Собственици на CADDY!

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
darito77
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 22 сеп 2010 21:02
Автомобил: VW Caddy mk2
Двигател: SDI 1999 AEY TURBO
Местоположение: гр. София

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот darito77 » Пет 11 мар 2011 14:38


Здравейте! АЗ имам кади и съм доволен, но вече остаря горкото ;( обаче върви яко :D




Потребителски аватар
plamkata_pz
Мнения: 43
Регистриран на: Пет 22 окт 2010 21:19
Автомобил: CADDY LIFE - POLO 9N
Двигател: BSX 2007 - BBY 2003
Местоположение: Пазарджик

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот plamkata_pz » Пет 11 мар 2011 21:21


Със така наречените баничарки работя от доста години. Най напред имах FORD Courier на който купето му изгни много бързо.Смених го с RENAULT Kangoo с което пък имах доста проблеми с торсионното окачване на задния мост.Сега вече карам VW CADDY и от опита който имам мога да заявя , че със сигурност това е най добрия автомобил от себеподобните. :да:


Потребителски аватар
Piro_vw
Мнения: 764
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 8:05
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот Piro_vw » Пет 11 мар 2011 21:25


И аз съм съгласен че е перфектен автомобил,стига само да не се чупи че тогава режат глави в сервиза.


lafcheto
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 юни 2014 10:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот lafcheto » Пет 22 авг 2014 11:53


Аз съм с 1.6 102 к.с. с газов инжекцион на BRC монтиран в Германия. Реално това е двигателя, на който му слагат фабрично газ BiFuel. Смесено каране си папка 12 на 100 като стой да гледай. Извънградско съм го карал само до морето със 160 и не свалих особено разхода, да не кажа, че го качих с включен климатик. Иначе съм много доволен, препоръчвам пред дизелов чайник. Мотора мърка като котенце, нищо, че е газова печка. :th_up


Потребителски аватар
plamkata_pz
Мнения: 43
Регистриран на: Пет 22 окт 2010 21:19
Автомобил: CADDY LIFE - POLO 9N
Двигател: BSX 2007 - BBY 2003
Местоположение: Пазарджик

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот plamkata_pz » Пет 29 авг 2014 20:56


Колега lafcheto дай повече инфо за Бифюела.Къде са бутилките ,колко събират,има ли резервна гума и тн.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот kris11 » Нед 31 авг 2014 20:26


@ "1.6 102 к.с. с газов инжекцион ... Смесено каране си папка 12 на 100 като стой да гледай

:horror :horror Офф Ега ти ламята уж 1,6л


lafcheto
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 юни 2014 10:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот lafcheto » Вто 02 сеп 2014 11:29


plamkata_pz написа:Колега lafcheto дай повече инфо за Бифюела.Къде са бутилките ,колко събират,има ли резервна гума и тн.



Здравей. Бутилките на BiFuel фабрично са където е моята....на мястото на резервната гума. Реално от VW дилърите ми обясниха като разпитвах за чисто ново такова, че т.нар. фабрична газова всъщност не е фабрична а се монтира от външна фирма в завода в Германия. До колко е вярно това, не знам. Но имай предвид, че Кадито си е 1800 кг, с двигателче тип Голф и сеат Ибиза. Говоря за моя 1.6. Не очаквай нисък разход под 10. BiFuel фабрично го дават 13 градско, 10 извънградско. Препоръчвам ти го пред метановите измишльотини. Аз имам хранителни магазини и Кадито се справя ок натоварено до тавана с дини например. Още имам спомен за предната газова криза, когато колеги-дистрибутори с тези метанови печки зареждаха на всяка бензиностанция "огромния" 13л. резервоар. А BiFuel си е със 60 л. бензинов...така че аз лично бих взел такова, но всичко си опира до преценка на разгодите за гориво. Смесено каране минавам 13лв. 100 км. В мобилето седи една обява от Порше Изток за метаново Кади - 12 лв за 100 км.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11390902854882233&slink=7e964x


Този 1 лв. не знам дали си струва главоболията с метана....например в Гърция не видях нито една метан станция. Но отново всичко е до собствена преценка. Ако си от София, нямам против да се видим да тестваш вървежа.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот kris11 » Вто 02 сеп 2014 19:41


lafcheto Много харчи. Шарана е по тежък, 2л двигател 8V и разхода е по-малък.
Не знам нан колко км е автомобила , но си за диагностика на газовата. И защо говориш в множествено число за бутилки след като на мястото резервната гума се монтира 1 бр ?


lafcheto
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 юни 2014 10:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот lafcheto » Сря 03 сеп 2014 6:46


Още като го взех ходих в БРД Дружба, защото хич не вървеше. Понастроиха я и се отпуши. Пак казвам, че на моя двигател фабрична да е пак дават същия разход в техническите характеристики на VW брошурата. 1.6 102 к.с. А относно множественото число - грешка. Газовата бутилка е една, поне при мен. 51 л. и събира 40 л. :biggrin Малко съм като в лафа "колко харчи - ми колко й сипеш" хахаха


lafcheto
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 юни 2014 10:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот lafcheto » Сря 03 сеп 2014 15:23


kris11 написа:lafcheto Много харчи. Шарана е по тежък, 2л двигател 8V и разхода е по-малък.
Не знам нан колко км е автомобила , но си за диагностика на газовата. И защо говориш в множествено число за бутилки след като на мястото резервната гума се монтира 1 бр ?



А за км уж го взех на 11900, в момента е на 132000....проверих във VW по рамата.....колата е 2008 г, в края на 2011 е била за последно в официалния сервиз на 80000, продадена е август 2013, влиза в България началото на 2014 и аз я взимам май месец. За две години да е минала само 40000 не ми се вярва, но не мога да намеря някой спец по VAG-COM да й видиме реалните км чисто за протокола.


Symptom
Мнения: 682
Регистриран на: Сря 15 фев 2006 17:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот Symptom » Чет 04 сеп 2014 20:30


:cool Сега мернах темата.. айде и аз да се отбележа. Caddy Life 2.0 140 к.с. Колицата е оптимална за мен ,като тръгнахме да търсим работно магаре... каквото и да гледах това беше.В БГ не съм гледал .Направо си го харесах от Германия.. и не сажалявам за нито един км. изминат с него. Въртящ момент има да излети.Може да се кара и спокойно и спортно. Сила има всякък. Въпреки масата си ,колата има много приличен разход. Кеф ти да товариш кашони.. 450 кг не ги усеща,най нагло мога и климатик да пусна и никой да не разбере че съм натоварен.
Широко, за 4 души, не е душегубка. Сега сметнах колко км съм минал . Нито един проблем по колата, още съм със оригиналните накладки. Сега е на 95 500 .Нито има повредено нито овехтяло. Една дясна крушка на късите смених скоро. Много удобно за смяна и много елементарно и ефектно направен фар.
Така както ми се виждаха леееко слаби късите, то си е било и от крушките.Сложих Филипс + 30 % и заспа.
По динамика слага една камара коли в джоба си. Иам и срещи с Мерцедес на доускорение при изпреварване Мерца изгуби. Нито едно изпреварване не е проблем .Който кара София-Враца знае за къде говоря.Не ти баир, не ти равно.
Понеже знам ,че тоз мотор го слагат и на Голф , и на А3.. е там вече незнам.. голям е кеф.Справка .. Кадито тегне 1800 кила.Голфа повече от 1400 не е :)
В класа си няма конкуренция ..
Темата не е изчерпана разбира се.


lafcheto
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 юни 2014 10:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот lafcheto » Пет 05 сеп 2014 22:47


Symptom написа::cool Сега мернах темата.. айде и аз да се отбележа. Caddy Life 2.0 140 к.с. Колицата е оптимална за мен ,като тръгнахме да търсим работно магаре... каквото и да гледах това беше.В БГ не съм гледал .Направо си го харесах от Германия.. и не сажалявам за нито един км. изминат с него. Въртящ момент има да излети.Може да се кара и спокойно и спортно. Сила има всякък. Въпреки масата си ,колата има много приличен разход. Кеф ти да товариш кашони.. 450 кг не ги усеща,най нагло мога и климатик да пусна и никой да не разбере че съм натоварен.
Широко, за 4 души, не е душегубка. Сега сметнах колко км съм минал . Нито един проблем по колата, още съм със оригиналните накладки. Сега е на 95 500 .Нито има повредено нито овехтяло. Една дясна крушка на късите смених скоро. Много удобно за смяна и много елементарно и ефектно направен фар.
Така както ми се виждаха леееко слаби късите, то си е било и от крушките.Сложих Филипс + 30 % и заспа.
По динамика слага една камара коли в джоба си. Иам и срещи с Мерцедес на доускорение при изпреварване Мерца изгуби. Нито едно изпреварване не е проблем .Който кара София-Враца знае за къде говоря.Не ти баир, не ти равно.
Понеже знам ,че тоз мотор го слагат и на Голф , и на А3.. е там вече незнам.. голям е кеф.Справка .. Кадито тегне 1800 кила.Голфа повече от 1400 не е :)
В класа си няма конкуренция ..
Темата не е изчерпана разбира се.



Признавам, че ти завидях благородно. 2.0 140 к.с? Такъв двигател тук не съм виждал за съжаление, все са по 109 к.с метановите такива. Колко разход на гориво ти дава и за бензинов говорим нали?


Потребителски аватар
Diesel81
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 04 мар 2009 8:00
Автомобил: Vw Sharan 1.9 TDI
Двигател: AUY 2000
Местоположение: Враца

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот Diesel81 » Пет 05 сеп 2014 23:19


Според мен става въпрос за дизел.Докарай го това кади на едно от събиранията да го разгледаме :)


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот dobrin » Съб 06 сеп 2014 11:57


От доста време в БГ си има такива Кадита, дори има и 4motion.


lafcheto
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 02 юни 2014 10:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот lafcheto » Съб 06 сеп 2014 17:44


dobrin написа:От доста време в БГ си има такива Кадита, дори има и 4motion.



Възможно е, аз се заблудих, че става въпрос за бензинов двигател. :gruebel Защото в България бензинки 2.0 са само метановите.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 118 госта