Загуба на памет на Туран

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
sraa
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Загуба на памет на Туран

Мнениеот sraa » Нед 17 окт 2010 21:46


Здравейте!Имам Туран 2005г.2.0 дизел,двиг.BKD,ако има значение.От няколко месеца започнаха да ми изчезват показанията за среден разход,време и изминато разстояние ако колата постои изгасена за известно време(примерно около час и повече).Питах познати дали има някаква батерия на таблото,която да пази информацията,но ми казаха че няма.Според Vag-Coma всичко е наред.Дали някой е имал подобен проблем и евентуално решение?Благодаря предварително!




Потребителски аватар
maimo
Мнения: 966
Регистриран на: Пон 12 ное 2007 22:26
Автомобил: GOLF 5 GTI
Двигател: AXX-2005
Местоположение: Варна

Re: Загуба на памет на Туран

Мнениеот maimo » Пон 18 окт 2010 20:51


то е нормално след определно време да ги трие,отиваш на 2-рото ниво на борд компа и там ги пази :)


sraa
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 27 сеп 2010 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Загуба на памет на Туран

Мнениеот sraa » Вто 19 окт 2010 18:01


Установих колко съм тъп.Благодаря на колегата за отговора.То и в книжката го пише ама кой да чете...С едно натискане на копчето (ОК),което е на долната страна на лоста за чистачките,и паметта му се върна :banghead: .Както отдавна са казали умните хора "Чукча не читател,чукча писател".


Потребителски аватар
ecofuel
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 03 авг 2009 7:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Загуба на памет на Туран

Мнениеот ecofuel » Нед 31 окт 2010 11:18


Всъщност не му се е върнала паметта, ами превключваш на другия брояч. Погледни индикацията с една малка цифричка "1" или "2" - това показва на кой брояч си. Първия ("1") пази инфото докато не загасиш колата за 2 или повече часа, а втория ("2") го пази докато не го нулираш ръчно.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 70 госта