Директно свързване за 12v, как е правилно?

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
nogopechen
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 21 ное 2015 19:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Директно свързване за 12v, как е правилно?

Мнениеот nogopechen » Нед 05 юли 2020 22:06


Колега, ползвам същата камера вече половин година. Взех я заедно с GPS модула, с който са достъпни всички функций. Ползвам зарядното за запалката от комплекта. Нищо не съм преправял, само подпъхнах кабела под тапицерията с помоща на "лъжичката" от комплекта. При мен запалката се пада точно срещу скоростният лост, но зарядното не пречи. Кабела е достатъчно дълак.




Потребителски аватар
DAJelev
Мнения: 67
Регистриран на: Чет 21 юни 2018 9:08
Автомобил: VW Passat Variant Highline
Двигател: DFCA 2016
Местоположение: София

Re: Директно свързване за 12v, как е правилно?

Мнениеот DAJelev » Пон 06 юли 2020 19:40


Моята няма пепелник и запалка, а има букса чак до подлакътника и не ми се иска чак до там да тегля кабела и за това си поръчах тези неща да си взема ток директно от бушониерата, ама пустата камера не идва :)


Потребителски аватар
ivailo_slavov
Мнения: 10
Регистриран на: Съб 22 апр 2017 18:54
Автомобил: AUDI A4 Quattro
Двигател: BRD
Местоположение: Североизток

Re: Директно свързване за 12v, как е правилно?

Мнениеот ivailo_slavov » Вто 07 юли 2020 19:15


Аз си поръчах от Alito един преобразовател от 12V на 5V . Взех плюс от един предпазител, който е след контакт (15 клема) и минус от най-близкото болтче - това от шофьорската страна. Кабела съм прекарал през лявата колонка на предното стъкло към тавана и така до огледалото. Регистратора се включва автоматично, когато колата е контакт и съответно се спира като изгасиш - получи се много добре.
Ето го преобразувателя - има и варианти за ъгъла на буксата: https://www.aliexpress.com/item/32793756338.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.68964c4d0uqV2D


Потребителски аватар
DAJelev
Мнения: 67
Регистриран на: Чет 21 юни 2018 9:08
Автомобил: VW Passat Variant Highline
Двигател: DFCA 2016
Местоположение: София

Re: Директно свързване за 12v, как е правилно?

Мнениеот DAJelev » Сря 08 юли 2020 20:20


Гледах ревю на новата Октавия и на нея горе на пластмасата на огледалото са изкарали USB за видеорегистратор. Много готино.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 96 госта