Софтуер за Ваг-ком Кабел

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1003
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот nikolay_ss » Сря 26 юни 2019 10:12


vasilkr159 написа:Здравейте, поръчах си кабел от Китай- https://www.aliexpress.com/item/3296028 ... 4c4dlf54kF принципно не очаквам чудеса за 8 лева но ще мога ли да си върша работа с него.Като под работа разбирайте не само да чета и трия грешки а и да мога да правя малко по сложни операции или просто да гледам живи данни на колата ми(vw golf 4 1.9 tdi 101 коня).Би трябвало въпросният кабел да пристигне тук с някакъв диск на него ще има ли софтуер или този диск е само за обучение как се използва кабела.Ами като цяло е това, нов съм в тази област и ще се радвам да помагате.


Имай предвид, че за да подкараш пълната версия 409.1 ще ти трябва windows xp. Иначе с тоя кабел ще можеш да ползваш само vcds lite 1.2.




vasilkr159
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 08 май 2019 10:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот vasilkr159 » Сря 26 юни 2019 10:46


Добре, нека опитам да задам въпроса си по друг начин. Какъв софтуер и кабел ще ми е нужен да подкарам пълната версия на лаптоп с windows 10?(имайте предвид че се търси най-бюджетният вариант). Следващият ми въпрос е има ли някаква литература по тази тема от където да започна да чета и да се науча да използвам програмата?


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот megatronS » Сря 26 юни 2019 12:55


Windows 10 е много труден за работа с тези софтуери. Старият модел VAG-com 3.11 е с крак и ръководство за работа, друго упътване няма да намериш за работа. В другия архив са всички нови модели на VCDS 1.0, 1.1, 1.2 с крак. Пробвай на твоя Windows 10 дали ще тръгнат. При мен е Windows 10 Professional и VCDS 1.0, 1.1 и 1.2 работят перфектно. Ръководството за работа, не е това, което си мислиш, че ще те научи да работиш с тази програма - такова ръководство няма, това се учи в режим на работа, тоест практически. Програмите, които съм качил работят със стария китайски адаптер VAG-COM. Най-добре софтуерите работят на Windows XP и Windows 7 32 bit. Антивирусната открива всичко това за вируси, трябва да и се зададе в изключения или да няма такава на компютъра. Тази версия на VAG-COM, работи перфектно и с обикновен KL адаптер на RS232. На диска, който ще ти изпратят с адаптера си има VAG-COM 409.1 софтуер, който обаче не е толкова стабилен, като 3.11.

Последна промяна от Vlad777 на Чет 17 дек 2020 13:21, променено общо 1 път.
Причина: Прикачените файлове бяха изтрити заради вирус в тях!


Потребителски аватар
ShugiRs
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 07 ное 2012 23:12
Автомобил: Golf 4
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот ShugiRs » Сря 26 юни 2019 23:53


Здравейте някой ако може да ме упъти какъв кабел ще ми е подходящ за Голф 4 1,9tdi 110


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот megatronS » Чет 27 юни 2019 8:15


ShugiRs написа:Здравейте някой ако може да ме упъти какъв кабел ще ми е подходящ за Голф 4 1,9tdi 110


VAG-COM 409.1, като в прикачената снимка по-долу.
Прикачени файлове
vag.jpg
vag.jpg (72.52 KиБ) Видяна 7612 пъти


Golf racer
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 25 мар 2020 16:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот Golf racer » Сря 25 мар 2020 17:00


megatronS написа:
ShugiRs написа:Здравейте някой ако може да ме упъти какъв кабел ще ми е подходящ за Голф 4 1,9tdi 110


VAG-COM 409.1, като в прикачената снимка по-долу.


Здравейте, някой има ли драйвери за този кабел от снимката, защото кабелът ми пристигна със счупено CD от Китай. Програмата я намерих и инсталирах, но драйверите които взех от един приятел явно не стават за моят кабел. На неговият кабел пише USB II а на моят VAG KKL.

Поздрави! :love.vwclub


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот megatronS » Чет 26 мар 2020 14:14


https://dox.abv.bg/download?id=80f233ccb4# - VAG COM 409 USB
https://dox.abv.bg/download?id=1ff92b3ad5# - VCDS Lite 1.2 Full

Първият линк е за VAG COM 409 usb, втория е за VCDS Lite 1.2 Full. При инсталация , драйверите се намират в папката. Линковете ще работят няколко дена.


Golf racer
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 25 мар 2020 16:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот Golf racer » Пон 30 мар 2020 17:22


Благодаря колега, ще ги пробвам да видя дали ще го подкарам!
Поздрави!


Потребителски аватар
snaiperisto
Мнения: 99
Регистриран на: Пет 06 юли 2007 20:30
Автомобил: Skoda Fabia 1.2 12V-METAN
Двигател: 6Y2 2006
Местоположение: София

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот snaiperisto » Пон 20 апр 2020 16:00


Да ми кажете какъв и откъде VCDS да си купя?
Цената не е от значение, искам нещо качествено!

Лаик съм, но ше се уча! Имам Кади и Октавия, двете са 2009г, но и приятел да го ползва, а неговите Кадита са модерни, почти нови!


kukata_pasat
Мнения: 863
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот kukata_pasat » Пон 16 ное 2020 22:46


Здравейте колеги имам желание да си взема кабел ККL 409.1 OBD 2 с какъв Уиндоус ще е най добре да работи 8.1 или 10.Мерси предварително


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот megatronS » Сря 02 дек 2020 10:56


VAG KKL кабела работи със следните софтуери:

1. VAG COM 409USB, работи по Windows XP.
2. VCSD 1.2 работи перфектно под Windows 8.1 и Windows 10.
3. VAG COM 3.11, работи под Winodws XP
4. VCDS 1.0 работи под Windows XP

Същият кабел се използва с много други софтуери за работа за различни модели автомобили: Toyota, Fiat, BMW, Mercedes, Lada, Great Wall и др.
Много важно е кабела, който купуваш , задължително да е с чип FTDI FT232RL.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот Vlad777 » Чет 17 дек 2020 13:20


megatronS написа:Windows 10 е много труден за работа с тези софтуери. Старият модел VAG-com 3.11 е с крак и ръководство за работа, друго упътване няма да намериш за работа. В другия архив са всички нови модели на VCDS 1.0, 1.1, 1.2 с крак. Пробвай на твоя Windows 10 дали ще тръгнат. При мен е Windows 10 Professional и VCDS 1.0, 1.1 и 1.2 работят перфектно. Ръководството за работа, не е това, което си мислиш, че ще те научи да работиш с тази програма - такова ръководство няма, това се учи в режим на работа, тоест практически. Програмите, които съм качил работят със стария китайски адаптер VAG-COM. Най-добре софтуерите работят на Windows XP и Windows 7 32 bit. Антивирусната открива всичко това за вируси, трябва да и се зададе в изключения или да няма такава на компютъра. Тази версия на VAG-COM, работи перфектно и с обикновен KL адаптер на RS232. На диска, който ще ти изпратят с адаптера си има VAG-COM 409.1 софтуер, който обаче не е толкова стабилен, като 3.11.

В прикачените към мнението файлове имаше вирус, който беше докладван от Google и съоветно файловете изтрити! Помислете си пак, преди да инсталирате подобен софтуер. Кой и защо го е направил достъпен!


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот ivan_pop » Чет 17 дек 2020 15:27


Vlad777 написа:
megatronS написа:Windows 10 е много труден за работа с тези софтуери. Старият модел VAG-com 3.11 е с крак и ръководство за работа, друго упътване няма да намериш за работа. В другия архив са всички нови модели на VCDS 1.0, 1.1, 1.2 с крак. Пробвай на твоя Windows 10 дали ще тръгнат. При мен е Windows 10 Professional и VCDS 1.0, 1.1 и 1.2 работят перфектно. Ръководството за работа, не е това, което си мислиш, че ще те научи да работиш с тази програма - такова ръководство няма, това се учи в режим на работа, тоест практически. Програмите, които съм качил работят със стария китайски адаптер VAG-COM. Най-добре софтуерите работят на Windows XP и Windows 7 32 bit. Антивирусната открива всичко това за вируси, трябва да и се зададе в изключения или да няма такава на компютъра. Тази версия на VAG-COM, работи перфектно и с обикновен KL адаптер на RS232. На диска, който ще ти изпратят с адаптера си има VAG-COM 409.1 софтуер, който обаче не е толкова стабилен, като 3.11.

В прикачените към мнението файлове имаше вирус, който беше докладван от Google и съоветно файловете изтрити! Помислете си пак, преди да инсталирате подобен софтуер. Кой и защо го е направил достъпен!

Той колегата дето е пуснал файловете го е написал.Аз не ползвам антивирусни и съм изключил стената заради разни кракове и др. подобни файлове.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот Vlad777 » Чет 17 дек 2020 15:32


Значи щом е написано, значи не е вирус, така ли? Сигурно няма начин някой да кракне желан софтуер и да добави парченце код в него, което да му позволи да тършува и да ползва компютъра ти?

И щом ти звъннат по телефона и кажат, че братчеда има нужда от операция, хвърляш 5000 лв от прозореца, така ли?

Има разлика между заплаха и вирус. Едно е Windows да ти докладва, че имаш потенциална заплаха, защото това е crack за софтуер, а друго е Google да докладва, че на сайта ти има вирус и ще ти блокира сайта от търсачката.

И освен това съм виждал доста версии на VCDS, които нямат никакви проблеми с антивирусната, просто защото не идват с допълнителни "екстри".


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Софтуер за Ваг-ком Кабел

Мнениеот megatronS » Чет 17 дек 2020 16:11


Софтуерите, работят с крак, който се засича от някои антивирусни. Това, че засичат крака , като вирус си е техен проблем. Сега няма да обяснявам какво представлява един крак, и защо антивирусна го засича, като зловреден код. Кой какво може да е монтирал в този софтуер със задна мисъл, няма също да го коментираме, защото всичките програми с които работи компютъра, имат подобни вратички за точене на информация и следене на информацията на даден компютър, включително и Windows. Дадените софтуери са проверени и работят от достатъчно много години на компютри безпроблемно. Там , където ползвате софтуери за автомобили е препоръчително, да няма антивирусни, особено, когато се работи с кодиране, сваляне и качване на софтуер в модули, защото нещата могат за загрубеят много за конкретния модул на автомобила. Това важи независимо, дали сте с кракнат софтуер или с платен оригинал. Аз лично не ползвам и никога няма да ползвам антивирусна на компютри с които работя върху коли, мотори,камиони, автобуси, совалки и т.н.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта