проходимост VW Sharan в_зимни условия

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
ikoy
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 06 мар 2010 7:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: SOFIA

Re: проходимост VW Sharan в_зимни условия

Мнениеот ikoy » Съб 06 мар 2010 8:47


Здравейте.
Нов съм в клуба. Втора зима карам Sharan и съм много доволен от поведението на колата върху сняг и лед. Гумите ми са Semperit. Първата зима бяха чисто нови.




predatora007
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 11 апр 2010 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: проходимост VW Sharan в_зимни условия

Мнениеот predatora007 » Нед 11 апр 2010 21:13


здравейте , вече съм с ноя акаунт ..... тъй като ан стария си забравих какъв беше . тъпанар от калса но както и дае ...извинявам се за офтопика и сега по темата.
Карам шаран от 2004 година модел 2004 ... гуми мишелин не му подхождат просто не са за него .... най добрат зимна гума за него ск оято съм карал е на бриджстоун и нокиан просто ан сняг и на лед няма такъв танк.... и сега тъй като наближава лятот жестоко препоръчвам бриджстоун или дънлуп модел диреза малко по скъп е но .... ида излезнесх с тази гума извън пътя няма да те остави .
прочетох мнения че шаранчето не е за офроад ... да ви кажа мн добра машина минава оттам акдето и джипове не минават , но тогава бях с бусови гуми на пирели и ако ви се налага да го товарите взимайте бусови гуми на пирели и дънлуп малко по скъпички но веднаж го натварих с 1,2т и по амгистралата си летеше с 140 - 150 без проблем само на отчастъка стра загора сливен малко по бавно (120) таакче силно мога да кажа че е мн добра кола и надежна дори и извън пътя ...единствен проблеме че по често му се сменят накладки и тампони това единствения недостатък на този модел от 2004 г.


abarakow
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 15 мар 2009 16:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: проходимост VW Sharan в_зимни условия

Мнениеот abarakow » Пон 19 апр 2010 20:14


Уникален автомобил малко грозен от вън но като влезеш вътре впечатлението е коренно различно, относно проходимост през зимата е върха качих се без вериги миналата зима на Бяла Черква над Пловдив без някой да е минал да чисти .Колите които бяха с мен едвам дойдоха до горе с вериги.Имах 2 чифта но и двата не станаха, бях си купил нови гуми.Виж с пясъка е друга работа направо се зарива а пък си е тежък - ама тежък ви казвам.С бутане не става.За гумите мишелин са и съм страшно доволен,не разбрах какво не им харесахте.


mom4i7
Мнения: 23
Регистриран на: Сря 13 яну 2010 9:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Cherven briag

Re: проходимост VW Sharan в_зимни условия

Мнениеот mom4i7 » Вто 20 апр 2010 9:09


здравеите колеги на мен това ми беше първа зима с моя шаран купих чисто нови гуми ГИСЛАВЕД 195/65/15 много доволен останах от тях уникална гума колата се държи много стабилно на пътя :beer


zevs
Мнения: 40
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Баня

Re: проходимост VW Sharan в_зимни условия

Мнениеот zevs » Съб 24 апр 2010 9:21


колега Гиславед Норд Фрост 3 я търкалям 4 сезона на пежото и е уникална зимна гума и я препоръчвам горещо на всеки,но има един недостатък -малко е слаба за лошите ни пътища -един път я спуках при уцелване на дупка(това беше и първия ми и единствен път за сега да спукам гума в дупка) .Мисля че за шарана тази гума дори е опасна защото не я произвеждат армирана и не е за такава тежка машина иначе до сега щях да я бях купил!Моят съвет е -слагайте армирани гуми на шаранчетата си независимо дали са летни или зимни, за да нямате проблеми на пътя!!!



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта