VW Touran 1T 2006 - EcoFuel проблем тресе на метан

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
P.Mihaylov
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 23 окт 2021 18:37
Автомобил:
Двигател:

VW Touran 1T 2006 - EcoFuel проблем тресе на метан

Мнениеот P.Mihaylov » Съб 23 окт 2021 19:06


Здравейте извинявам се за пускането на нова тема, но не намерих отговор на въпроса си в търсачката.
Преди малко повече от 1 година си закупих внесен от Швейцария автомобил, всичко беше цветя и рози до преди 2 месеца.
Преди 2 месеца колата започна да прекъсва и да няма мощност на метан, липса на мощност и т.н.
Човека от който закупих автомобила, кара само метанови коли и поддържаме връзка и се разбираме приятелски, той ми каза, че е имал подобен проблем и се е оправил с подмяна на свещи и кабели, поръчахме кабели и свещи, закарахме ги на сервиза и ги сменихме.
Всичко беше наред близо 2-3 седмици и отново се случи същото, липса на мощност и претрисане, когато колата работи на метан.
При което директно влязох в първия срещнат сервиз и я оставих там, за да видят какво да я правят, като момчетата в сервиза си имаха работа и казаха, че ще я погледнат след няколко дена, което не беше проблем, защото имам и служебна кола, която мога да карам.
След около седмица ми се обадиха, че проблема не е за мен, а е за метанаджия, като са изкарали буксата на метана, за да лъжат колата, че няма метан и да върви само на бензин, защото на бензин няма проблем.
Звъннах на всички фирми занимаващи се с алтернативно гориво за автомобили в гр. Бургас и всички ми казаха, че нямат възможност да погледнат колата, тъй като е с фабричен метан и да се обърна към VW, но да се приготвя за голяма брадва.
При, което аз пак звъннах на човека от който взех колата и той ми каза, че във Варна има едно момче, което е оправил неговата кола преди време, като преди това е бил във VW, но само е дал пари и накрая нищо.
Ок обаче нямах тази възможност да отида до Варна близките дни и баща ми звънна на човека, който от години диагностицира нашите автомобили и той каза, че ще види какво може да направи.
Тогава баща ми отиде с автомобила на място, закачили я давала грешка 1 и 3 цилиндър, после 2 и 4, замерил налягането било ниско, на газ анализатор я е сложил, при което се чухме и ми казва цитирам : "След палене на колата, когато в началото е на метан, има богата смес, но при подаване сместа става бедна, налягането пада и губи мощност, според мен това е редуктора."
Ок, хващам се все пак да отида до Варна, колата е с разкачена букса за метана, изчистени грешки, зареждам метан, защото за близо 2 месеца не помня какво гориво имам и си стигам до сервиза на момчето без проблеми на бензин.
Закачаме буксата на метана и колата е пушка, няма проблеми върви си без грешки, без прекъсване и никакво притрисане, но на моменти се запъва, но не прави грешка и си върви, момчето я мъчи да я вкара в различни режими, за да си покаже болежките, но единственото, което показва е ниско налягане, но като цяло си върви без проблеми, няколко часа така и за съжаление, трябваше да се прибера с автомобила все пак по някакъв начин.
Като, момчето ми каза "По принцип този редуктор е от първите VW не ги дават за много проблемни, но като чили може да е от него."
Тръгнах си към Бургас, през целия път никакви проблеми, обикалях цял ден, взех детето от градина, жената, на другия ден отидох на работа и чак, когато взе да свършва метана започна да претриса и да губи мощност, докато накрая не почна да гасне на метан и да обръща на бензин, за да може да работи.
Както и да е предстоеше ми обслужване на масла и филтри, карам я на сервиз и моля да ми свалят редуктора, за да мога да го изпратя на ЕленаГаз в София, за да ми дадат рециклиран редуктор, като моля ако може да го пратят по-бързо, за да могат да изкарат колата от сервиза.
Днес го пращам по куриер, отива при тях и на другия ден ми го връщат, като редуктора, тъй като заснех серийните номера си беше моя, а по принцип очаквах да ми пратят оборотен, но явно си ги ремонтират в София.
Няма значение, слагаме редуктора, колата запали всичко ок, тръгнах от сервиза, заредих метан, защото нямаше никакъв и бум, колата е станала по-зле отвсякога, едва едва се предвижих, без да се налага да ме дърпа някой с гасене-палене на автомобила през целия маршрут, за да мога да изкарам няколко метра на бензин, преди да обърне на метан.
Тресене, липса на мощност, давам газ на борда пише феноменален разход от - 30-40 кг и никаква мощност, колата беше готова да изгасне всеки момент и пак гасене-палене, за да я изтикам до служебния автомобил, като този път дори и чека не светна, за да се опитам да разбера какъв е проблема.
И така пак съм изходна позиция- смених всичко, едва ли не без дюзите, но автомобил нямам и не виждам какво ще се случва за напред.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, ще съм благодарен, ако сподели, как се е справил с него.
Благодаря предварително.




thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: VW Touran 1T 2006 - EcoFuel проблем тресе на метан

Мнениеот thanis » Пон 25 окт 2021 12:01


Мембраните сменяни ли са някога ???

Въпреки риска, може да тестваш да отидеш при VW, да видиш поне те какво ще кажат. Най-много да платиш за 1 преглед. Не си длъжен да правиш нещата, който ще те оферират


Потребителски аватар
M.Georgiev
Мнения: 208
Регистриран на: Пет 02 ное 2018 21:18
Автомобил: Touran
Двигател: BSX-109hp-2009

Re: VW Touran 1T 2006 - EcoFuel проблем тресе на метан

Мнениеот M.Georgiev » Пон 25 окт 2021 12:09


От кой град е колата на метан?


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: VW Touran 1T 2006 - EcoFuel проблем тресе на метан

Мнениеот thanis » Пон 25 окт 2021 12:28


От Бургас е колегата. Написал си е в поста.


P.Mihaylov
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 23 окт 2021 18:37
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran 1T 2006 - EcoFuel проблем тресе на метан

Мнениеот P.Mihaylov » Пон 25 окт 2021 22:52


thanis написа:Мембраните сменяни ли са някога ???

Въпреки риска, може да тестваш да отидеш при VW, да видиш поне те какво ще кажат. Най-много да платиш за 1 преглед. Не си длъжен да правиш нещата, който ще те оферират


Пратих редуктора за рециклиране в София (Еленагас).
Май ще се ходи във VW ....пък дано да успеят да кажат какво има.


галди
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 13 мар 2021 17:21
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran 1T 2006 - EcoFuel проблем тресе на метан

Мнениеот галди » Нед 06 фев 2022 3:04


P.Mihaylov написа:
thanis написа:Мембраните сменяни ли са някога ???

Въпреки риска, може да тестваш да отидеш при VW, да видиш поне те какво ще кажат. Най-много да платиш за 1 преглед. Не си длъжен да правиш нещата, който ще те оферират


Пратих редуктора за рециклиране в София (Еленагас).
Май ще се ходи във VW ....пък дано да успеят да кажат какво има.

Колега, оправихте ли колата? Аз имам подобен проблем с моята. При мен няма загуба на мощност, но някой път прекъсва и всякаш двигателя спира да работи за момент, особено като давам газ. Не винаги го прави, но го прави и на метан и на бензин.


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: VW Touran 1T 2006 - EcoFuel проблем тресе на метан

Мнениеот neo5 » Пет 08 сеп 2023 11:06


Оправи ли се проблема колега, откъде беше болежката?



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта