Голф 5 (Ауди а3) 2008г. Изчезват задни леви светлини (РЕШЕНО)

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Голф 5 (Ауди а3) 2008г. Изчезват задни леви светлини (РЕШЕНО)

Мнениеот dontaskdontsay » Пет 16 дек 2022 20:52


Здравейте, трябва ми малко помощ относно окабеляването на задни светлини при Audi A3 8p 1.6 bse 2008г. Но и за голф 5 да дадете пак ше съм доволен (надали е по различно).

Проблема ми е че постепенно ми изчезнаха почти всички светлини от заден ляв стоп.
Първо изчезна заден ляв мигач. Смених крушката въпреки че старата беше здрава. След 300м пак ми изписа че е изгоряла и разбрах че проблема е по сериозен.
Така в продължение на цяла седмица мигача идва и си отива когато си поиска. Понякога пише че е изгорял но той си работи. Вчера ми изчезнаха заден ляв габарит и фара за мъгла (третия стоп). Фара за мъгла се появи веднага но габарита заработи 2-3 пъти и вече не се включва.

Кабелите на стопа, буксата и самия стоп са здрави.
Съмнявам се в модула на светлините да не би да има студена спойка.
Комфорт модула който е под волана ли отговаря за тези светлини или има и друг?
Като цяло ме интересува пътя на кабелите и в кой модул влизата както и местоположението на този модул.

Всичко за което се сетите ще ми е от помощ :love.vwclub

Последна промяна от dontaskdontsay на Съб 07 яну 2023 17:58, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Angel_
Мнения: 77
Регистриран на: Пет 06 мар 2015 23:07
Автомобил: Golf mk5
Двигател: 1.6i BSE
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 5 (Ауди а3) 2008г. Изчезват задни леви светлини

Мнениеот Angel_ » Съб 17 дек 2022 22:07


Може да проверите в маншона който свързва купето и багажника ( гумения маншон ) да няма прекъснати кабели ( от отваряне и затваряне на багажника се получава ). На Голф 5 е типичен проблем. При мен бяха прекъснати поне 5 кабела и отзад отказаха доста неща, съответно индикира на дисплея.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Голф 5 (Ауди а3) 2008г. Изчезват задни леви светлини

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 18 дек 2022 9:08


При мен стоповете са на купето и кабелите не минават през маншона на багажника.
Вчера разглобих корите в багажника в търсене на модула за светлините. Кабелите зад корите си бяха ок. Под десния стоп намерих един модул но според Google този е за централното (въпреки че в него влиза коаксиален кабел и си мисля че е за антената на радиото).

Единствения проблем който открих беше в десния стоп. Влизало е вода и беше започнал да се окислява. Почистих го и за сега всичко работи. Ще ми се да вярвам че компютъра се е шашнал заради проблемите в десния, и затова не е работил левия :confused но се съмнявам.

Ще покарам така да видя дали пак ше светнат. Междувременно все още се търси местоположението на модула за светлините.


Потребителски аватар
самкатааa
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 09 яну 2012 17:06
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: ATD

Re: Голф 5 (Ауди а3) 2008г. Изчезват задни леви светлини

Мнениеот самкатааa » Пон 26 дек 2022 6:14


Ето схеми за светлините,комфорт модула отговаря за тях и както е известен с това, че 90% от проблемите са в него.Студени спойки, и хлабави/окислени маси.Надявам се да свършат работа, мога да дам и за голф 5, но разликата е несъществена.
Прикачени файлове
Wiring 1.png
Location.png
Wiring 2.png
Wiring 2.png (67.3 KиБ) Видяна 2206 пъти


Потребителски аватар
demooo74
Мнения: 135
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 21:32
Автомобил: vw golf 4 TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: godech

Re: Голф 5 (Ауди а3) 2008г. Изчезват задни леви светлини

Мнениеот demooo74 » Пет 06 яну 2023 17:25


колега , размърдай бушоните ! при здрав бушон след като го понаместих на аудито му се върна эаден десен габарит! а за мигачите с малко притискане в ключа оправих нещата !


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Голф 5 (Ауди а3) 2008г. Изчезват задни леви светлини (РЕШЕНО)

Мнениеот dontaskdontsay » Съб 07 яну 2023 18:15


Проблема е решен.

От както почистих ДЕСНИЯ стоп не е имало проблеми. Явно наистина компютъра се е бил ошашкал заради многото проблеми в десния и от там е набивал грешки на левия :eek Ама чак пък до такава степен че да ми гаси светлините една по една :screwy

Всичко е изшкурено, почистено с контактен спрей. Стопа е разглобен и силикониран на ново.

Дано няма повече изненади :smile



Благодаря на всички за съдействието :beer



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта