Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
svetlozarishteto
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 25 окт 2012 5:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Smolian

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот svetlozarishteto » Пет 09 ное 2012 13:07


В момента никаква грешка не ми отчита, но при 0 градуса навън, колата ми пали на метан.




Потребителски аватар
pe6kata
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3009
Регистриран на: Чет 24 май 2007 16:49
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo
Местоположение: Елхово

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот pe6kata » Нед 11 ное 2012 8:23


Не мога да повярвам, четейки, за какеи проблеми и цени става въпрос.
Колко струва метановата версия над бензиновата?
При Б7 е 10бона...тия пари ще се избият след 80-100хил км, което абсурдно.

Тия пари за ремонт са много, защо не се поинтересувате за подмяна на уредбата.
Бутилките си остават, само инжекциона...

Отделно защо не взимате бензинова версия и не и слагате допълнително метан. На пазара има много добри уредби.

И зафирите с фабричен метан са много проблемни. И за волвата знам също, това са ми известните марки със заводски метан само ядове.


kam4o
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 01 юни 2012 14:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот kam4o » Вто 13 ное 2012 9:51


Аз на предната си кола - Пасат 4, слагах метанова в БГ... не искам и да чуя повече за такова нещо... от турана с екофюел съм много доволен. до сега нямам никакви ядове с него... а сигурно е над 300 000 км.... вземал съм го втора ръка. върви като на бензин, разхода е средно 5.5 кг. на 100 км. при скорости около 120 км.ч. Вероятно версиите до 2006 год. имат някакви проблеми, но моя е 2008 и си върви мн добре. Така че според мен от заводското по хубаво няма.


Bat Vili
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 13 юни 2011 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот Bat Vili » Вто 27 ное 2012 23:04


Здравейте Колеги! Вече има отзиви от рециклиран редуктор в Бургас...120 000 км. Коментарите оставям на вас.


achkog
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 14 юли 2009 1:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот achkog » Пон 17 дек 2012 0:14


Здравейте всички които карате Кадита ма метан от първите с механичен изпарител. Както всички вече знаем в механичните има проблем който се проявява около 120 000 - 135000 км. Проблема се състои в невъзможност да се превключи сама колата от бензин на метан и понякога светва лампата за моторната електроника. Проблема обикновенно е в изпарителя и в системата за ниско налягане. След 3 кратно вкарване за диагностика един добър човек от фирмения сервиз на фолксваген на четири очи ми даде съвет как да процедирам. Отивате когато имате съответния проблем във оторизирания сервиз на Фолксваген - желателно от там където първоначално са обслужвали колата и заявявате че знаете че това е фабричен дефект и Фолсваген поема част от ремонта на колата при подмяна на механиче с електрически такъв. Автомобила трябва да е под 150 000 км. При мен колата беше на 141000 км, извън гаранция, на 4 год. В сервиза на Порше изток поеха 100 % за частите и 75% за труд - т.е. подмениха цялата метанова система от бутилките с нова такава - Излезе около 4000 лв всичко като части и труд, но аз съм платил 145.00 лв с ДДС. Господ да ги поживи тез добри хора :-) Смениха и софтуера на двигателя заради сменения инжектор и сега харчи с около 10 % по малко колата. Дано съм Ви бил полезен с тази информация


ssaasshhoo
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 05 ное 2012 9:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Несебър

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот ssaasshhoo » Съб 22 дек 2012 16:06


ГООООлямо благогаря на Илия от Стара Загора,който ми даде номера на Любо(0876167516-София).Отидох при човека,бая ми 2 часа на колата,смени там нещо си мембрана и игла,опъна ми 150 лева и ме направи отново щастлив.Сервиза на VW в Бургас да го д...а,искаха ми 4150лв.Така че колеги това е пътя.Чух че ги правили и в Плевен може би и другаде,но аз съм много доволен за сега(около 1600км)


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот Ицку® » Съб 22 дек 2012 20:54


Някой има ли преки впечатления от по-новия мотор на метан (1.4 ТСИ 150кс) ?


Потребителски аватар
Лукавия
Мнения: 34
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот Лукавия » Чет 27 дек 2012 11:14


Колега не ти препоръчвам точно този вариант. Надеждността на 1,4 е ясна, какво остава с още една горивна уредба.


REDGY
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 12:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот REDGY » Нед 06 яну 2013 13:16


Привет на всички, които ползват автомобили с фабрично метаново устройство. Аз закупих моето Caddy през септември 2006-та година от автоизложение на което го представиха за първи път в България. Дори автомобила който закупих беше демонстрационната им бройка на изложението, цялото облепено в рекламни надписи. До тоя момент съм навъртял 149 000 километра с него. Преди половин година започнах да срещам същите проблеми които всички Вие сте описали в тая тема(мирис в купето, трудно превключване от бензин на газ). След като минах както повечето от Вас пред Автотрейд, и платих 110 лева за диагностика на проблема, ми беше предоставен шанс да подменят цялата газова уредба само за 1000 лева, понеже автомобила тогава беше на 140 000 км. За съжаление, ми дадоха срок да взема решението само 2 часа след телефонното обаждане. Нямах сумата налична, наложи се да откажа. Последваха 7-8 месеца управление на автомобила в това състояние, и едва вчера намерих решението на проблема си. Оказа се, че във Варна има един частен сервиз за АГУ, в който ремонтират механичните разпределители и подменят мембраната. Ремонтът струва 80 лева, и се извършва за 1 ден. Въпросният сервиз се намира във Варна, и е между военна болница и терапията. Ако има някой който все още не си е решил проблемът, това е! Колата превключва идеално двата режима, и е точно както като я купих нова от магазина! :)


magaresh
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 15:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Shumen

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот magaresh » Нед 06 яну 2013 16:41


Ние сме поредните изгорели с повреден редуктор на метана Caddy 2007г. 225000 км.Преди няколко дена усетих миризма на метан в купето реално миризмата е около редуктора но вентилатора на парното го вкарва вътре.Аз съм от Шумен карам я в сервиз на VW Варна и след диагносиката - повреден редуктор и ми обявиха цена 3800 лв за редуктор дюзи,тръбен път и смяна на софтуера - луда работа.Тази цена е абсолютно непосилна за нас пък да не говорим защо VW произвеждат един агрегат в колите си който след 4-5 години и вече няма поддръжка и се налага подмяна на цялата метанова система.Малко е да се каже ,че съм ядосан в момента на инъче голямата марка VW.Молбата ми е към колегите решили този проблем по разумен начин да помогнат с имена ,тел,адреси на сервизи и хора.Моля Ви помагайте!
Казвам се Стефан имейла ми е stefan69@abv.bg


magaresh
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 15:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Shumen

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот magaresh » Чет 10 яну 2013 20:48


Благодаря на REDGY за помоща.Проблема с редуктора е решен в същият сервиз казва се Алфа газ и се намира във гр.Варна ,точното место е описано от колегата - тел. 052/302905 , naskonachev@abv.bg,www.alfagas-bg.com/gallery.html.Сумата е нормална според мен - 80 лв.Благодарности към Наско и колегатата му ,който ни посрещна за коректното отнощение. :applause:
Дано съм в помощ на колегите с тази информация.Като навъртиме повечко километри ще пиша отново как стоят нещата.


REDGY
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 12:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот REDGY » Съб 12 яну 2013 18:37


Радвам се, че съм помогнал! :beer
Умишлено само загатнах къде се намира сервиза, понеже съм отскоро регистриран тук, и да не бъда обвинен че правя реклама на сервиза. :dummy:
Засега нямам никакви ядове с газовата уредба след ремонта, надявам се да продължи така и занапред! heavy metal zork


Bat Vili
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 13 юни 2011 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификациите

Мнениеот Bat Vili » Чет 17 яну 2013 21:08


Здравейте отново. За запознатите ще добавя, че в Бургас ползват това:
Прикачени файлове
IMG_1343_compressed.jpg


Bat Vili
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 13 юни 2011 18:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификац

Мнениеот Bat Vili » Пет 25 яну 2013 22:53


Дължа пояснение за предния си пост.
IMG_1343_compressed.jpg
IMG_1343_compressed.jpg (20.54 KиБ) Видяна 10561 пъти
Това са най важните части за съживяването на един редуктор с които са се сдобили в Бургас. Ето снимка на една заводска мембрана на около 130 000 км.
172448349.jpg
Заводска мембрана
172448348.jpg

Доколкото разбрах цената на тези части надвишава 200 лв. Това пък прави съмнително качеството на услугата за ремонт да е за 80-150 лв. Не знам но това заприлича на битпазар... :screwy Това е което мога да дам като информация от Бургас. телефон на сервиза 0884216464


Потребителски аватар
Лукавия
Мнения: 34
Регистриран на: Нед 11 фев 2007 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблеми при Ecofuel ( Екофуел ) т.е. на метан модификац

Мнениеот Лукавия » Съб 16 фев 2013 21:38


За собствениците на метанови Туарани - излезе сервизна акция за подмяна на задните две бутилки. Важи само за метанови Туарани. Препоръчвам на всички собственици да се обадят до удобен за тях официален сервиз.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 90 госта