Централно заключване шофьорска врата Туран 2007

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Hristo_sakov
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 06 ное 2018 14:39
Автомобил:
Двигател:

Централно заключване шофьорска врата Туран 2007

Мнениеот Hristo_sakov » Нед 09 дек 2018 16:03


Здравейте колеги. Имам следния технически проблем. Като заключвам и отключвам с дистанционното на ключа, централното работи за всички врати без шофьорската. За да заключа или отключа и нея трябва да ползвам ключа в ключалката. Мислех че машинката на моята врата не сработва. Поиграх си обаче малко с бутона в купето и като натиска бутона за заключване заключва и шофьорската врата. Ако отключа от дистанционното отключва всички, но не и шофьорската, за да отключа нея трябва да дръпна ръчката за отваряне отвътре два пъти. Т. Е. Явно машинката на моята врата работи, но нещо не става работата. Да не би някаква функция да е активираназа която не знам. Благодаря. Колата е Туран 2007 г.

Последна промяна от radotom на Нед 09 дек 2018 16:13, променено общо 1 път.
Причина: Допълнено заглавие




Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Централно заключване шофьорска врата Туран 2007

Мнениеот dalgia-73 » Нед 09 дек 2018 16:33


Бравичката не работи коректно явно. При мен при заключени врати със дистанционно или отвътре от бутона колкото и да буташ дръжките не се отваря. Пробвал съм когато съм вътре заключвам със дистанционното и не мога да отворя врата по никакъв начин. Не съм пробвал да паля, вероятно няма и да запали.Ако беше при заключена врата да се отваря отвътре то ясно.,чупиш стъкло и си вътре.


hadjiivanov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 03 яну 2017 9:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Централно заключване шофьорска врата Туран 2007

Мнениеот hadjiivanov » Пет 15 фев 2019 15:26


Колега, намери ли решение на проблема? При мен ситуацията е същата - единствената разлика е, че понякога отключва с дистанционното, а понякога не. Това не се влияе от атмосферните условия, а от някаква друга причина, която към момента не съм установил.
Турана е 2004 г.


naskorg
Мнения: 31
Регистриран на: Пон 28 яну 2008 11:50
Автомобил: VW TOURAN
Двигател: AVQ
Местоположение: София

Re: Централно заключване шофьорска врата Туран 2007

Мнениеот naskorg » Съб 16 фев 2019 5:48


Имах такъв проблем с моя Туран.Ако си от София мога да ти препоръчам човека при когото ходих за ремонт.Целия проблем си е от бравата.В нея има две четки които контактуват с медни ламели поставени на оста на ел.мотора в бравата.С времето се получава нагар който пречи на добрия контакт.Ако в четките има достатъчно живот,се премахва нагара от медните ламели и всичко започва да работи нормално.Ако са много изхабени се търси вариант с друга брава.Avto bim предлагат нови брави и при мен за задна врата бяха към 50 лв. но майстора каза че са китайски и им горят ел.моторите много бързо.Човека много внимателно пред мен разглоби вратата,извади бравата и я ремонтира,като всяка една операция ми беше подробно показана и обяснена.Също така ти препоръчвам смяна и на микроключето на бравата.То включва и изключва плафоните като отвориш вратата,дава индикация за отворена врата на таблото и т.н..Не е скъпо.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта