Ъпгрейд на огледала със смяна на контролер и кодиране

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
xcited
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 25 мар 2022 22:25
Автомобил:
Двигател:

Ъпгрейд на огледала със смяна на контролер и кодиране

Мнениеот xcited » Пет 25 мар 2022 23:40


Здравейте,

скоро се обзаведох с Tiguan Allspace AD1 2018. Страничните огледала обаче са базови - не се прибират автоматично и ми се иска да ги сменя с такива с моторче. Контролерът на вратата също е базовият, съответно и той трябва да се смени с highline. До колкото успях да вляза в темата, след чисто механичната смяна на частите, новите функции трябва да се кодират, за да заработят. По принцип си намерих оригинален употребяван сет от огледала с контролери, като в огледалата допълнително има Side Assist и интегрирани камери за Area View, а в сета са включени и предна и задна камера. Тези допълнителните функции за сега не ме интересуват, но естествено са добър бонус и на по-късен етап бих могъл да добавя радарите в задната броня и да активирам Side Assist-a.

Конкретно въпросът ми е дали някой от вас е минавал през смяна на огледала и контролер и кодиране? Има ли нещо, за което трябва да се внимава? Кодирането на новите контролери само с VCDS ли става или може и с OBD Eleven Pro да се направи? Можете ли да препоръчате колега за кодирането?

Благодаря предварително!




Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта