Всичко за Autocom/Delphi

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Пон 15 фев 2021 12:27


Напиши само версията на апарата дали е 100251 или е 30250, за коли или за камиони, и дали е аутоком или делфи софтуера

Последна промяна от megatronS на Чет 18 мар 2021 7:30, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Съб 06 мар 2021 22:43


Нов работещ линк за Делфи 2017.3 по молба. Ще е активен до 14 дена от публикуването му, след това сървъра автоматично ще го изтрие, както е направено с по старите линкове в по горните постове. Програмата се записва директно, без инсталация и се пуска за генериране на активационен файл. Файлът ми го изпращате на посочената в по горните постове поща, заедно с потвърждение, че сте от форума, за да ви направя активирането. За да потвърдите, че сте от форума е достатъчно да ми пратите и лично съобщение през форума. Няма да се активират файлове без потвърждение.

Поща за изпращане на файлове за активиране:
tuningcar2020@gmail.com

https://dox.abv.bg/download?id=7a904178eb# - Линк за сваляне


Потребителски аватар
katorjnika
Мнения: 57
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 19:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот katorjnika » Пон 26 апр 2021 17:07


megatronS написа:Нов работещ линк за Делфи 2017.3 по молба. Ще е активен до 14 дена от публикуването му, след това сървъра автоматично ще го изтрие, както е направено с по старите линкове в по горните постове. Програмата се записва директно, без инсталация и се пуска за генериране на активационен файл. Файлът ми го изпращате на посочената в по горните постове поща, заедно с потвърждение, че сте от форума, за да ви направя активирането. За да потвърдите, че сте от форума е достатъчно да ми пратите и лично съобщение през форума. Няма да се активират файлове без потвърждение.

Поща за изпращане на файлове за активиране:
tuningcar2020@gmail.com

https://dox.abv.bg/download?id=7a904178eb# - Линк за сваляне


Извиянвай може ли отново линка?


highline_4motion
Мнения: 238
Регистриран на: Сря 14 сеп 2016 22:07
Автомобил: Passat Variant B5-Passat Sedan B6
Двигател: AFN-BMP

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот highline_4motion » Пон 26 апр 2021 21:49


katorjnika написа:
megatronS написа:Нов работещ линк за Делфи 2017.3 по молба. Ще е активен до 14 дена от публикуването му, след това сървъра автоматично ще го изтрие, както е направено с по старите линкове в по горните постове. Програмата се записва директно, без инсталация и се пуска за генериране на активационен файл. Файлът ми го изпращате на посочената в по горните постове поща, заедно с потвърждение, че сте от форума, за да ви направя активирането. За да потвърдите, че сте от форума е достатъчно да ми пратите и лично съобщение през форума. Няма да се активират файлове без потвърждение.

Поща за изпращане на файлове за активиране:
tuningcar2020@gmail.com

https://dox.abv.bg/download?id=7a904178eb# - Линк за сваляне


Извиянвай може ли отново линка?

И аз искам


BobkaTa911
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 16 яну 2017 20:56
Автомобил: Passat B5
Двигател: Diesel

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот BobkaTa911 » Пон 26 апр 2021 22:33


Привет, тази вечер най на края успях да "инсталирам" и активирам програмата. Тествах на един автомобил и при сканиране ми намира по една грешка във всеки контролер, като грешките са с един и същ номер и обяснение "Системата е OK! Ако проблема продължава..... и т.н.". Много странно защо намира такива грешки, ако мога да ги нарека такива, защото с VCDS няма никакви грешки в контролерите а и това "Системата е ОК!" също навява на мисълта, че всъщност няма проблем. Някой има ли подобен проблем и евентуално как го е решил? Поздрави!


Потребителски аватар
sith
Мнения: 111
Регистриран на: Пон 12 яну 2009 11:47
Автомобил: Audi A3 + Peugeot 206
Двигател: ASZ + RHY
Местоположение: Петрич

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот sith » Вто 27 апр 2021 11:51


Колата е със чип, затова ти излиза тази грешка


BobkaTa911
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 16 яну 2017 20:56
Автомобил: Passat B5
Двигател: Diesel

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот BobkaTa911 » Вто 27 апр 2021 21:48


sith написа:Колата е със чип, затова ти излиза тази грешка


Благодаря, за бързия отговор, но ми се струва че не е там проблема. Да вчерашната кола имаше чип, но днес закачих друга кола без чип и резултата е същия. Една и съща грешка във всички модули, номера и е 65535 "Системата е OK! Ако неизправностаа е все още на лице..." и т.н. При първо сканиране имаше записана друга грешка в ECU-то и тогава не се появяваше грешката 65535, след отстраняване не проблема и изтриване на грешката и по следващо сканиране, чак тогава вече се появи 65535 Системата е OK!.

Прикачвам линк за сваляне на Delphi 2017.3 виждам, че и други колеги я търсят. Линка е към DOX и ще е активен до 11 Май. https://dox.abv.bg/download?id=f8e92f736c#


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Сря 28 апр 2021 8:28


Тази грешка е свързана с три неща:
1. Вътрешна повреда в контролен модул
2. Софтуерът на Аутоком/Делфи е боклук и прави бъг (пробвайте с версия 2013.1 или 2013.3, дали ще се явява този проблем)
3. Хардуерен проблем в апаратурата Autocom/Delphi (това не е маловажен проблем, защото към контролерите на компютъра се подава К или КАН линия, която може да е на късо или различен волтаж, което забърква всеки един модул в колата, по който се опитвате да комуникирате. Това може да доведе до повреда на конкретния модул в колата (пробвате с друг апарат на Аутоком/Делфи)

* Тук да вметна, че диагностиката с VCDS също може да не открива някои грешки (говорим за китайските изпълнения, не за оригинал на RossTEch). Това зависи конкретно от вида на хардуерното изпълнение на адаптера, версията, firmware, колко лошо е кракната програмата, орязването на възможностите на софтуера и т.н. Затова, когато се сравнява диагностика с VCDS е хубаво да се тества с най-стария адаптер и с най-новия адаптер (в случая VAG KKL и VCDS 20.12.0) за разлики. Когато колата е по нова и не поддържа К линия, е добре да се тества за разлики с VCDS 12.12 и 20.12.0).

Към момента не мога да кача моите версии на програмата, тъй като постоянно съм на път и не разполагам с компютъра в който са ми база данните със софтуери.


highline_4motion
Мнения: 238
Регистриран на: Сря 14 сеп 2016 22:07
Автомобил: Passat Variant B5-Passat Sedan B6
Двигател: AFN-BMP

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот highline_4motion » Чет 29 апр 2021 16:14


Не можах да инсталирам , като влезна в "Main" изписва Уиндовс спря тази програма


BobkaTa911
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 16 яну 2017 20:56
Автомобил: Passat B5
Двигател: Diesel

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот BobkaTa911 » Чет 29 апр 2021 18:58


Не мисля, че проблема е в модулите, понеже в 2 различни коли един и същ проблем във всички модули. Предполагам, че при мен проблема е в програмата. Мисля, че не и храдуерен проблем, понеже с по стара версия на Delphi и друга програма хардуера работи без проблеми. Както с Delphi 2017.3 така и в Autocom 2017.3 при мен проблема е едини същ, грешка "65535 Системата е OK!" във всички систе ми при сканиране. С Delphi 2015.3 и същото устройство нямам този проблем както и във Wurth 5.00.12 и същото устройство работи без никакви ядове. Пробвах и с firmware-a на Wurth 5.00.12 отново има тази грешка и заключих, че най вероятно не е и от firmware. Нямам друго устройство под ръка да тествам, но мисля че проблема не е в него понеже 2015.3 и Wurth работят без проблеми. Ако някой колега инсталира качената от мен версия моля да сподели при него как са нещата. Ако и при друг се случи същото като при мен поне ще е ясно, че програмата е шит, за сега залагам 90% на програмата поради липса на друго устройство, за да нарпавя тест. Ще се радвам, ако колегата megatronS намери малко време отново да прикачи неговите Autocom и Delphi 2017.3 да направя един тест и с тях.

highline_4motion написа:Не можах да инсталирам , като влезна в "Main" изписва Уиндовс спря тази програма


Не зная с какъв Windows сте аз стартирам програмата на Windows 7 без никакви проблеми. Ако сте с Windows 10 в програмата има папка, за някакви фиксове при Windows 10 така, че там може би трябва да се направи нещо повече преди стартиране на Main.exe-то.

Последна промяна от BobkaTa911 на Вто 25 май 2021 12:21, променено общо 1 път.


stoynev11
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 13 юли 2016 21:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот stoynev11 » Пет 07 май 2021 19:40


Здравейте!
Ще се възползвам от отворената тема за да питам.
От къде да си закупя autocom/Delphi? Също така мисля да си купя и Launch ThinkDiag но все още не мога да преценя кой е най-добрият продавач на диагностична апаратура.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Пет 07 май 2021 22:38


Thing Diag, е апаратура, която работи само на Андроид устройства. За нея трябва да се знае, че работи само с оригинален софтуер, който е платен. Плаща се годишен или двугодишен лиценз в момента на промоция за всички активни модули. Извън тази промоция, се заплаща годишен лиценз за всяка марка кола отделно. След изтичане на лиценза, програмата и поддръжката спират да работят, до подновяване на конкретен лиценз. След изтичане на лиценза, може да го ползвате като обикновен елм327 четец. Освен за конкретните коли, се плащат лицензи за опции за ресет на модули, опции за кодиране на модули и т.н. Новите модели на Thinkdiag, не поддържат работа с кракнатия софтуер Диагзоне,който също е доста скъп, но се намират варианти, които работят и след изтичането на лиценза му. Само определени стари серийни номера, поддържат този софтуер. В тях стои специален процесор, който може да се презапише с кракнатия фирмуер, който позволява работа с кракнатия Диагзоне. Старата версия на Thinkdiag е известна като Launch Easy Diag 2.0, 3.0, както и версия професионална. Новият Thinkdiag, поддържа много повече коли и опции и работи много по стабилно от старите версии, които се бъгват.
По отношение на Аутоком/Делфи, там нещата са доста дискутирани и ясни. Обяснил съм в предишни постове, за модели , плюсове и минуси и т.н. Имаме налични и Аутоком/Делфи и новия Thinkdiag.


stoynev11
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 13 юли 2016 21:59
Автомобил:
Двигател:

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот stoynev11 » Съб 08 май 2021 18:24


Ще ми кажеш ли цени? Имат ли гаранция? Гаранционен и извън гаранционен сервиз? Ако си някъде около София бих желал да се видим.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Съб 08 май 2021 22:51


Autocom/Delphi с гаранция, може да се закупи от Programatori.bg и Склад66.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот ivan_pop » Пон 10 май 2021 18:27


За кое/каво точно се търси гаранция?
За това, че няма да си прецакаш сам колата, за това че ще работи по някакъв начин или за това че ще може всичко да си правиш по колата?



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта