Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
madpetio
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 21 фев 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот madpetio » Съб 19 дек 2009 18:59


Звравейте от 1 месец съм собственик на така желания Шаран. За момента съм много доволен. За сега не ми е давал ядове,но минах вече 4000км и почна да излиза тва-онова.
Колата е Шаран ТДИ 110к.с. АФН 1997г. с климатик обикновения
ето и въпросите

1. На таблото с уредите, кадето е рисунката на колата най-отгоре ми светят две снежинки - Какво индикират? Имам ли проблем?

2.Налага ми се смяна на дискове и накладки - предлагат ми ЦИМЕРМАН ??? Стават ли или трябва да търся нещо спецялно за модела?

3.Не ми светят светлините за заден ход? Дали има нещо "стандартно" за решаване на проблема?

4.Имате ли човек който да го прегледа софтуерно на нормална цена и нормално време?
Преди посещавах автосервиз ЮВЕ,но последно ми казаха че нямат часове за две седмици напред?

5.На борд компютъра ми показва нереален разход. Засечен пълен до горе резервоар и после отново допълен до горе разхода изобщо несъответства. По компютър ми пише че харчи 12на100 Реално ми харчи извънградско 6на100.
Някъв приятел ми казва,че се рестартирало "нещо"

6.Мисля че имам проблем със скоростите или съединителя. Първа скорост немога да я включа когато се движа леко. За да включа първа трябва да съм спрял на място! Мисля че синхронизатора е заминал,намира ли се нов,или нова кутия? Ако се намира да ме насочите. Другото че скоростния ми лост е някакси хлабав или халтав не е така стегнат както е обикновено на всички автомобили.Тук какъв е проблема?

7.Колата е внос от Италия - как да разбера дали имам печка,и как се пуска,ако имам. Или това че е от Италия е 100% че нямам. Или как да разбера изобщо имам ли?

8.И последен въпрос Трябва ми ЧИТАВ МАЙСТОР като ми светне нещо на таблото да знае как да го отстрани проблема.




Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот vankat-2 » Съб 19 дек 2009 19:18


madpetio написа:Звравейте от 1 месец съм собственик на така желания Шаран. За момента съм много доволен. За сега не ми е давал ядове,но минах вече 4000км и почна да излиза тва-онова.
Колата е Шаран ТДИ 110к.с. АФН 1997г. с климатик обикновения
ето и въпросите

1. На таблото с уредите, кадето е рисунката на колата най-отгоре ми светят две снежинки - Какво индикират? Имам ли проблем?

2.Налага ми се смяна на дискове и накладки - предлагат ми ЦИМЕРМАН ??? Стават ли или трябва да търся нещо спецялно за модела?

3.Не ми светят светлините за заден ход? Дали има нещо "стандартно" за решаване на проблема?

4.Имате ли човек който да го прегледа софтуерно на нормална цена и нормално време?
Преди посещавах автосервиз ЮВЕ,но последно ми казаха че нямат часове за две седмици напред?

5.На борд компютъра ми показва нереален разход. Засечен пълен до горе резервоар и после отново допълен до горе разхода изобщо несъответства. По компютър ми пише че харчи 12на100 Реално ми харчи извънградско 6на100.
Някъв приятел ми казва,че се рестартирало "нещо"

6.Мисля че имам проблем със скоростите или съединителя. Първа скорост немога да я включа когато се движа леко. За да включа първа трябва да съм спрял на място! Мисля че синхронизатора е заминал,намира ли се нов,или нова кутия? Ако се намира да ме насочите. Другото че скоростния ми лост е някакси хлабав или халтав не е така стегнат както е обикновено на всички автомобили.Тук какъв е проблема?

7.Колата е внос от Италия - как да разбера дали имам печка,и как се пуска,ако имам. Или това че е от Италия е 100% че нямам. Или как да разбера изобщо имам ли?

8.И последен въпрос Трябва ми ЧИТАВ МАЙСТОР като ми светне нещо на таблото да знае как да го отстрани проблема.


Е колега честито ти шаранче аз имам същото само че 98 г.Снежинките ти показват следното когато светне едната външната температера е по 5 градуса когато светят двете външната температура е под нулата.Така за дисковете и накладките требва да видиш дали ти отговарят на размера дисковете са по големи неса като на голф примерно требва да си търсиш точно зо шаран.За светлините на заден ход като дигнеш задния капак има две малки капачета най вероятно са ти изгорели кружките.
За преглед софтуерно може да се обърнеш към Niksi или към Ventoman има теми за тях и двамата са много компетентни и коректни.Не го гледай тоя борт комп. моя е същия и незнам да има решение на това.За печка като я запалиш отзаде в ляво требва да ти започне да ти бучи и като я огасиш тя продължава да бучи чува се или като се наведеш ще видиш една тръба от която илиза пушак-това е ако е фабрична а и требва да имаш едно копченце на таблото с което пускаш да духа наа третият ред седалки.Ако има нещо друго питай

И кво имаш предвит да ти светне нещо по таблото


madpetio
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 21 фев 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот madpetio » Нед 20 дек 2009 9:49


Благодаря колега за отговорите.

За лампата на таблото понякога ми светва АБС-а след време гасне.
После ми светва лампата все едно съм дръпнал ръчната после и тя гасне.
Сега ми свети Еър Бега и не гасне вече 10дни ,не съм удрял колата и те са си на мястото Ер беците.


Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот vankat-2 » Нед 20 дек 2009 18:05


madpetio написа:Благодаря колега за отговорите.

За лампата на таблото понякога ми светва АБС-а след време гасне.
После ми светва лампата все едно съм дръпнал ръчната после и тя гасне.
Сега ми свети Еър Бега и не гасне вече 10дни ,не съм удрял колата и те са си на мястото Ер беците.

И на мене от време на време ми светва АБС но по добре да я закачиш на
компа това са некви грешки кои требва да са изчистят 8)


madpetio
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 21 фев 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот madpetio » Нед 20 дек 2009 19:49


Благодаря ти колега за инфото.


Потребителски аватар
stanko1.9
Мнения: 32
Регистриран на: Нед 13 дек 2009 12:17
Автомобил: Фолксваген Пасат б3 TDI
Двигател: afn 91г
Местоположение: София

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот stanko1.9 » Съб 26 дек 2009 20:57


относно печката-тя се вкл. при темп. под 5 гр. автоматично(ти не мовеш да я пуснеш ръчн). Датчика за вкл. се намира зад едното рамо на чистачките.Всички дизелови шарани имат печка. Това копчче на тавана няма нищо общо. То пуска само задното парно.За да пуснеш печката ръчно пусни 2 кабела от тоя датчик и си сложи копче (ако случайно ти работи печката-на мойта и сменях свещта)
Относно задната ако не е датчика значи са прекъснати кабели дето влизат в капака едни маншончета-дясното е.
Относно аирбека си смени лентовия кабел на волана и после я закачи на комп. иначи все ще си свети.


madpetio
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 21 фев 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот madpetio » Нед 17 яну 2010 8:28


Благодаря колега!

АБС и другата лампа оправени. Еър бега още не съм го оправял.
Тези дни правих предницата и сменях маслото вече му минах 10 000км от както съм го купил. Страхотна машина.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот bobitur » Пон 18 яну 2010 20:44


stanko1.9 написа:относно печката-тя се вкл. при темп. под 5 гр. автоматично(ти не мовеш да я пуснеш ръчн). Датчика за вкл. се намира зад едното рамо на чистачките.Всички дизелови шарани имат печка. Това копчче на тавана няма нищо общо. То пуска само задното парно.За да пуснеш печката ръчно пусни 2 кабела от тоя датчик и си сложи копче (ако случайно ти работи печката-на мойта и сменях свещта)
Относно задната ако не е датчика значи са прекъснати кабели дето влизат в капака едни маншончета-дясното е.
Относно аирбека си смени лентовия кабел на волана и после я закачи на комп. иначи все ще си свети.

Не всички Шарани имат печки, и не на всички се пускат автоматично, винаги има изключение. На моделите с климатроник се командват автоматично. Шарани произведени за по топли страни също не се монтират печки.
Поздрави.


madpetio
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 21 фев 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот madpetio » Пон 22 фев 2010 8:10


Моят е от Италия,но има печка 100% сигурно е вече. Но още неработи.

Имам нов проблем, сутрин като е студено при около 2000оборота пуши синьо, и мирише на неизгоряла нафта. Дюза или помпа?
Като загреее проблема го няма.

Търся си и алум.джанти 16цолови!


Потребителски аватар
stanko1.9
Мнения: 32
Регистриран на: Нед 13 дек 2009 12:17
Автомобил: Фолксваген Пасат б3 TDI
Двигател: afn 91г
Местоположение: София

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот stanko1.9 » Съб 20 мар 2010 23:34


колега bobitur печките нямат АБСОЛЮТНО нищо общо с климатроника на колата.Инсталацията ми е позната все пак това работя.


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот bobitur » Съб 27 мар 2010 18:10


stanko1.9 написа:колега bobitur печките нямат АБСОЛЮТНО нищо общо с климатроника на колата.Инсталацията ми е позната все пак това работя.

Чакай да не стане някакво объркване, твърдиш, че печката монтирана на Шаран без климатроник не може да се пусне ръчно. Аз това визирах в поста си, а дали се командва от климатроника или от нещо друго не ме интересува конкретно. Или твърдиш че няма с ръчно пускане (над главата на шоф.) при Шарани без климатроник.
Както и да е, не се заяждам, но все пак не работя това нали.


mom4i7
Мнения: 23
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 9:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Cherven briag

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот mom4i7 » Пет 30 апр 2010 20:29


madpetio написа:Благодаря колега!

АБС и другата лампа оправени. Еър бега още не съм го оправял.
Тези дни правих предницата и сменях маслото вече му минах 10 000км от както съм го купил. Страхотна машина.

Колега какво му беше на АБС-а каде ходи и как го оправи.Мерси


madpetio
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 21 фев 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот madpetio » Вто 08 юни 2010 16:57


не сум влизал доста по4истих връзките буксите на предните дат4ици и се оправи от тогава ниамам проблеми,,,,
само топлиа старт ме мъ4и още :063:


madpetio
Мнения: 48
Регистриран на: Сря 21 фев 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпроси относно ШАРАН ТДИ AFN

Мнениеот madpetio » Пон 26 юли 2010 20:48


Колеги препоръчайте ми майстор за ПЕЧКАТА искам да си я оправя!!!



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта