проблем с ADY мотор на шаран

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
marci81
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gorrna orqhovica

проблем с ADY мотор на шаран

Мнениеот marci81 » Пет 18 фев 2011 15:03


здр,колеги имам проблем сас шаран4ето,както си варви само си гасне и за секунда или две само си запалва и продалжава да си варви.но някои пат си угасва и като го паля само припалва и пак гасне.оставямго да по4ине 10-15 мин.и сипаля и карам,все едно 4е ништо и няма.това е на газ и на бензин,грешки в компа няма.моля помогнете заштото немога да се справя сам.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с ADY мотор на шаран

Мнениеот kris11 » Пет 18 фев 2011 21:10


както го описваш колега - бобино-комунатор или датчик 1 ви цилиндър. Вземи за проба от някой познат 1 бобина , ако пак прави номера - датчика.

Последна промяна от kris11 на Съб 19 фев 2011 16:16, променено общо 1 път.


marci81
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gorrna orqhovica

Re: проблем с ADY мотор на шаран

Мнениеот marci81 » Пет 18 фев 2011 22:11


мерси колега,за бобината и аз си го помислих,но това за дат4ик на 1-ви цилиндар немиее ясно каквое,кажи ми го по прости4ко моля


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: проблем с ADY мотор на шаран

Мнениеот kris11 » Съб 19 фев 2011 16:19


marci81 написа:мерси колега,за бобината и аз си го помислих,но това за дат4ик на 1-ви цилиндар немиее ясно какво е,кажи ми го по прости4ко моля

Зад масления филтър. Имах проблеми с него преди време и Ваското 1 ми каза да проверя него. Изолацията на кабела към него беше нагоряла и закъсяваше. 17
На канал само. Виж първо бобината, че е горе и е слесен достъп.


marci81
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 17 фев 2011 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: gorrna orqhovica

Re: проблем с ADY мотор на шаран

Мнениеот marci81 » Съб 19 фев 2011 20:38


мерси колега,то4но този дат4ик проверих и кода видя,вси4ки кабели бяха на камара,пробвах с нов и стана.коренна промяна в колата.носега се оказва 4е и дат4ика за температурата е прецакан, катого изклу4а колата няма гре6ка и си ВарВи без проблем,но като го зака4а по4ва да глахне и неварви.пробвах сдруг от моргата но нестава,пробвах и нов уж сас сащите параметри бил ми казаха в магазина но на жид нее сащия,и пак нестава.трябжало само оригинален като този моя,но проблемае 4е в моргите тука нямат такаж то4но.и сега временно ще карам с изкю4ен дат4ик, дано несе влоши пак.ако имате идея кажетеми


tisho_g
Мнения: 73
Регистриран на: Пон 18 юни 2007 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Re: проблем с ADY мотор на шаран

Мнениеот tisho_g » Нед 20 фев 2011 19:04


marci81 написа:мерси колега,то4но този дат4ик проверих и кода видя,вси4ки кабели бяха на камара,пробвах с нов и стана.коренна промяна в колата.носега се оказва 4е и дат4ика за температурата е прецакан, катого изклу4а колата няма гре6ка и си ВарВи без проблем,но като го зака4а по4ва да глахне и неварви.пробвах сдруг от моргата но нестава,пробвах и нов уж сас сащите параметри бил ми казаха в магазина но на жид нее сащия,и пак нестава.трябжало само оригинален като този моя,но проблемае 4е в моргите тука нямат такаж то4но.и сега временно ще карам с изкю4ен дат4ик, дано несе влоши пак.ако имате идея кажетеми

Колко взе този за коляовия вал



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта