Touran 2.0 CNG 109 к.с. 2008 г. - Обслужване?

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
nikolay_v
Мнения: 260
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Touran 2.0 CNG 109 к.с. 2008 г. - Обслужване?

Мнениеот nikolay_v » Съб 11 яну 2020 7:27


Не ,не е нормално.
Отиди да ти я прочетат за грешка (напр.P3081) и след като се изтрие пак ли пуска перка
И да споделиш как си решил проблема да знаеме и ние

Между другото си има тема за проблеми на метан моделите-мода може да я премести там




markone
Мнения: 20
Регистриран на: Съб 18 окт 2014 17:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 2.0 CNG 109 к.с. 2008 г. - Обслужване?

Мнениеот markone » Пон 27 яну 2020 18:57


При мене при първоначалното обслужване се бяха нещо озорили с обезваздушаването и почна при гасене да се включва перката за по 2-3 минути. После се прееба термо датчика почна перката да върти със запалване на колата при -20 смениха го.След това се прееба новия термостат и него го смениха и нещата се оправиха спря да върти вентилатора като я загася по 3 мин. Най -много 10-15 сек. лятото на + 30.При мен беше това , дано съм ви бил полезен.


Touran_CNG
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 21 дек 2017 11:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 2.0 CNG 109 к.с. 2008 г. - Обслужване?

Мнениеот Touran_CNG » Вто 13 фев 2024 11:27


Повдигам малко темата. След повече от 6 години и над 120к километра сложени, Турана се оказа доста здрав автомобил... Почти не е имало причина да влиза в сервиз, като изключим един-два случая за консумативи (амортисьори предни, накладки и т.н.). Изобщо, удачна покупка се оказа, и продължава да е в прекрасно здраве и състояние. Но... в петък влиза в бокса за конверсия. Почна да се налага да ходи до Гърция и Италия, а там трябва внимателно да се планира за зареждане с метан. А и цената... Та, ще се слага някаква уж висок клас газова, метановата се демонтира напълно, и се замества с първата. Смятам ще загуби поне 150 килограма заради метановите бутилки(надявам се и на повече де :) )

п.п. Проблема с missfire преди много години се оказа запушен катализатор. Премахнаха го, излъгаха софтуера и вече толкова години проблем не е имало.
п.п2 Чудя се какво да правя с метановата система. Абсолютно изрядна е. Дали не ги изкупуват някъде, или нещо подобно? Бутилките са от 2017-та година.


tone6192
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 23 фев 2024 13:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 2.0 CNG 109 к.с. 2008 г. - Обслужване?

Мнениеот tone6192 » Пет 23 фев 2024 13:26


Здравей Touran_CNG!
Понеже съм се насочил именно към 2.0i 109 с CNG (метан), който да бъде разкаран, отново заедно с в всичкото му оборудване и чарколяци, но след време, поради ред причини, моля. Може ли информация по следните вероятно вече извършени конверсии (от CNG на LPG), а именно:
1. Към каква газова с се насочил, може ли адрес на майсторите, цена? Аз съм от София, но ако си заслужават майсторите бих попътувал до провинцията?
2. Прочетох, че 2.0 109 мотора е направен да работи на по-висока температура или по голяма сгъстяване, ако се направи на LPG проблема остава ли? Може ли софтуерно и всякак да се излъже компютъра, че уж е на CNG, а всъщност да е на LPG.
3. Имал ли си проблеми с мотора. Той верига ли е? Харчи ли масло? Мудна ли е колата за този мотор.
п.с. дано когато пишеш вече да си доволен от трансплантацията!



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 81 госта