Golf MK5 2006г. BLF 1.6 FSI- Грешка 01218 Airbag

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
djamal alimanov
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 12 мар 2012 19:47
Автомобил: Golf V
Двигател: BLF 2006
Местоположение: София

Golf MK5 2006г. BLF 1.6 FSI- Грешка 01218 Airbag

Мнениеот djamal alimanov » Съб 22 яну 2022 17:46


Здравейте, имам тази грешка на колата от дълго време 1-2 години. Няколко пъти през тези години я чистиха в сервиз, после си купих кабел и сам я чистех като светне. Педи няколко седмици светна и не можеше да се изчисти, натискам изчисти, лампата за грешка на таблото изгасва и веднага пак светва. Закарах я на автоелектротехник, без да ми обяснява какво е диагностицирал и какво ще направи след 20 минути работа я изгаси и ми каза готово е. Попитах го колко му дължа и какъв е бил проблема все пак да знам, каза че ми е махнал клемата в пода,под пасажерската седалка. Има едно пластмасаво капаче, маха се и там е свързващата клема на кабела за еърбега в седалката. Кабелите ги запоил и изолирал с термосвиваем шлаух и сега вече ако светне проблема ще е в сензора, това му беше отговора. Седмица след ремонта проблема пак е налице, грешката не може да се изтрие, какво може да се направи за да се поправи?
Прикачени файлове
20211228_171541.jpg
Снимка на грешката




Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Golf MK5 2006г. BLF 1.6 FSI- Грешка 01218 Airbag

Мнениеот megatronS » Нед 23 яну 2022 11:58


Сваляш седалката на пътника, отдолу се премахва буксата изцяло и се запояват кабели директно. Много зависи, какво и как е запоил въпросния майстор, затова трябва да се провери задължително. Може да се е разпоил кабел, а може и да не го е направил както трябва и все още да не контактува правилно. Правилната процедура е да се отреже буксата един сантиметър преди нея, защото кабелите прекъсват точно там където влизат в нея и се кримпват, след което да се запоят към тях други и се прави мост с тях натам. Някой правят глупости, като набутват кабелите в буксата , без да я махат и така да и направят байпас, но много пъти не се получава, заради неправилен контакт. Тази система е страшно чувствителна на съпротивлние и на статично електричество и малките колебания дават отражения. Проблемът е в тази букса и нейните кабели, не на друго място, защото, ако е на друго място ,няма как да ти изкара цяла седмица без проблем.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта