Записана грешка crash data air bag решено + историята

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Jijo_M
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 22 сеп 2008 22:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот Jijo_M » Пет 31 авг 2012 13:42


Здравейте проблема ми е следния, зимата при стартиране на автомобила със слаб акумулатор светна лампата за air bag след което не изгасна. Закачихме я на Ваг ком и показа грешка ниско напрежение на вход на модула за управление на air bag за съжаление не записах точния номер на грешката. Хората който правиха диагностиката стигнаха до модула и замериха входното напрежение което се оказа стандартно и стигнаха до извода, че най вероятно е записала краш дата. Номера на модула е 1JO0909608. Това се случи декември месец.
РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА: След дълго разпитване за специалист който да реши проблема ме упътиха към човек който би могъл да свърши работата лошото беше, работните ни времена се припокриваха, но след известна коренспонденция по телефона успях да го посетя. Човека направи дигностика на автомобила видя грешките след което извади подобно устройство за изтриване на Краш дата http://www.tdlhid.com/china-vag_airbag_ ... 79308.html и проблема беше отстранен за 5 мин работа и цена 50 лева.
Защо пиша темата:
1. Защото открих в мрежата хора с подобен проблем, но никой не посочва този начин за решението му.
2. Преди да отида при този Майстор разглобих централната конзола за да се достигне лесно до модула всички с които се консултирах ме убеждаваха, че модула трябва да се свали и да се префлашне софта или даже да се подменя електронен елемент в модула който е изгорял. Всичко това се оказаха пълни глупости. Според мен и тези първите които са проверявали входното напрежение просто са ме излъгали никой нищо не бе разглобявал.
3. Преди да открия този човек ходих при още няколко „майстора” който правиха безуспешни опити за решение на проблема, но това не им пречеше да ми вземат по 20 лева „за закачането”, както и звъняха на разни по- големи специалисти извън града изказали мненията посочени в т.2 и предлагащи цени за ремонт в порядъка 150-200 лева + 50 лева обучение към колата. Предложиха ми и да си намеря работещ модул втора употреба със същия номер/ струва 50 лева по моргите/ и те ще го обучат за 50 лева /оказа се че такова обучение е напълно ненужно/
Единия :Майстор ми каза”: „Купи си нов модул ще го обуча за 150 лева /нов е по спомен 300 лева/, ако вземеш втора употреба ще го оправя за 280 лева.
Чух много коментари от типа ми то ще стане трудно колата трябва да стои 2-3 дни което се оказаха пълни глупости и лъжи.
Звънях на препоръчан сервиз в мрежата за решение на този проблем обявената цена беше 150 лева труд като не даваха гаранция, че ще се справят.
4. Свързах се с хора от форума които ми обявиха цена за ремонт като тази която аз платих, обясниха ми, че е достатъчно да си намеря здрав модул със същия номер да го подменя и проблема ще се реши или казаха че не се занимават с тази дейност. БЛАГОДАРЯ ИМ ! Бяха честни изчерпателни и се опитаха да ми помогнат.
5. От цялата работа си прецаках сам и стрелката на километража /април месец бях се предал да търся решение на проблема и скрих лампата да не свети и „да не ми вади очите”/ тогава нищо не стана, но сега като я откривах прецаках нещо и се наложи майстора да ми оправи и този проблем за щастие успешно.
Размисли: Защо е толкова трудно да се каже, че не може да се справиш с някакъв проблем, а трябва да се правиш на разбирач върху колата и с парите на клиентите. За някой може да съм смешен, да знам, че карам стар автомобил, но за щастие мога да си позволя да плащам за ремонт при нужда и искам оборудването му да функционира. С такива действия „Майсторите” не осъзнават ли, че губят доверието на клиентие което са градили с години и стрували си за 50-100 лева да загубиш човек който ти е оставил много повече пари и като не е доволен ще спре да ти води и други клиенти. Вече ми писна като стане нещо на колата две седмици да чета форуми и сервизни книжки и да отида с диагноза при майстора и с ориентация в стойноста на ремонта щото всеки се опитва да те изклати. Сменил съм доста майстори с доста коли и познати и непознати и прехвалени и неизвестни и все в един момент се стига до издънка. И тези хора не разбраха ли, че трябва да започнат да четат и да се обучават. Благодаря за отделеното внимание, ако темата не е в правилния раздел моля преместете я!
Прикачени файлове
pl385038-vag_airbag_crash_data_reset_tool_with_car_obd_ii_connector_support_vehicles_vw3_vw5_vw6.jpg




rkoef
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 22:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот rkoef » Пон 10 сеп 2012 19:51


аз съм чувал, че модулите били за еднократна употреба и се сменя заедно с airbag-a


Потребителски аватар
znainainai
Мнения: 5287
Регистриран на: Пон 04 дек 2006 21:24
Автомобил: Golf4
Двигател: MK 4 98 AHF
Местоположение: Русе

Re: Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот znainainai » Пон 10 сеп 2012 20:45


Аз пък ще ти кажа че като изкара supply voltage b+ signal too low грешката се чисти със ваг ком без проблем.


Потребителски аватар
pepi_iliev
Мнения: 189
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 17:02
Автомобил: Seat Ibiza 1.9 TDI 2000
Двигател: AGR
Местоположение: София

Re: Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот pepi_iliev » Вто 11 сеп 2012 1:14


znainainai написа:Аз пък ще ти кажа че като изкара supply voltage b+ signal too low грешката се чисти със ваг ком без проблем.


Аз пък да ти кажа, че моята грешка не иска да се изчисти. Но пък лампата за еърбега не ми свети.


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот poliboy » Вто 20 авг 2013 11:42


И в крайна сметка къде и при кой мога да си оправя същия проблем? Иначе евала че си описал дерзанията през които си минал :th_up


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот kris11 » Сря 21 авг 2013 8:09


И автомобила е ?? Да не се окаже, че въобще не е от VAG ??


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот poliboy » Сря 21 авг 2013 16:37


Ако не е от vag групата и по-специално vw няма да питам в този форум. Колата е vw lupo 2001 tdi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот kris11 » Чет 22 авг 2013 9:04


poliboy написа:Ако не е от vag групата и по-специално vw няма да питам в този форум. Колата е vw lupo 2001 tdi

Нямах в предвид тебе колега, а пусналия темата.

Намери някой с ВагКом .


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот poliboy » Пет 27 сеп 2013 11:25


Май ще чистя грешката като ме предаде напълно акумулатора, защото сега и да я изчистя ако зимата падне акумулатора (който вече е на възраст :mhihi ) ще се появи пак грешката .


Jijo_M
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 22 сеп 2008 22:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот Jijo_M » Съб 28 сеп 2013 18:40


Сеат Толедо 2001г. В Бургас майстора е Тошко работи на автокъщите.


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот poliboy » Пет 31 яну 2014 15:32


Като си ходих на Казанлък и минах през сервиза на комшията, да ми види проблемите по Лупото, че и жена му кара 1 към 1 с моята, и си е майстор по ЕЛ за коли. Едното което се установи е че акумолатора ми пада заради радиото, което се оказа че и изключено дърпа ток (радиото е Aвто CD-плейър SilverCrest, с Bluetooth - SAB 160 A1) и е на по-малко от година. Не знам дали е дефект на модела или само моето е проблемно, а и тия тъпаци от сервиза не искат да го занеса че така не можели да ми кажат.
Оказа се че тази грешка с еърбега не може да се изчисти, защото си е проблем по трасето на еърбега, но човека каза че не смее да пипа там за да не гръмне и ще си отворя много работа. Та така сега си карам със светната индикация. Незнам дали тия във Порше ще могат да го оправят без да ми смъкнат кожата, но може да попитам тия дни.


Потребителски аватар
poliboy
Мнения: 131
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 21:00
Автомобил: VW Lupo
Двигател: 2001 AMF 1422cm3 TDI PD 75Hp
Местоположение: София
Контакти:

Re: Записана грешка crash data air bag решено + историята

Мнениеот poliboy » Съб 09 юли 2022 17:53


Стара тема но понеже съм забравил да пиша а я оправих преди години и сега имам подобен проблем с другата кола викам да напиша какво беше решението. Та проблема беше скъсан лентов кабел. Решението втора ръка от мегапартс за 35лв новия беше към70-80лв и още 60лв за смяна и чистене на грешката годината около 2015
На другата кола Hyundai Ix35 сега скъсах лентов кабел и го сменихснов но не мога да изчистя грешката с и до колкото изчетох в нета ми трябва уред който чисти грешки в AirBag модула че не става с всяка диагностика...



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта