много странно - гасне осветлението на ключа за фарове.

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

много странно - гасне осветлението на ключа за фарове.

Мнениеот lubo007 » Вто 22 ное 2011 0:54


здравейте. много странно явление забелязах тази вечер. колата е КАДИ 2006 година.
включих фаровете и след не повече от 5 секунди загасна осветлението на ключа и копчето за аварийни :roll: . не е ясно от колко време го прави, защото от началото на месеца караме на фарове през деня и не се забелязва това осветление, но съм 100% сигурен че до преди месец си работеше! пробвах на изгасен мотор - свети си и не изгасва. дам ли на контакт (дори и само на габарит да е) след 5 секунди изгася!
П О М О Г Н Е Т Е ! :063:

Последна промяна от IvanMan на Вто 22 ное 2011 21:32, променено общо 1 път.
Причина: Без главни букви в заглавието!




lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: много странно - ГАСНЕ ОСВЕТЛЕНИЕТО НА КЛЮЧА ЗА ФАРОВЕ

Мнениеот lion_heart002 » Вто 22 ное 2011 1:03


Аз пък съм 200 процента сигурен,че си е така!Поне на сеата ни е така(Леон 2006-а)! Изгасиш ли мотора светва отново,направено е с цел да не си изгасиш фаровете като караш-тоест не привлича вниманието към ключа!А аварийни на работещ мотор също не се ползват... :wink: Даже едно време като имах голф 2 а и май и на единичката ми беше така-включиш ли фаровете гаснеше осветлението на ключа за фаровете и ключето за аварийните и то преставаше да свети!


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: много странно - ГАСНЕ ОСВЕТЛЕНИЕТО НА КЛЮЧА ЗА ФАРОВЕ

Мнениеот lubo007 » Сря 23 ное 2011 0:08


lion_heart002 написа:Аз пък съм 200 процента сигурен,че си е така!Поне на сеата ни е така(Леон 2006-а)! Изгасиш ли мотора светва отново,направено е с цел да не си изгасиш фаровете като караш-тоест не привлича вниманието към ключа!А аварийни на работещ мотор също не се ползват... :wink: Даже едно време като имах голф 2 а и май и на единичката ми беше така-включиш ли фаровете гаснеше осветлението на ключа за фаровете и ключето за аварийните и то преставаше да свети!


Как си е така!? имам ГОЛФ 4, при него не е така. Брат ми има бора - и при нея не е така! имаме А3 2006г. и при него не е така. неможе това кади да си гасне тъй...!


Потребителски аватар
marskia
Мнения: 11
Регистриран на: Сря 20 сеп 2006 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Троян

Re: много странно - гасне осветлението на ключа за фарове.

Мнениеот marskia » Съб 26 ное 2011 10:30


Колега, и аз имах такъв проблем - Туран 2003г; като го запаля гасне осветлението на ключетата на фаровете, аварийните и ESP-то (само те, всичко друго свети - ел стъкла, огледала, табло) но като му подам газ и не изгасват, казаха ми че не зарежда генератора.... не съм правил нищо и сега се оправи само...


Потребителски аватар
lubo007
Мнения: 1231
Регистриран на: Вто 31 окт 2006 18:56
Автомобил: GOLF 5 TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Пловдив

Re: много странно - гасне осветлението на ключа за фарове.

Мнениеот lubo007 » Нед 27 ное 2011 16:20


marskia написа:Колега, и аз имах такъв проблем - Туран 2003г; като го запаля гасне осветлението на ключетата на фаровете, аварийните и ESP-то (само те, всичко друго свети - ел стъкла, огледала, табло) но като му подам газ и не изгасват, казаха ми че не зарежда генератора.... не съм правил нищо и сега се оправи само...


точно същият проблем! копчето, аварийните и ESP. при подаване на газ съшо не свети :(


genadi67
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 16 дек 2020 18:01
Автомобил: Туран
Двигател: AG 2004
Местоположение: Плевен

Re: много странно - гасне осветлението на ключа за фарове.

Мнениеот genadi67 » Сря 08 ное 2023 19:41


И как се поправя проблема .Някакви предложения?



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 32 госта