Джета 2009 г. 1.6 TDI 105 к.с. CAYC - проблем с мигачите

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Джета 2009 г. 1.6 TDI 105 к.с. CAYC - проблем с мигачите

Мнениеот stoyanfourn » Чет 17 юни 2021 17:37


Здравейте!

Извинявам се веднага, че отварям тема, но първо да се похваля че съм вече с нов (внос от автокъща) автомобил Фолксваген Джета, 2009 г., TDI, 105 к.с. На външен вид поне изглежда чист и лъскав, като нов (също от една реклама в която се казва "Защо като нов, като можете да си купите чисто нов?").
И понеже веднага ми се появиха проблеми още от първите дни на закупуването на колата, един оправя, друг се появи.
Та понеже проблемът е в електрониката, затова сметнах за подходящо да го опиша тук.
Проблем се появи с мигачите. Значи като натисна бутона за аварийни си работят светлините. Като включа ляв мигач, пак работи.
Обаче като включа десен мигач, пак левия мигач се включва. По някое време се оправя, после пак. Като размърдам лоста може да се оправи. Като превключвам дълги/къси, пак се оправя. Понякога и от аварийния бутон се оправя. Смених авраийния бутон - същата работа.
Значи не е от него. Ако някой е имал подобен проблем моля да даде съвети или предположения.
Имах подобни проблеми със старата ми кола (Пежо) но си ги реших сам, защото беше само едно реле което лесно смених. Тук обаче са електроники, компютър, има круиз контрол и е доста по-сложно. А и не мога да намеря схеми.
Виждам и други теми с мигачи че има, но точно такъв проблем май няма. Или поне аз не намерих.
Като предварително се извинявам, да не повтарям подобни проблеми, ще съм благодарен ако някой с опит ми помогне.
Записах час за диагностика в Порше сервиза но предварително се съмнявам дали ще успеят да открият нещо - ако има студени спойки по някой модул например.

Благодаря предварително.




Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Джета 2009 г. 1.6 TDI 105 к.с. CAYC - проблем с мигачите

Мнениеот Duke_BG » Пет 18 юни 2021 7:56


провери / смени лостчето за мигачите, но първо провери дали буксата му е включена като хората.


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Джета 2009 г. 1.6 TDI 105 к.с. CAYC - проблем с мигачите

Мнениеот stoyanfourn » Пет 18 юни 2021 8:16


ОК мерси, и аз в това се съмнявах.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта