Собственици на CADDY!

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
tampico
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 05 юни 2007 20:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Собственици на CADDY!

Мнениеот tampico » Нед 08 ное 2009 20:14


Здр нека тук да пишем за впечатленията си от кади аз съм горд собсвник от около 6 месеца на 2.0 на метан взех си го новичко от магазина :) споделете емоците от кади и вие :)




Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот Kalin72 » Пон 09 ное 2009 9:51


И аз така, горд собственик на 1.9 ТДИ с DGS скорости, за 10 месеца навъртях 43К км, а не работя като шофьор ;)
Версията е Лайф, исках Стайл, но за това ми дадоха много добра отстъпка, и така , взех го от лот-а :)
Впечатления - много добро държание на пътя, малко задницата му скача като има неравности в завоите, но се понася :)


Потребителски аватар
avtipus
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 14 ное 2009 12:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот avtipus » Съб 14 ное 2009 12:21


Здравейте бълCaddy,моята количка е на 11м.кади комби на метан.Та за сега съм доволен :banana ,но все пак нямам все още ,кой знае какви впечатления.Единственно подочух за някакъв клапан,който нещо куца в него,но това се отнася за метановите кадита.


Потребителски аватар
yano
Мнения: 177
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 14:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот yano » Вто 23 фев 2010 19:11


Толкова ли са малко собствениците на Caddy.Момчета стегнете се и аз искам да се наредя до вас.Изкам да сменя старата Вектра с нещо по добро.Много малко мнения има по темата и немога да се ориентирам за качеството и проблемите на това автомобилче.
За сега се ориентирам към Caddy Life 1.9 TDI 105к.с. 2003-2004г. Ще го ползвам като семейно и като работно.Разчитам на здравия заден мост значително малкото екстри(малко проблеми)и на първо място на 1.9 TDI здравия мотор.
От коя година започват монтаж на помпа-дюза на Кадито.На 1.9тди на различните модели слагат в различни години (поне това разбрах от форума)
Направете ме един от вас с полезна информация за Кади .Нека опела остане изстория!!!!!


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот Kalin72 » Сря 24 фев 2010 16:26


Малко инфо за Кади:

http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Caddy

Та, ти търсиш пит 2К, в производство от 2005-та насам. За мен е много добра машина, здрава и надежна. Няма да сбъркаш.


Потребителски аватар
yano
Мнения: 177
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 14:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот yano » Пет 05 мар 2010 14:15


Какво ще ме посъветвате за Кади 1.6 лайф 2004г 102к.с. бензин .
1.Дали е добра идея за газов инжекцион.
2.Резервната гума отвън ли е или е под кората в багажника.
3.Ей тука много ще се смеете.Има ли 3 метра от предното стъкло до задното при затворена задна врата?
Дано някой го премери и да ми отгивори на шантавия въпрос.Искам да вкарвам прави тръби в колата и за това питам.
4.Какви са консумативите и цени ако може.(ремъци масла и др.).Ако кажете и цени за труд сте златни.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот Kalin72 » Пет 05 мар 2010 19:53


По точка 1 съм пас, не харесвам газифицираните коли. Карам дизел и съм пре-доволен.
По точка 2 - резервната ми гума е отвън, отдолу.
Относно 3, ето ти една графика:
http://www.volkswagen-vans.co.uk/images/caddy/dimensions/caddy.gif

http://www.volkswagen-vans.co.uk/caddy/dimensions/
По точка 4 мога да говоря само за 1.9 дизел. Но определено не е скъпа поддръжката на Кади-тата, железни са, и икономични. И определено по-кадърно направени от Пежо, Ситроен, Рено и другите подобни...


Потребителски аватар
yano
Мнения: 177
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 14:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот yano » Пет 05 мар 2010 21:37


Калине благодаря ти много за информацията.
Двоумя де още между 1.9тди и 1.6бензин.Затова се опитвам да събера повече данни и за двата варианта.Ако имаш време драсни някой ред за 1.9 какво си сменял ,кое колко струва и кога какво се сменя.Друго си е информация от първа ръка ,а не кой чул кой не видял.
Разпитвам за бензина защото четох някои мнения ,че дизела бил шумен ,че изпушвали дюзите на помпа дюза а те май всички Кади лайф са помпа дюза.
Каквото дадеш като инфо ще е полезно.Да направим тази тема сборник от информация за Кадитата.


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот Kalin72 » Пет 05 мар 2010 23:09


Моето Кади Лайф го купих ново, помпа дюза 1.9 литра двигател, с DSG 6 скорости. За 14 месеца му навъртях 54К км. Две смени на маслото, Long Life III стандарт, 160-200 лева 5 литра, маслен филтър 15 лева, въздушен 30-40 лева. Това на около 25-30К км. Горивен филтър - 80 лева, пак на 40К км. Сега се подготвям за смяна на DSG маслото, купих си каквото ми е нужно, маслото е 42 лева литъра, трябват ми 6 литра+други джаджи = 300 лева на 60К км.
Мисля, че е доста добре, като обслужване. Цените са от Порше - вносител на VW.
Проблем е предното стъкло...доколкото чета по други форуми, често се пука...Аз го смених преди 3К км, след като две камъчета в рамките на месец-два го напукаха. Смених го през Каско-то.
Инак дизела е много здрав, това е втората нова PD кола, която карам, и честно казано, не знам къде им изпушват дюзите и турбото, ако си правиш профилактиката както трябва и не спестяваш от маслото и нафтата!!!
Така че, добра машина, по-скъпа от останалите "баничарки" но определено има защо да е скъпа :)


Потребителски аватар
Dj_Tiesto
Мнения: 328
Регистриран на: Вто 20 яну 2009 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Пловдив и там до Писта Дракон.

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот Dj_Tiesto » Съб 06 мар 2010 1:13


Макар,че не карам Кади ето служебната баничарка на един приятел.


Потребителски аватар
yano
Мнения: 177
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 14:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот yano » Чет 11 мар 2010 8:13


Благодаря за изчерпателната информация.Само в този форум има толкова отзивчиви хора.БЛАГОДАРЯ.


Потребителски аватар
Piro_vw
Мнения: 764
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 8:05
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот Piro_vw » Чет 11 мар 2010 9:35


Колеги да ви кажа тези метановите Caddy-та дават много дефекти,в наща фирма имаме служебно метаново и един път му сменяха изпарителя но беше още в гаранция а сега даде дафект и искат 5000 лв. за смяна.


nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот nikivel » Сря 07 апр 2010 15:43


Piro_vw написа:Колеги да ви кажа тези метановите Caddy-та дават много дефекти,в наща фирма имаме служебно метаново и един път му сменяха изпарителя но беше още в гаранция а сега даде дафект и искат 5000 лв. за смяна.


Може ли малко повече информация по горните твърдения. Примерно: какво е наложило смяната на изпарителя, какви са били симптомите преди смяната и т.н.
Предварително благодаря.


Потребителски аватар
Piro_vw
Мнения: 764
Регистриран на: Пет 25 апр 2008 8:05
Автомобил: VW Passat B5
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот Piro_vw » Сря 07 апр 2010 16:59


nikivel написа:
Piro_vw написа:Колеги да ви кажа тези метановите Caddy-та дават много дефекти,в наща фирма имаме служебно метаново и един път му сменяха изпарителя но беше още в гаранция а сега даде дафект и искат 5000 лв. за смяна.


Може ли малко повече информация по горните твърдения. Примерно: какво е наложило смяната на изпарителя, какви са били симптомите преди смяната и т.н.
Предварително благодаря.


Симптомите бяха че си сменяше от метан на бензин когато си поиска то и трудно палене на загрял двигател,от VW в сервиза казаха че е изпарител и го смениха тогава,но сега неиска въобще да прехвърли на метан,установихме че това се получава при по-високо налягане в бутилките демек когато са пълни.Засега пълним по-малко метан около 20 литра и няма проблеми.При първата смяна беше още гаранционно и нищо не сме плащали но след изтичанете на гаранцията разбираме че тези изпарители вече не се произвеждали поради установения дефект и за да се монтира от новият модел искат 5000 лв. за смяна на всичките елементи по метановата уредба без бутилките.Споделям това не за да откажа някои да си купи или да го ползва този модел просто да си знаете какво може да се случи,дано да няма други установили този дефект.Колата е VW Caddy 2.0 куб. ;109 к.с. бензин/метан


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на CADDY!

Мнениеот ecofuel » Пон 12 апр 2010 9:06


Да разбирам ли, че става дума за новия модел, чийто бутилки са с 26кг вместимост? Интересна работа - мислех си, че те са и с новия модел изпарители. Проблема явно е повсеместен, така че давайте да поемаме някаква инициатива - щом сами са установили, че редуктора им не е читав и са направили изцяло нова система, би трябвало да подменят старите дори извън гаранция. В крайна сметка аз съм готов да платя за нов изпарител, но защо да плащам за подмяната на още един куп части, които дори не са развалени, а проблема им е просто, че новия изпарител няма да сработи с тях. От мен изпарителя от тях другото - какво ме грее мен, че не са го измислили читав. С колегата nikivel нищим проблема в тази тема: viewtopic.php?f=19&t=191972, моля включете се всички с подобни проблеми/симптоми. Благодаря.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта