Golf MK4 ALH 2000 - пасажерската врата не се отключва/заключва

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
milionervzeleno
Мнения: 45
Регистриран на: Пон 16 ное 2020 21:23
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ALH 2000

Golf MK4 ALH 2000 - пасажерската врата не се отключва/заключва

Мнениеот milionervzeleno » Сря 28 апр 2021 15:38


Здравейте, колеги!
Откакто купих колата въпросната пасажерска врата не се отключва и заключва с дистанционното, а само и единствено от ключалката отвън, или с дръжката отвътре. Обадих се на 2 места и на 2те ми казаха, че съм за нова брава, като вторият майстор ми каза, че може да се вземе 2ра ръка от морга, която струва между 40 и 60лв и че за труд ще ми вземе 30- т.е 100лв за цялата процедура, ама 2ра ръка. Каква е разликата в цената м/у чисто нова брава и 2-ра ръка или има и други варианти?
ПС: Колата е с 4 врати, ако това е от значение
ПС2: И плафоните светят както и когато си поискат, ама това май е за друга тема :D Все пак бих се радвал на отзиви от хора, сблъскали се с тези проблеми
Благодаря предварително!




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Golf MK4 ALH 2000 - пасажерската врата не се отключва/заключва

Мнениеот tdi fen » Сря 28 апр 2021 16:44


според мен е от микроключето във бравата може и да се смени,ако вземеш втора уптреба няма гаранция,че и тя ще работи все пак са 20 годишни коли то нова китайска брава е 50лв

Последна промяна от tdi fen на Сря 28 апр 2021 16:59, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 326
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Golf MK4 ALH 2000 - пасажерската врата не се отключва/заключва

Мнениеот ZEDYCUS » Сря 28 апр 2021 16:57


Точно от микроключето е щом се заключва отключва с ключа. Тъкмо вчера го играх същото на Шарана, дясната врата на моменти остава или заключена или отворена. Смених бравата(40лв) с работеща втора употреба, защото не знам къде да намеря само микрек. На шарана са с по две бутончета -2позиции.
За голфа си лесен вчера като търсих по нета има навсякъде и са с по едно бутонче.
Преди да върна кората обратно на щипките, проверих новата брава дали заключва и отключва с дистанционното и всичко беше в ред.
Прикачени файлове
viber_image_2021-04-28_18-06-09.jpg



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 134 госта