ПИН код на имобилайзер

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Kozzirago
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 30 ное 2017 16:00
Автомобил:
Двигател:

ПИН код на имобилайзер

Мнениеот Kozzirago » Нед 28 фев 2021 13:49


Трябва ми пин кодът на имобилайзера ми (2018 VW Up). Къде във Варна могат да ми свършат тази работа и за какви пари?




Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: ПИН код на имобилайзер

Мнениеот megatronS » Пон 01 мар 2021 14:08


В оторизирания представител на VW във Варна, срещу такса и предоставяне на талон за собственост. По принцип, трябва да се провери, защото напоследък върви нова политика, вече тази услуга да не се предоставя.


Kozzirago
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 30 ное 2017 16:00
Автомобил:
Двигател:

Re: ПИН код на имобилайзер

Мнениеот Kozzirago » Пон 01 мар 2021 15:42


Проверил съм там, не дават ПИН код, дори когато предоставиш документ за собственост.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: ПИН код на имобилайзер

Мнениеот megatronS » Пон 01 мар 2021 15:48


Да, защото се наложи нова политика за сигурност и вече им е забранено. Вече и самите производители не дават с колите кода, както го даваха с по старото производство. Трябва човек с доста сериозна апаратура, защото колата е доста нова, което е голям проблем за всички, които се занимават с това. Потърси някой автомобилен ключар, който да разполага с доста съвременна и скъпа апаратура. Само една, две специализирани апаратури могат това и то трябва да са с последен ъпдейт към 2020 година, което прави нещата трудни.


evg_eni
Мнения: 102
Регистриран на: Вто 21 юли 2015 7:27
Автомобил: A3
Двигател:

Re: ПИН код на имобилайзер

Мнениеот evg_eni » Пет 05 мар 2021 11:51


и какво възнамеряваш да направиш с него? само с пин не можеш да направиш нищо. при тези коли дори и ключ да искаш да си добавиш трябва да го подготвиш на дилърско ниво за което ще ти трябва и компонент секюритито, така че те производителите и да ви дават пин, все тая. не върши работа


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: ПИН код на имобилайзер

Мнениеот megatronS » Пет 05 мар 2021 12:52


Може да му трябва за нов ключ,а може да му трябва за смяна на компютър или табло. При тези процедури пак ще му трябват двата пин кода, на донора и на оригинала. Подготовката на транспондера се прави с конкретна апаратура, но поради новата година, трябва тя да е с най-новия ъпдейт. Такава апаратура, струва хиляди долари и поддръжката и на година също. Аз мога да ти извлека пин кода, мога и да ти обуча ключ за нея, но не се намирам в БГ (тоест не е невъзможно, но както казах, трябва човек с подходяща и скъпа апаратура). Оказа се обаче, че за тоя модел ми трябва наистина ъпдейт на апаратурата до 2020 година, за да се поддържа. Към момента съм разговарял с двама, които разполагат с конкретната апаратура, обаче китайски клонинг и казаха, че не поддържат този модел от тази дата, защото техните версии са към 2018.


evg_eni
Мнения: 102
Регистриран на: Вто 21 юли 2015 7:27
Автомобил: A3
Двигател:

Re: ПИН код на имобилайзер

Мнениеот evg_eni » Пет 05 мар 2021 14:14


Исках да кажа, че сам по себе си пин кода не върши никаква работа (нито за нов ключ, нито за смяна на табло/комп) на която и да е кола след около 04-г. Нелепи неща пишеш. Тук говорим за имобилайзер 4-то и 5-то поколение, не за голф 4 2000-та година :icon_lol . За тези процедури му трябва още информация от имо блока, така че при всички положения ще се чете там и междувременно ще си види и пина ако толкова му е важен. Мога да му свърша работата, но съм далеч от Варна.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: ПИН код на имобилайзер

Мнениеот megatronS » Пет 05 мар 2021 15:28


И какво космическо има в подготовка на ключ от имобилайзер 4-5 поколение? Това е до умения, знания и възможности. Имам апаратура, която ще го направи за 30 секунди. Мога да го направя и с няколко други в комбинация, но отнема много време. За мен не виждам проблем, защото аз съм човека, който се занимава с тези неща в заводите на тази фирма, така, че нелепо ли е или не е, си е твое мнение. И на коя кола след 2004 година ПИН кода, сам по себе си не върши работа, това е някакво общо понятие, защото има такива и преди тази година, има и такива доста след тази година, при които сам по себе си не върши работа, но мога да ти изредя до утре марки, модели и години след 2004, при които само кода е достатъчен за нов ключ. Дори поколението на имобилайзера при всички марки не се подчинява на еднакви критерии, но както и да е.
Проблемът, е че колата е в БГ, а не в Германия, иначе нагледно ще ти покажа , как се прави всичко (независимо дали е ключ, смяна на модул, програмиране и т.н) преди да мигнеш за кола от 2018 или която и да е година. Но за лятото, ще съм си тук и ако човека не пуснал брада от чакане, ще му свърша работа за секунди, без да използвам заводска апаратура, а лично моя и можем дори да направим един клип как се прави и за колко време стават тези "сложни неща". :mhihi


evg_eni
Мнения: 102
Регистриран на: Вто 21 юли 2015 7:27
Автомобил: A3
Двигател:

Re: ПИН код на имобилайзер

Мнениеот evg_eni » Съб 06 мар 2021 12:02


Десет реда изписа в общи приказки и себеизтъкване... и нищо по същество
Не съм казал че е сложно, а че пишеш по инерция... чел недочел. (да не говорим, че в една друга тема даде съвет на колега който си беше нараво опасен). Не е нужно човек да коментира на всяка цена, особено когато не е достатъчно запознат само и само да изгражда някакъв имидж в очите на нищо неразбиращите. Както и да е, не съм тук да си мерим "апаратурите :icon_lol " Така че, намали малко самочувствитето и чети повече.... ако се интересуваш от тези неща.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: ПИН код на имобилайзер

Мнениеот megatronS » Съб 06 мар 2021 19:58


Самочувствието ми има голямо покритие, изглежда за разлика от твоето. Не се претиснявай, аз не меря нищо с никой. Какво мога и как мога, тука и не само тук, могат да ти пишат толкова хора, до колкото ти не можеш да броиш. Изтъкването като гледам се опитваш ти да го правиш, за себе си. Аз няма нужда да изтъквам нищо за себе си, познават ме достатъчно, аз не правя бизнес от тези неща. Ако даваш някакви съвети, ги давай към човека , който пита, не бъркай други хора в безмислени приказки. След, като можеш да му свършиш работа, иди и му свърши, или се свържи с него той да дойде. А вече дали ще му свършиш чрез бизнес цел работата или безплатно колегиално, си е твоя работа. Е това направи, а безсмислените писаници си ги дръж за себе си. С това смятам, че темата е приключена.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: ПИН код на имобилайзер

Мнениеот dobrin » Съб 06 мар 2021 22:13


Мерете си ги на друго място.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 159 госта