Миризма на антифриз в купето

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
makkenzie007
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 13 яну 2021 11:51
Автомобил:
Двигател:

Миризма на антифриз в купето

Мнениеот makkenzie007 » Сря 13 яну 2021 12:04


Здравейте, нов съм във форума и не съм сигурен че темата е за този отдел..
Проблемът ми е следния:
Парното не духаше топло, вчера бях при Дунев да направят машинно почистване на системата и да сменят антифриза. След като взех колата, парното работеше добре, но се появи силна миризма на антифриз в купето и стъклата се запотиха. Теч в краката на пасажера няма (казаха ми че там е радиаторчето). Какъв може да е проблема? Ако е спукано минимално радиаторчето възможно ли е да се запуши с някакъв препарат или трябва да се смени. Ако трябва да се сменя ми обявиха 250лв. за труд, адекватна ли е тази цена? и има ли вариант да не е радиатора? Благодаря предварително! :(

Последна промяна от icokr на Сря 13 яну 2021 12:56, променено общо 2 пъти.
Причина: Запознай се с правилата. Промени заглавието на темата и посочи модела. Има писано за Дунев(не много доволни клиенти)




Volkswangel
Мнения: 612
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Миризма на антифриз в купето

Мнениеот Volkswangel » Сря 13 яну 2021 13:31


То е ясно колега, че има теч на антифриз, не само миризмата, но и изпотяването на стъклата също е симптом. Може при прочистването нещо да се е спукало. Според мен подмяната на радиаторчето е решението, но тези 250лв малко в повече ми идват ( то зависи и какъв модел ти е колата).


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Миризма на антифриз в купето

Мнениеот kris11 » Сря 13 яну 2021 17:21


Volkswangel написа:... Според мен подмяната на радиаторчето е решението, но тези 250лв малко в повече ми идват ( то зависи и какъв модел ти е колата).

Ако е Шарано подобно хич не е повече.
Офф в руските форуми за Шарано подобни има и лаф :" който е сменял радиаторче на парно на Шаран , той и в цирка не се смее " :Mr Green Fun
Самото радиаторче е м/у 57-80 лв. според китайския вид.Ако са лепени гайките на фланеца а радиаторчето с лепило цирка е пълен. При Шаран няма теч в краката на пътника стига да не е лейка. Кутията в която са 2 та радиатора е дълбока и на дъното има дунапрен - попива..Кутията е в средата задрадио и блока за управление на климата и то напред.
Но докато автора не опише какъв е автомобила е загадки / ама както е по шаблон - марка,модел, двигател, година и град /


makkenzie007
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 13 яну 2021 11:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Миризма на антифриз в купето

Мнениеот makkenzie007 » Съб 16 яну 2021 12:26


колата е Touran 2005 1.9 tdi 105коня, сипах Holtz за запушване и спря да тече от тази кутия, която е зад радиото, но ме притеснява че антифриза е кафяв и забелязах омасляване около гарнитурата на главата. :( Също така има все още миризма на антифриз като духа топло, но миризмата изчезва след час духане.. Има ли вариант това продухване на парното да е прецакало и гарнитурата? И ако е така, с каква сума трябва да се приготвя за смяна на гарнитура? Благодаря предварително


makkenzie007
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 13 яну 2021 11:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Миризма на антифриз в купето

Мнениеот makkenzie007 » Съб 16 яну 2021 12:34


IMG_20210113_173825.jpg
от тук забелязах теча, като след добавката Holtz спря да тече от там


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Миризма на антифриз в купето

Мнениеот radotom » Съб 16 яну 2021 14:18


Май не си прочел какво пише под първия ти пост... :bishop



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 135 госта