Търси се LBL файл за пълен VW Golf 4 1.8 20V

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
dimitar53
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 12:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Търси се LBL файл за пълен VW Golf 4 1.8 20V

Мнениеот dimitar53 » Чет 16 дек 2021 13:04


Някой да разполага с пълния 06A-906-018-CL.lbl или 06A-906-018-CL.clb файл за VAG-COM за контролер на двигател на VW Golf 4 1.8 20V ( двигателя е AGN с контролер 06A 906 018 CL и е с емблемата на AUDI ), а също така и информация за заводския му режим на адаптация, която би трябвало да се съдържа в този фаайл.

При преглед на режима на адаптация с VAG-COM установих, че в някой канали са записани крайни задания, който според мен би трябвало съществено да се различават от заводските.

В канал 6 - Ламбда регулиране Задава скоростта на реакция на контролера при изменение на сигнала от ламбда сондата е записана стойност 000 задаваща корекция на ламбда сонда с 1.26 sec закъснение, при предполагаема заводска стойност на запис 128.

В канал 9 - Компенсация на ъгъла на изпреварване на запалването с регулиране ъгъла със стъпка 0.75 градуса в целия диапазон на оборотите е записано числото 30. Не ми е ясно колко трябва да е заводската стойност.

В канал 11 - Рециркулация на изгорелите газове (EGR/AGR) е записана крайна стойност 255. Не ми е ясно колко трябва да е заводската стойност.

Ще бъда благодарен , ако някой притежаващ същия двигател снеме и ми изпрати записаните при него стойности в режим за адаптация.

Предварително се извинявам ако темата не е в подходящия раздел, но запитването го отправям към всички от форума, защото след месеци ровене по английски, руски и немски сайтове не открих нужната ми информация за този контролер.

Информацията изпращайте на лични съобщения.




brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Търси се LBL файл за пълен VW Golf 4 1.8 20V

Мнениеот brum » Чет 16 дек 2021 13:17


В ecuconnections форума пробва ли? Каквото съм търсил като оригнален файл преди години го имаше налично. Ама това преди години е преди близо 10 години...


dimitar53
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 05 яну 2007 12:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търси се LBL файл за пълен VW Golf 4 1.8 20V

Мнениеот dimitar53 » Съб 18 дек 2021 22:14


Благодаря много, но за съжаление в ecuconnections няма информация за този контролер и Label файла му, а да не говорим за адаптационните му процедури.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта