловдив,бул."Цариградско шосе"92!
Много са коректни и добри !!

Последна промяна от dancho_kolev на Пет 08 май 2009 14:21, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Бутон за вратата на Пасата B5.5

Мнениеот Peteff » Вто 20 яну 2009 21:40


колеги как се водят тези микроключета на английски да потърся в ебай-а ?


Потребителски аватар
iwian
Мнения: 49
Регистриран на: Сря 10 дек 2008 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София / B5 1.9 TDI AFN
Контакти:

Re: Бутон за вратата на Пасата B5.5

Мнениеот iwian » Нед 25 яну 2009 15:03


Peteff написа:колеги как се водят тези микроключета на английски да потърся в ебай-а ?


microswitches-EN
mikroschalter-DE

На мен не ми работи осветлението в багажника и жабката. При ровене за въпросните ключета попаднах на един каталог
http://www.tme.eu/bg/katalog/mikrokljuczeta_100060/?id_producer=202#id_category%3D100060%26id_producer%3D202%26%26page%3D2%2C20
в който ми се струва че има същите ключета но от производител Saia-Burgess а не Cherry.
Доставят и в България на 15EUR за пакет до 30кг.

edit:

В ebay.com и ebay.co.uk почти няма микроключета но в ebay.de има десетина оферти.
Това което продават там според една от офертите е V4NCT7

Всъщност колко от тези ключета има в една брава?
От снимките на първа страница останах с впечатление че са 2 а на тази снимка са 4.
Изображение


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бутон за вратата на Пасата B5.5

Мнениеот kirhadj » Нед 25 яну 2009 21:22


Точно така са ключетата и едно отвън за осветлението, което не се вижда на тази снимка.


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Бутон за вратата на Пасата B5.5

Мнениеот Peteff » Пон 26 яну 2009 18:47


мен ме интересува това ключе отвън същото ли е като тези вътре ? защото при мен то е за смяна


Потребителски аватар
anger
Мнения: 787
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Бутон за вратата на Пасата B5.5

Мнениеот anger » Пон 26 яну 2009 22:37


Не е същото. Виж тук какво е:
http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1542461&page=10


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Бутон за вратата на Пасата B5.5

Мнениеот Peteff » Вто 27 яну 2009 7:26


мерси колега


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бутон за вратата на Пасата B5.5

Мнениеот AmW » Сря 11 мар 2009 15:41


На мен ми е много интересно са кое точно трябва да взема за моя пасат(1.9 TDI AFN) за предна лява и задна дясна?

http://shop.ebay.de/items/?_nkw=mikrosc ... &_osacat=0

Е тука секви видове има ама като не разбирам нищо от немски ?! Малко хелп може ли


Потребителски аватар
baciko
Мнения: 76
Регистриран на: Нед 28 дек 2008 22:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SUOMI-FINLAND

Re:

Мнениеот baciko » Сря 11 мар 2009 17:35


Rumen написа:Няма само бутон. Всичко е монтирано в "монолитно" тяло, което е целия заключващ механизъм (буквално разбирай цялата брава). Към него се закачат всички лостчета и механизми, които имат отношение към отключването/отварянето на вратата. За съжаление там са и микроконтакторите за определяне състоянието на отворена/затворена врата, датчиците на заводската аларма и механизъма за електромагнитното заключване. Единственият начин за ремонт, който си представям, е да се свали "монолитното" тяло, да се направи опит да се разглоби и дефектиралия микроконтактор да се поправи (ако е възможно) или поне да се почисти. Вероятно може да се замени с такъв от друго "монолитно" тяло, но от къде да се намери такова идея нямам; освен от моргите и то в съмнително състояние .... В SakarAuto/Unitrade не си играят с ремонти - сменят целия модул (около 300лв.+100лв. труд). Аз имам аналогичен проблем на дясната врата - отворя ли я след 30sek. колата се самозаключва (т.е. все едно не е отворена вратата), най-интересното е че веднага се активира алармата и имобилайзера - явно се ползват различни различни датчици. Посъветваха ме да я попръскам с CONTOX - някакъв почистващо-смазващ спрей за контактори.

колега и при мене имам такъв проблем,понякога се самозаключва.тия дни е добре,но започнели постояно го прави.каде трябва да се напръска с този спреи точно.обаче при мене има и един проблем които аз като отворих прозореца и имаше сняг и всичко падна вътре в копчетата за ел.стаклата и бутона за заключване.мисля че след това почна при мене с този проблем или пак да му е дошло вече времето можеби.сподели ако го оправиш твоя да знам и аз ко да правя.благодаря


Потребителски аватар
Peteff
Мнения: 1757
Регистриран на: Сря 03 окт 2007 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас,Поморие,Salzburg
Контакти:

Re: Бутон за вратата на Пасата B5.5

Мнениеот Peteff » Сря 11 мар 2009 17:46


да споделя аз какво направих - пръснах със спрей но файда нямаше . сега си порачах микроключе и днес пристигна . само да се пооправи времето и ще я разглобя вратата да го монтирам . сайта от който го порачах е bg.farnell.com .има всякакви микроключета и по специално тези на Cherry , който са в пасатите ни . като го сложа ще споделя ако съм имал проблеми



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта