Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
kibernetic
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 06 ное 2010 19:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот kibernetic » Пон 07 ное 2011 18:44


Здравейте всички, много ми е любопитно как така няма нито един колега с CADDY такситата. При тези новите от 2011 явно няма този проблем... Много ми е интересно при тях как са нещата...




Bat Vili
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 13 юни 2011 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот Bat Vili » Съб 12 ное 2011 19:52


kibernetic написа:Здравейте всички, много ми е любопитно как така няма нито един колега с CADDY такситата. При тези новите от 2011 явно няма този проблем... Много ми е интересно при тях как са нещата...

Може да нямат още километри или са прекалено нови, а може би и по качествени


victorylights
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 20 ное 2011 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот victorylights » Нед 20 ное 2011 20:59


Здравейте всички!
Като новозакупил 3-годишен Туран на метан следих темата от известно време следих темата. Почти веднага след покупката радостта от евтиното гориво беше помрачена от неприятните симптоми, свързани с редуктора, за които всички споделяте. С една дума - проблеми с превключването, които се оправят или с рестарт или с дозареждане, както и по-неприятния момент със силна миризма на газ в купето. Моделът е 10.2008г. Моля за съвет в София има ли майстор, който може да помогне на разумна цена, Бургас??? моля за телефон на сервиза, в краен случай мога и да отида дотам ако за 500лв ще реши проблема; или сервиз Фолксваген, или с други думи каква би била най-жестоката присъда, която все пак да поправи иначе прекрасния автомобил?


Потребителски аватар
graci
Мнения: 80
Регистриран на: Пет 07 май 2010 6:50
Автомобил: Golf 3
Двигател: AZZ 1997
Местоположение: sofia

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот graci » Пон 21 ное 2011 12:30


Зд колега аз имах подобен случай закачиха ме на комп. и се оказа клапана на една от бутилките.отидох в Порше-изток и го смениха за 65лв.колата точно какво прави.?Извади от интернет номера на фирма'Ремикс'ООД и звънни там и питай.Имали къде да отидеш и да те закачат на компютър и да покаже каква е грешката или проблема.0877892999 от София съм. :beer


victorylights
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 20 ное 2011 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот victorylights » Пон 21 ное 2011 13:28


Мерси за отговора! Ремикс май само с метан-станции се занимават, поне аз не виждам сервиз. В момента основното е силна миризма в купето, след пълнене отказа онзи ден да превключи н аметан, след допълване "се оправи" и досега два дни включва както трябва но много смърди. Ще пробвам с диагностика, дано да е малък проблема като твоя!


Bat Vili
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 13 юни 2011 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот Bat Vili » Нед 27 ное 2011 20:41


victorylights написа:Мерси за отговора! Ремикс май само с метан-станции се занимават, поне аз не виждам сервиз. В момента основното е силна миризма в купето, след пълнене отказа онзи ден да превключи н аметан, след допълване "се оправи" и досега два дни включва както трябва но много смърди. Ще пробвам с диагностика, дано да е малък проблема като твоя!

Здравей колега. Нормално е ако има загуба на метан да имаш проблам с превклюяването. Пада налягането. Да се проверят всички връзки и клапани, но ако е от редуктора, идвай към Бургас.
Между другото в Бургас Метана много рядко има мирис, така че ако се отстрани проблема с теча всичко ще е ОК. Късмет


victorylights
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 20 ное 2011 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот victorylights » Нед 27 ное 2011 21:15


Благодаря за отговора, колега! Така май се очертава да запиша час за пълна диагностика на газ инсталацията във Фолксваген за всеки случай, но имам силното чувство, че проблемът е в редуктора. Моля много за контакт за сервиза в Бургас, защото нямам идея за кой става въпрос. Мирише много отпред, но от друга страна не повишава разхода, а и редукторът е поомаслен. Очаквам с нетърпение тел. или име на сервиза в Бургас!


НАТАРА
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 31 дек 2011 0:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот НАТАРА » Нед 01 яну 2012 21:14


Здравейте!
Аз също имам Кади, което има същите проблеми с омасляване на изпарителя и превключването на метан/бензин. Ходих в сервиза на ФВ, там ми казаха, че трябва да се смени цялата система на стойност 6000лв. Казаха ми обаче, че съществуват ремонтни комплекти, но не знаят къде могат да се намерят. Затова стигнах и до този форум. Има ли вече координати на сервиза в Бургас, за който говорят колегите по-горе?


harlova
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 02 мар 2011 19:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот harlova » Вто 03 яну 2012 12:23


Това е някакъв проблем който е сходен с този да турбините при дизеловите бмв-та. Правят ги цели, а ремонтен комплект трудно се намира.... само се чудят как да цицат от клиентите...


туран 2010
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 22 окт 2010 23:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот туран 2010 » Сря 01 фев 2012 21:55


Здравейте,

и аз съм поредния...моят проблем е същия. Моля за контакти на сервиза в Бургас.
Аз съм с вас ако пишем писмо до Фолксваген DE. E mail-topalov@abv.bg.


victorylights
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 20 ное 2011 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот victorylights » Сря 01 фев 2012 22:21


Здравейте,
Дължа на всички форумци инфо за развоя на събитията. Свързах се с хората от Бургас във въпросния сервиз, които ми обясниха много конкретно, че с анамерили решение на проблема, но колата трябва да бъде в Бургас 1 седмица за ремонт и настройка на редуктора. Както и писах, реших да отида в официалния сервиз, за да се убедя поне че е оттам. Тук вече подробности не мога да дам от съображения за коректност, но с една дума хората оправиха нещата бързо (3 дни), ефективно и трайно. Мисля, че си каза думата и решние на централно ниво във фирмата, но подробности незнам. Ако все пак там не ви помогнат, ще пратя ЛС с телефон на сервиза в Бургас. Вече имам щастливо навъртени 18 000 км без проблеми.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот red rider » Пет 03 фев 2012 22:52


Ще е хубаво да се знае и цената за тази услуга ...може малко на реклама да бие , но ще се знае дали си заслужава :deal


viruschenceto
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 01 мар 2012 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот viruschenceto » Чет 01 мар 2012 20:18


Здравейте!
И моят ред дойде да се запиша в клуба на проблемните редуктори. Имам Кади на метан 2008 на 90 000 и проблема цъфна вчера. Прочетох темата , и предвид цената на нов (3100) в Порше, предпочитам , ако наистина хората в Бургас вършат работа, да закарам колата там. Моля колегите които имат инфо и координати да ги споделят тук, ЛС или емайл jorinceto2000@yahoo.com.
Благодаря предварително :D :D


Потребителски аватар
esto
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 20:09
Автомобил: caddy ecofuel
Двигател: BSX
Местоположение: Хановер

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот esto » Пон 23 апр 2012 0:31


здравейте, прочетох темата и ми дойде следната идея, що не вземете редуктор от някой друг производител за газов инжекцион има толкова много и то за без пари в сравнение с цените, които споменавате, важното е на изхода на редуктора налягането да е 6-8 атм., прехвърляте датчика за налягане, може да се наложи някой преходник да се направи или купи ако не пасват маркучите и тръбите и готово.


Потребителски аватар
esto
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 20:09
Автомобил: caddy ecofuel
Двигател: BSX
Местоположение: Хановер

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот esto » Пон 23 апр 2012 21:46


днес намерих и ремонтен комплект за редуктора с номер 2K0198469 и цена в германия 14Е, предполагам,че съдържа всички клапанчета, гумички и всичко необходимо за ремонта и да може да стане като нов.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта