проблем с парното на Шаран VR6

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
hbpetrov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 10:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

проблем с парното на Шаран VR6

Мнениеот hbpetrov » Нед 13 дек 2009 10:12


Здравейте приятели.Имам проблем с парното на шарана.През студените месеци ми е студено,стъклата /особено страничните/се изпотяват, а през лятото е топло та топло.Помогнете ако имате някакви идеи.Благодарности.




Потребителски аватар
stanko1.9
Мнения: 32
Регистриран на: Нед 13 дек 2009 12:17
Автомобил: Фолксваген Пасат б3 TDI
Двигател: afn 91г
Местоположение: София

Re: проблем с парното на Шаран VR6

Мнениеот stanko1.9 » Нед 13 дек 2009 13:02


здравей, аз имам шаран 1.9тди и относно изпотяването мога да ти кажа ,че това често срещано явление.Отстанява се по следния начин: отваряш предния капак и почистваш каналите за стичане на водата към подкалниците (вляво от филтъра на климатика и от другата срана на купето) посредством някаква пръчка и поливаш с вода ако нямаш водоструика налице.Парното засмуква водаот филтъра и овлажнява въздуха в купето.Добре ще е да смениш и филтъра.Всъщност шарана ми е 98-ма не знам дали е като твоя.


Потребителски аватар
stanko1.9
Мнения: 32
Регистриран на: Нед 13 дек 2009 12:17
Автомобил: Фолксваген Пасат б3 TDI
Двигател: afn 91г
Местоположение: София

Re: проблем с парното на Шаран VR6

Мнениеот stanko1.9 » Нед 13 дек 2009 13:04


за тполото и студеното пиши климатроник ли е


hbpetrov
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 10:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: проблем с парното на Шаран VR6

Мнениеот hbpetrov » Вто 29 дек 2009 8:53


Здравей Stanko 1.9.Нищо не успях да направя колега поради ред причини,предимно здравословни.Ще подновя опитите след празниците,но първо ще трябва да отида на сервиз за смяна на този филтър на купето за който стана дума,съответно да напълнят климатика и тогава ако няма промяна ще потърся друго решение.Използвам случая да те поздравя с настъпването на новата година.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта