Голф 4 1,9 TDI ATD 2002 г. Левите светлини отказаха при отключване/заключване с дистанционното

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Bran&mir
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 31 яну 2021 16:44
Автомобил: VW Golf IV TDI 74 KW
Двигател: ATD 2002
Местоположение: гр. Пазарджик

Голф 4 1,9 TDI ATD 2002 г. Левите светлини отказаха при отключване/заключване с дистанционното

Мнениеот Bran&mir » Вто 09 фев 2021 19:40


Здравейте, Колеги,

Моля, помагайте!
В края на 2019 г. най - накрая си купих и аз автомобил - Голф 1,9 TDI 100 к.с. с код на двигателя ATD, производство 2002 година. Първи засега.
Та ето някой от проблемите, за които искам съвет/помощ:
1. При включване/отключване с дистанционното, левите светлини отпред и отзад престанаха да работят. Работят само десните. Дистанционното отключва/заключва както трябва. Иначе всички светлини (мигачи, габарити, къси, дълги, при мъгла) си работят както трябва.
2. Има и друг проблем - през лятото при висока температура част от информацията на борд компютъра не се вижда (моментния разход на гориво), при по - ниска температура няма проблеми. Подлежи ли на ремонт таблото или не, евентуално подмяна?
Много ще съм Ви признателен, ако ми посочите как да си реша проблемите, сервизи. От Пазарджик съм.
Благодаря предварително!

Последна промяна от Bran&mir на Сря 13 окт 2021 20:48, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Проблем със светлините/габарите при отключване/заключване на Голф 4 1,9 TDI ATD 2002 г.

Мнениеот Duke_BG » Чет 11 фев 2021 8:42


със заводска аларма ли е или с афтермаркет ?
ако е с допълнителна аларма намери я и проследи кабелите и - обикновенно на тези кабели има три бушона, единия е за захранването на алармата и обикновенно е на червен кабел а другите два са за леви и десни мигачи или габарити (зависи алармаджията къде ги е вързал )
а за дисплея има изписано много - ползвай търсачката


Bran&mir
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 31 яну 2021 16:44
Автомобил: VW Golf IV TDI 74 KW
Двигател: ATD 2002
Местоположение: гр. Пазарджик

Re: Проблем със светлините/габарите при отключване/заключване на Голф 4 1,9 TDI ATD 2002 г.

Мнениеот Bran&mir » Чет 11 фев 2021 22:29


Здравейте, Duke_BG,
Мисля, че е със заводска аларма (нямаше сервизна книжка), но все благодаря за отговора! Има аларма, която работи, имобилилайзер, дистанционно отключване (със сгъваем ключ).
А колкото до борд компютъра, явно този проблем не е само при мене, доколкото разбрах от форумите. Явно ще се ходи на майстор за смяна.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта