Проблем с печка на VW Sharan

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Alek » Чет 15 яну 2015 10:47


Колега, кажи му на "майстора" ти да си смени професията. Ще ти кажа какво става - когато си в обороти (над 1500), водната помпа (основната) прави достаъчно голям поток за да може антифриза да циркулира и по задното парно и няма проблем, но когато колата работи на празен ход, този поток е недостатъчен и печката прегрява, защото не циркулира достатъчно водата. За това е сложена тази допълнителна ел. помпа, за да може да има непрекъснато добра циркулация на антифриз. Моята кола няма печка, но има помпа, защото ако няма, няма да има хубаво парно отзад. И му кажи на твоя "майстор", че когато се пусне печката, се пуска и тази помпа, която според него няма нищо общо с печката, може би е сложена за да има повече части да се развалят. Ако искаш да я тестваш, я свали и й дай директно 12 волта. Може и през vcds да се види. Това ми е последното писане по този случай, има шанс и да не съм прав, но те насочих към най-вероятното нещо (99%) е това, за 4ти или 5ти път няма да го пиша. Ако пък палиш и тръгнеш и си обороти постоянно, не е занимвай, тя ще и работи и така.




milenski_77
Мнения: 581
Регистриран на: Съб 20 дек 2008 18:05
Автомобил: Passat B7 variant
Двигател: CFFB
Местоположение: Оряхово

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот milenski_77 » Чет 15 яну 2015 20:58


Майстора е прав и не е прав.
Електрическата циркулационна помпа наистина не е свързана с печката, но влияе пряко на работата и.
Тази помпа тръгва със запалването на колата и продължава да работи още известно време след като изгасиш мотора.
Тя работи и през лятото и когато не работи печката.
Обикновено и заминават четките и затова спира. Ако си по-сръчен може да си я ремонтираш, ако ли не плащаш за нова.
Иначе самата помпа се чува когато работи(подай контакт и го върни и се ослучвай, ако не бръмчи значи не работи)


pivv
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот pivv » Пет 16 яну 2015 10:00


разбирам, наистина, къде е проблема. Ще се опитам да го реша, но първо да намеря четки. И тук е въпросът, какви да бъдат - меднографитени или обикновени графитени? Който е сменял, моля да сподели опит?


Потребителски аватар
kiiko
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костинброд

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот kiiko » Съб 17 яну 2015 13:25


Привет , имам шаран 97 г. afn двигател да попитам и аз за тази печка!Проблема е следният , не съм я чувал да се включва , не съм виждал да пуши от ауспуха си,закачвах я на ваг-ком -не вижда печка а тя си е там .Питах предишният собственик каза че миналата зима си е работила нормално!Проблема сигурно е нещо по захранването ,бушон или нещо от сорта,някой да знае кой бушон е за печката!


Cveti007
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 0:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Cveti007 » Пон 19 яну 2015 1:21


milenski_77 написа:Майстора е прав и не е прав.
Електрическата циркулационна помпа наистина не е свързана с печката, но влияе пряко на работата и.
Тази помпа тръгва със запалването на колата и продължава да работи още известно време след като изгасиш мотора.
Тя работи и през лятото и когато не работи печката.
Обикновено и заминават четките и затова спира. Ако си по-сръчен може да си я ремонтираш, ако ли не плащаш за нова.
Иначе самата помпа се чува когато работи(подай контакт и го върни и се ослучвай, ако не бръмчи значи не работи)

Здравейте , зачетох се във вашите неволи с тези проблемни печки и реших да споделя и аз своята . Имам Форд Галакси 1,9 тди , 90 кс,, 96 год. Колата има печка която предишен собственик се е опитал да коригира в начина и на експлоатация и все още не успявам да разбера как работи . Става въпрос за изведен ключ задействащ печката дори когато колата не е на контакт,печката тръгва , работи и след 5 мин изгасва . Установих , че достига температура и за това го прави, подадох контакт , включих задният вентилатор и тогава печката остана да работи докато не я изключих аз. Проблемът е , че през цялото това време , около 30 - 40 мин , стрелката на температурата на двигателя , не помръдна , а от задният отоплител духаше топло. Реших след това да запаля мотора и да включа тогава печката , тя също заработи но за момент и изгасна , остана само лек звук ( от нея ) като от вентилатор. Много бих се радвал да отстраня проблеми и да започне да топли антифриза в цялата система .


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Alek » Пон 19 яну 2015 9:30


На първо четене на мен ми звучи за същие проблем като на колегата. Пробвай да запалиш, да пуснеш печката и да държиш на място 2000 оборота, ако така работи - дефектна ел. помпа.


Cveti007
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 0:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Cveti007 » Пон 19 яну 2015 11:26


Ще пробвам , но защо тогава духа топло при студен двигател и пусната печка от задния вентилатор, само от него и как циркулира водата до там

Установих , че помпата върти водата но печката изключва при работещ двигател. Пример: пускам печката, работи около 15 мин. , паля двигателя и след 2 мин тя спира и остава само помпичката да върти, м/у другото двигателят не е загрял, едвам се е отлепила стрелката . Дали е възможно термодатчика да я спира на ниска температура. След изключването и не я чувам повече да се включи, като се има предвид , че чакам поне 20 мин , само помпата се чува


Потребителски аватар
kiiko
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костинброд

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот kiiko » Пон 19 яну 2015 20:38


Привет,днес закачвах колата на vac пак не можах да отворя 18 канал,но на климатроника показа - заден вентилатор за свеж въздух.Този вентилатор кога работи(този дето се намира в багажното) паралелно с този от пред ,или само когато работи печката!Иначе на буксата на печката има захранване на 1,6 и7-ми пин на буксата и пак не работи! Възможно ли е да не работи заради въпросният вентилатор!Свалях и акумулатора ако има значение.


Потребителски аватар
cherry83
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 30 дек 2014 16:38
Автомобил: VW Sharan 2003
Двигател: 1.9TDI ASZ

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот cherry83 » Вто 20 яну 2015 14:51


kiiko написа:Привет,днес закачвах колата на vac пак не можах да отворя 18 канал,но на климатроника показа - заден вентилатор за свеж въздух.Този вентилатор кога работи(този дето се намира в багажното) паралелно с този от пред ,или само когато работи печката!Иначе на буксата на печката има захранване на 1,6 и7-ми пин на буксата и пак не работи! Възможно ли е да не работи заради въпросният вентилатор!Свалях и акумулатора ако има значение.


С изключение на помпата за гориво на печката, нищо друго в автомобила не се влияе от печката (освен температурата на антифриза).
Вентилатора отзад се управлява от климатроника, а на моделите само с климатик, обикновено има един превключвател над задна лява врата. Т.е. кога ще работи зависи само от климатроника.

Това че имаш 12в на 1, 6, 7 не означава, че те стигат до печката. В много от случаите има прекъсване на някой от тях на 2-3см след буксата, така че ги огледай внимателно. Също може да е прекъснат и 5. Има го и най-лошият случай - изгорял компютър.


Потребителски аватар
kiiko
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костинброд

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот kiiko » Вто 20 яну 2015 15:52


Не разбрах за вентилатора кога работи ,винаги когато работи този отпред(на климатроника имам само едни стрелки да увеличавам и намалявам силата на вентилатора)или само когато работи печката и тя си го управлява.Кабелите са здрави огледах ги добре на 5-ти пин какво трябва да има + или -.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13446
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот kris11 » Вто 20 яну 2015 20:49


kiiko написа:Този вентилатор кога работи(този дето се намира в багажното) паралелно с този от пред ,или само когато работи печката!

Малко данни много неизвестности. С климатроник ли си ? С двоен дисплей или единичен ?
С климатроник вентилатора се управлява с електронен модул с 4 извода червено блокче таралеж /радиатор.Климатик със зелена бучка -резистори. Отделно при климатроника имаш ел.моторче отварящо/затварящо клапата .Затворена клапа, няма топло.
Пипни тръбите които идват отзад дали са топли - може да има дефектен термо клапан спиращ топлото назад/ в двигателния отсек е/
П.П смени я с бензинова и опа имаш топло. :Mr Green Fun

Последна промяна от kris11 на Сря 21 яну 2015 11:14, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
kiiko
Мнения: 122
Регистриран на: Пет 17 авг 2007 17:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костинброд

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот kiiko » Вто 20 яну 2015 21:41


Малко дани много неизвестности. С климатроник ли си ? С двоен дисплей или единичен ?
В мнението си съм писал : (на климатроника имам само едни стрелки да увеличавам и намалявам силата на вентилатора)
А за тръбите върви топло назад,а вентилатора го управлява това сигурно . http://malkom.eu/657364M Мен ме интересува- кога ?????


Cveti007
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 0:33
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Cveti007 » Сря 21 яну 2015 0:52


Интересува ме термодатчика на печката на каква температура на антифриза ще я спре


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Alek » Сря 21 яну 2015 9:24


Като гледам по vag-com спира на 85 градуса.


Потребителски аватар
rumenski
Мнения: 173
Регистриран на: Съб 02 апр 2011 10:06
Автомобил: 2002 Passat B5.5
Двигател: 1.8T 170hp AWM
Местоположение: Добрич

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот rumenski » Сря 21 яну 2015 10:19


*бало си е мамицата - не разбирам. Я ме светнете на кое викате печка, много ви се моля!! :banghead :eek
Двигателя ли се визира или някои дизели си имат буквално нафтова печка? :eek :eek



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта