проблем с климатроника на vw шаран

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
nikolaivas
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

проблем с климатроника на vw шаран

Мнениеот nikolaivas » Пон 19 май 2008 9:23


здравейте колеги от скоро съм с шаранчето но при включен климатроник духа топъл въздух.
кажете ми на какво се дължи това нещо дали е от липса на фреон или компресор и т.н. .
абе да ви кажа много съм бос на тези работи и всеки един отговор ще е добре дошъл за мен.
благодаря на всички предварително




Потребителски аватар
eraser
Мнения: 16
Регистриран на: Нед 06 апр 2008 14:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот eraser » Пон 19 май 2008 9:44


Значи като ми сменяха ремъците на Passat-a бяха забравили да включат някаква букса, от която се пускал компресора на климатроника и съответно имах същия проблем. Закарах го отново оня само махна решетката включи въпросната букса я и в колата настана зима :). Ако си го обслужвал наскоро е възможно и при теб да е така. И дано да е това :)


nikolaivas
Мнения: 3
Регистриран на: Съб 26 яну 2008 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ботевград

Мнениеот nikolaivas » Пон 19 май 2008 12:16


мерси брат
но при мен компресора се включва но духа топло


velevtr
Мнения: 55
Регистриран на: Съб 03 май 2008 5:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Трявна

Мнениеот velevtr » Вто 20 май 2008 6:01


Няма фреон в системата. Някъде има пропуск. Коя година е шарана?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: проблем с климатроника на vw шаран

Мнениеот Andonov » Сря 21 май 2008 11:55


nikolaivas написа:здравейте колеги от скоро съм с шаранчето но при включен климатроник духа топъл въздух.
кажете ми на какво се дължи това нещо дали е от липса на фреон или компресор и т.н. .
абе да ви кажа много съм бос на тези работи и всеки един отговор ще е добре дошъл за мен.
благодаря на всички предварително


Не знам дали при теб ще е същия проблем.На един мой приятел Галаксито му духаше топло.Наложи се да сваля таблото тъй като клапата която е за топло и студено беше блокирала поради заклинване от ватата която е за обезшумяване в следствие на което и моторчето беше излезнало (отделено от клапата).Всичко се оправи но все пак сваляне на табло което не е много приятна работа.Дано при теб не е така.Успех! :wink:


Потребителски аватар
dani.hitov
Мнения: 6
Регистриран на: Пон 12 мар 2007 21:41
Автомобил: vw sharan n7 2011
Двигател:
Местоположение: варехем.белгия
Контакти:

Мнениеот dani.hitov » Пон 09 юни 2008 20:58


При мен имаше същия проблем но след като заредих с фреон всичко си дойде на миастото,но знам ,че ако на дисплея на климатроника ако си с такъв при повреда в клапите започва да мига продалжително време около 15 сек. и после се оправя.но за топлото духане ..проври си фреона.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bobitur » Чет 10 юли 2008 13:52


dani.hitov написа:При мен имаше същия проблем но след като заредих с фреон всичко си дойде на миастото,но знам ,че ако на дисплея на климатроника ако си с такъв при повреда в клапите започва да мига продалжително време около 15 сек. и после се оправя.но за топлото духане ..проври си фреона.

Значи ако си духа студено и няма проблем с климатроника технически, освен неприятното мигане за 15 сек. Проблема е в някои от клапите така ли да считам? А след като се оправи въпросната клапа трябва ли на вагком да се изчисти като грешка?
Не знам кога ще му дойде времето да се прави. Вече почнах да свиквам с това 15 сек. мигане.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с климатроника на vw шаран

Мнениеот bobitur » Сря 27 авг 2008 14:58


andonov написа:
nikolaivas написа:здравейте колеги от скоро съм с шаранчето но при включен климатроник духа топъл въздух.
кажете ми на какво се дължи това нещо дали е от липса на фреон или компресор и т.н. .
абе да ви кажа много съм бос на тези работи и всеки един отговор ще е добре дошъл за мен.
благодаря на всички предварително


Не знам дали при теб ще е същия проблем.На един мой приятел Галаксито му духаше топло.Наложи се да сваля таблото тъй като клапата която е за топло и студено беше блокирала поради заклинване от ватата която е за обезшумяване в следствие на което и моторчето беше излезнало (отделено от клапата).Всичко се оправи но все пак сваляне на табло което не е много приятна работа.Дано при теб не е така.Успех! :wink:

Може ли да ми обесниш от къде да тръгна да свалям таблото, някакви особености покрая айрбеците. Мисля, че и при мен ще е проблем в някоя от клапите. Климатроника си работи перфектно но има неприятното 15 сек. мигане. И по някой път като дам на контакт не светва дисплея на климатроника като върна ключа и пак дам на контакт се оправя. А сега се сещам да няма някоя хлабава връзка в самия контрол панел.


Потребителски аватар
tstanchev
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 21:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: проблем с климатроника на vw шаран

Мнениеот tstanchev » Сря 15 апр 2009 9:50


Колеги някои да знае клапата за външния въздух на моторче ли е или на вакум на шаран 2000г.1.9 ПД,и как се стига до нея. На ВАГ-а ми пише това
1 Fault Found:
01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)
35-00 - -


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с климатроника на vw шаран

Мнениеот bobitur » Сря 15 апр 2009 13:16


tstanchev написа:Колеги някои да знае клапата за външния въздух на моторче ли е или на вакум на шаран 2000г.1.9 ПД,и как се стига до нея. На ВАГ-а ми пише това
1 Fault Found:
01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)
35-00 - -

Въздух, даже като е изгасена колата нямаш включване на клапата.


Потребителски аватар
tstanchev
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 21:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: проблем с климатроника на vw шаран

Мнениеот tstanchev » Сря 15 апр 2009 17:59


Тогава зашто ми я изписва тази грешка с мотора на клапата?


velevtr
Мнения: 55
Регистриран на: Съб 03 май 2008 5:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Трявна

Re: проблем с климатроника на vw шаран

Мнениеот velevtr » Чет 16 апр 2009 6:00


Електромотор е то си го пише V 154 но се намира на шибано място. Моят шаран не съм го отварял там, но можеш да пробваш да стигнеш до него през жабката на таблото в средата. Моторчето трябва да е в дясно от жабката.Тя се сваля лесно отзад има само два винта.


Потребителски аватар
tstanchev
Мнения: 19
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 21:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: проблем с климатроника на vw шаран

Мнениеот tstanchev » Чет 16 апр 2009 9:26


През средната жабка нищо не се виджа,маи ще трябва да се сваля цялото табло.Някой свалял ли го е ,знае ли как се сваля ?


al3x4o
Мнения: 182
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 22:42
Автомобил: Audi A3 8p
Двигател: BKD 2004
Местоположение: Pleven

Re: проблем с климатроника на vw шаран

Мнениеот al3x4o » Пет 17 апр 2009 18:59


приятелю аз малко разбирам от климатроника на машината щот го правя вече 2-ро лято :bishop значи провери дали при компютура дето се намира пред акомулатора там трябва да има бушон 20А ако нее това изпарителя ти погледни миналата година него сменях най-лошия сценарий е ако компресора ти е заминал или може би имаш проблем с компютъра горе споменатия


velevtr
Мнения: 55
Регистриран на: Съб 03 май 2008 5:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Трявна

Re: проблем с климатроника на vw шаран

Мнениеот velevtr » Съб 18 апр 2009 5:58


Колега наистина кофти се сваля табло, разпилява се цялята предница от вътре.Защо първо не се опиташ да стигнеш до клапата през полен филтъра и да видиш дали нещо не я блокирало механично.Тя трябва да е точно зад този филтър.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта