Passat CC 2.0 TSI 200 к.с. 2012 - Проблем с крушка

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
lazybasstard
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 29 юни 2020 17:45
Автомобил:
Двигател:

Passat CC 2.0 TSI 200 к.с. 2012 - Проблем с крушка

Мнениеот lazybasstard » Пон 29 юни 2020 18:52


Здравейте! Преди няколко дена ми светна чек за изгоряла крушка на заден ляв габарит. Смених си крушчицата, но видях, че не е там проблема. Премерих на буксата напреженията и се озадачих, че вместо 12V на крушките, които светят идват някакви 3-4V. На проблемната беше около 0,5V. Помислих, че е проблем с кабела, а знам, че тия модели страдат от нескопосано окабеляване на багажника. Разкачих корите, извадих снопа с кабели и започнах да го размотавам. Установих една напълно срязана жица, една която се държеше на магия и множество с нарушена изолация - всичките в близост до буксите в багажното отделение вляво. Възстанових си всичко, намотах яко с изолирбанд и бишоп и си го монтирах. Да ама пак не свети пустата лампа. Мерих на съпротивление масите на всеки фар и са около 150 ома, което си е множко, но въпреки това останалите лампи си светят. Знам, че тия кабели трябва да ходят до някой захранващ модул, но не го знам нито къде е, нито как се стига до него за да замеря останалата част от кабела. Може ли малко помощ? Електрическа схема, също би ми свършила работа. Благодаря!




Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта