Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
Kozzzec
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 05 ное 2008 14:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот Kozzzec » Сря 10 фев 2010 15:37


gushliak написа:Колеги, аз си купих "патерица" оттук! Търпение и чакане са му майката!
Колегите, някак си, все изнамират и обявяват по нещичко!
Иначе, май точно за нашия размер (5Х112, 125/80-17") предложенията са доста оскъдни! А, пушината, само с този размер става!


Колега, сигурен ли си за размера. В един център за гуми ми казаха, че размера е 125/70/16".




Потребителски аватар
gushliak
Мнения: 55
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот gushliak » Вто 02 мар 2010 0:57


Да, Колега! Сигурен съм! Вози се тихичко в багажника ми и е точно с този размер! Справка можеш да си направиш и сам - размерът е изписан на вратичката на резервоара!
А мойта е още в багажника защото не мога да се преборя със себе си в дилемата: "патерица на място или трети ред седалки"!?
Иначе като размер заспива в легенчето!
Ако вземе превес отпадането на седалките, трябва да й измисля ново дъно в багажното отделение (капак над патерицата), както и застопоряващия централен болт!
Ако някой от колегиума има готова идея по тази тема, ще съм благодарен ако сподели!


Потребителски аватар
todormk
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот todormk » Пет 26 мар 2010 23:33


Братко,
последната новина при мен е че си намерих една патерица и си я лангъркам в багажника!Изтръпвам при мисълта че някъде нощем трябва да се занимавам с течности, които да се вкарват в спуканата гума,пък я стане,я не (и и съм с 2 малки деца).Та с 2 думи:и аз съм с твоята дилема (за 7-места, но засега и тях си ги нося...))))Патерица и седалки, какво толкова, багажника е голям. Но ако я набутам долу-екстра!....)))


ceco1965
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 19:49
Автомобил: passat B4 TDI
Двигател: 1Z
Местоположение: Sofia

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот ceco1965 » Нед 25 апр 2010 12:26


Имайте на впредвид,че този флакон лепи малки дупки,и не дай си
Боже срежеш гумата със него няма спасение и ще има :banghead:


achkog
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 14 юли 2009 1:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот achkog » Вто 11 май 2010 17:10


За сравнение ще кажа, че ново шише с въпросната течност в Сакар Ауто го продават за 80 лв и е с предварителна заявка, а колегата е прав не лепи големи разрези и наръгани с нож гуми.
Аз съм с Кади с авариен кит, но си търкалям една гума отзад за всеки случай :-)


Потребителски аватар
graci
Мнения: 80
Регистриран на: Пет 07 май 2010 6:50
Автомобил: Golf 3
Двигател: AZZ 1997
Местоположение: sofia

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот graci » Съб 15 май 2010 8:04


Здравей, и аз карам Кади метаново, което е без резервна гума, като го купих нямаше нищо.Купих си патерица и забравих за проблема.







здравеи и аз карам кади метаново което е без резервна гума ,като го купих ниамаще нищо.Купих си патерица и забравих за проблема.


rosario08
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 13 фев 2011 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: italy

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот rosario08 » Пон 22 авг 2011 12:01


от къде си купил патерицата колега


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот muns61 » Пон 22 авг 2011 12:28


Мой познат изпръска 2 флакона в срязаната от бутилка гума и не успя да запълни дупката, та ходих да му нося гумата на сервиз. Там ме овикаха за глупостта, почистиха и залепиха срещу 12 лв с баланса, аз им оставих още 3 бакшиш. Загубихме 2 часа и нерви, освен парите.
Та купете си гуми, не разчитайте на спрейчета.


rosario08
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 13 фев 2011 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: italy

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот rosario08 » Вто 23 авг 2011 22:46


да ама не разбрах от къде мога да намеря патерицата :lol:


Потребителски аватар
hop
Мнения: 100
Регистриран на: Чет 25 май 2006 16:00
Автомобил: VW Touran 2005
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот hop » Чет 25 авг 2011 8:39


Моята я взех от една автоморга.
Казват, че са рядкост "патериците" с този размер и трябва доста да се обикаля по автоморги и гумаджии докато се намери а и са на доста по-висока цена от по-разпространените, но аз изкарах късмет - сравнително бързо си намерих, при това дори имаше два броя та дори си избирах :). Излезе ми 65 лева. Не знам дали са много или малко тия пари, но предпочитам да не разчитам на флакона - първо, защото (от това което изчетох по разните форуми) не върши работа при по-големи дупки, и второ - дори и да успееш да се дотътриш до гумаджия гумата е за изхвърляне...
Сега съм я метнал в багажника (Турана ми е седемместен), но не ми пречи. По-добре е да я има, но да не се налага да я използвам, отколкото да се наложи и да се надявам лепилото/каучука/пяната от флакона да свърши работа. Освен това флакона има гаранция 2-3 години и след това трябва да се купува друг.
Малоразмерна резервна гума може да се поръча и от официалния дилър на VW, но цената е доста солена.
Размера е:
Т125/70 R18 - пише го на капачката на резервоара ми.
джанта: 5x112 3.5JX18 ЕТ25,5
VW парт номер: 1К0 601 027B
Такива се слагат на някои от по-новите модели Аudi, VW Golf, Passat, Seat... след 2003, 2005 година.

Разбира се, винаги съществува варианта за пълноразмерна резервна гума на една стандартна метална джанта, но заема повечко място...


rosario08
Мнения: 38
Регистриран на: Нед 13 фев 2011 18:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: italy

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот rosario08 » Пет 26 авг 2011 12:43


колега hop искам да те питам в автоморга в пловдив ли я купи твоита патерица и нали каза 4е са две и ако може да ми дадеш някъкъв тел номер за връска с моргата мерси предварително


viktor123
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 25 сеп 2013 17:37
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот viktor123 » Сря 25 сеп 2013 19:32


Здравейте,
относно факта какво да се прави с флакона, реших да потърся в youtube нещо по въпроса. Това че флакона върви с колата, една ли е случайно и едва ли немците смятат, че не е надеждно.



при търсене flat tyre spray, tyre foam, ...


zmeykov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 03 окт 2012 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот zmeykov » Нед 05 яну 2014 13:20


колеги а каде трябва да се намира този флакон с спреи,защото съм собстженик от една седмица и нещо не го виждам.


Потребителски аватар
Rabbit
Зайцевъд
Мнения: 965
Регистриран на: Сря 15 дек 2004 8:50
Автомобил: Audi
Двигател: BAT 2005
Местоположение: София

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот Rabbit » Вто 07 яну 2014 11:52


сервизния спрей на турана не се впръсква както е показано на видеото горе. Спреят се закача към компресора и компресора го впръсква, надувайки гумата.
Спрея и компресора са под капака в багажника - като го вдигнеш и махнеш подглавниците има още един капак - там е.


yavvor
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 09 авг 2010 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Touran- без резервна гума, но с авариен кит

Мнениеот yavvor » Сря 05 фев 2014 16:25


Здравейте. Моля ако някой колега намери подобно резервно колело (патерица) за Туран да пише на лично. Давам 80-100 лв и си поемам куриерските разходи до Варна. Благодаря предваително.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 137 госта