Проблем с печка на VW Sharan

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот georgebonev » Пет 22 яну 2021 19:55


За гарнитури и части... Орбасто Варна




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот goppa » Пет 22 яну 2021 19:56


Това, че пали само при високи обороти на мотора ме кара да мисля, че водната ти помпа не създава достатъчно циркулация. Беше споменал и нещо за орегряване на мотора по-горе.


Потребителски аватар
Емо Йорданов
Мнения: 455
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 23:39
Автомобил: Golf2+ BMW e36
Двигател: 2.8 VR6 + 328
Местоположение: Павликени
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Емо Йорданов » Сря 27 яну 2021 10:47


Смених свеща сега ту пали, ту не пали.Като пусна отзад да духа спира да работи после почва,като бутам отпред или отзад да духа все иска да спира нещо не и харесва.Днеска като по работи спря по някой време маркучета на печката бяха топли и двата и тя беше е топла, но не работеше.
До кога трябва да брамчи и да работи печката? Леко беше мръднала стрелката на таблото, но не беше загряла още колата.

Редактирано: заграх колата нито перки се включиха нито долния маркуч загря и половината радиатор не е топал. Явно термостата е заминал ...дали мооже да прави проблем тоя термостат сега пак не се включва печката а работеше.

Последна промяна от Емо Йорданов на Сря 27 яну 2021 12:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот goppa » Сря 27 яну 2021 12:05


Провери си напрежението на инсталацията!

Screenshot_2021-01-27-12-03-15-492_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg


Ето го и целият документ:
d3wz.pdf
(878.28 KиБ) Свален 150 пъти


Потребителски аватар
Емо Йорданов
Мнения: 455
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 23:39
Автомобил: Golf2+ BMW e36
Двигател: 2.8 VR6 + 328
Местоположение: Павликени
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Емо Йорданов » Сря 27 яну 2021 14:44


Сега си мисля, че е от термостата.Може ли да не пуска нафта и сега заради това да не иска да работи?


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот petrushkov » Нед 31 яну 2021 11:24


Колега, термостата е друга бира. При :
1- Наскоро като я карах пак на дълго стрелката почна да прегрява и ме уплаши спрях тогава беше минус 4 градоса.... и на радиатора перките не работиха и си викам нещо стрелта ми прави пак проблем... преди време беше чудо заради датчика на температурата.Угасих и я запалих няма проблем оправи се и не ми е правила проблем, но и от тогава не съм я карал на дълго.И след това почнах да забелязвам, че не загрява колата на място но като се кара загрява.
2- Редактирано: заграх колата нито перки се включиха нито долния маркуч загря и половината радиатор не е топал. Явно термостата е заминал ...дали мооже да прави проблем тоя термостат сега пак не се включва печката а работеше. - имате драма със водната помпа, и датчик за включване на перките.
Печката разполага със датчици на температура на водата, ако реши че водата е загряла колкото си трябва -спира. При условие че няма движение на охлаждащата течност, печката решава че е достигнала нужната температура и спира.
Лошо гориво, или чести старт и стоп на печката са предпоставка недостигане на работна температура в горивната камера и за зацапването и със нагари. От там облаците дим при стартиране.
Да споделя какво бих направил по моята кола при такива симптоми:
1- Проверка на водната помпа и профилактичната и смяна ( по ваг номер).
Поради загряването на ход, и недозагряване на място
2 - Проверка и промиване на водната система.
Поради стоплянето на половината радиатор. И нямайки идея какви неща са наливани в колата.
3 - Профилактична смяна на термостат.
Има много ментета на пазара.
4 - Вече бих могъл да наблюдавам работата на печката в нормални условия.


Потребителски аватар
Емо Йорданов
Мнения: 455
Регистриран на: Вто 17 ное 2009 23:39
Автомобил: Golf2+ BMW e36
Двигател: 2.8 VR6 + 328
Местоположение: Павликени
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Емо Йорданов » Вто 09 фев 2021 9:41


Да докладвам какво направих.
Смених термостат беру.Промяна нямаше!Пак не загряваше и ме изнерви.Водната помпа нито свири, нито луфт има в нея няма проблем.Малкото маркуче в разшерителния съд хвърля здраво охладителна теност.На другия ден си викам ще сменя капачката на разшерителния съд, но не го направих.Датчика на температурата в тройника на маркучите го смених с беру преди време ви разправях.Но сега сложих топран най смотания уж.Колата почна да показва температурата добре защото я гледам през Vcds и на таблото.Отваря се и термостата вече.Явно с другия датчик Беру е лъжел, че колата не е загряла и затова са ставали анумалий.
Колата се обезваздуши за няколко дена, печката тотално не се включва. Днеска сутринта махнах датчика под чистачките и сложих малак бушон да тръгне.Така пеката тръгна, но много пушеше много хората пред детдската градина се стреснаха, че ще гърми нещо ...много смях.Покарах я бая колата и явно е махнало саждите и почти вече не пуши леко в допостимото дими.
За мен от температурния датчик е лъжела колата сега се оправи.
От тук ми идва че от датчика под чистачките може ли да не работи и той правилно за да не пуска печката?


ДЖОНИ 66
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 14 яну 2019 10:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот ДЖОНИ 66 » Чет 11 фев 2021 21:34


Как се настройва печката на Форд галакси да тръгне сама с часовника в купето


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Alek » Пон 15 фев 2021 16:23


С колко бутона е часовника?


aleks7878
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 20 дек 2021 8:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот aleks7878 » Пон 20 дек 2021 8:38


VW Sharan 1.9 131 к.с , 2005 г, печката стартира на +15 градуса и вдигна разхода на между 15-16л/ 100 км.
Как мога да я спра, без да я премахна ?


Потребителски аватар
ZEDYCUS
Мнения: 322
Регистриран на: Нед 03 сеп 2006 21:46
Автомобил: VW Sharan 1_9 TDI
Двигател: AUY 2001
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот ZEDYCUS » Пон 20 дек 2021 13:53


Не е от печката разхода, на Час е 600 грама по спомен. Ако не работи вдига разхода градско, не загрява. Иначе бушона е номер 12- 20А' отляво надясно, най отдолу хоризонталната редица под комфорт модул.


gogo84kibarov
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 24 дек 2021 16:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот gogo84kibarov » Съб 25 дек 2021 11:27


Моя проблем е такъв.при слагане на нова печка ми изчезнаха мигачите,подгрева на стъклата,централното заключване и неможем да намериме проблема!


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот goppa » Съб 25 дек 2021 13:39


Явно не работи комфортмодула. Щоъо всички тези функции са от него. Включително ел сръклата и интериорното осветление


ni4ko_vd
Мнения: 120
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот ni4ko_vd » Нед 23 яну 2022 13:25


Здравейте момчета поради замяна на старата печка със вебасто.Имам електроника която е изработена нова във гр.Варна-Здрава е,направена е стойка и е изкарана извън печката за да не прегрява.Свеща и тя е здрава,сменена цедка и бренер.Единствено не е събрана заради една гарнитура.Ако някой му трябва нещо нека пише


petio731111
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 18 окт 2016 18:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот petio731111 » Съб 29 яну 2022 15:59


Преди години имах същия проблем :ваг кома не виждаше печката. Оказа се че медта на кабела на плюса към буксата на печката е станал на прах. Все пак алхамбрата ми е австрийка. Възстанових го и чудо имам парно през зимата в града. Години по късно отново проблем печката прегряваше .Проблема беше износени четки на допълнителната водна помпа след смяната всичко си дойде на мястото .Четките са графитни .За целта ползвах четки за малък ъглошлайф, трудното след пасването на размера е сглобяването за целта пробих отвори през корпуса и четките за да ги задържа посредством с тел в натегнато състояние и чак тогава я сглобих.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта