Проблем с печка на VW Sharan

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
pivv
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот pivv » Вто 30 дек 2014 19:57


извинявам се, че се включвам във вече създадената тема, но и мен ме мъчи печката, само че, моята изобщо не иска да се включи. Днес я гледах на канал, имаше корозирал кабел в куплунга на печката, оправих ми го, но отново не иска, дори не издава никакъв звук. Ако някой има идея за това нека удари едно рамо, моля :wink




Потребителски аватар
cherry83
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 30 дек 2014 16:38
Автомобил: VW Sharan 2003
Двигател: 1.9TDI ASZ

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот cherry83 » Чет 01 яну 2015 13:11


Опита ли да я прочетеш с vag-com?
Ако не разполагаш с такъв, единственото, което можеш да направиш без да разглобяваш печката, е да откачиш буксата, да запалиш двигателя и да провериш дали между пин 2 и съответно пинове 1, 6 и 7 има > 12V
На 1 трябва да има винаги 12V.
На 6 - само когато външната температура е под 10 градуса (или под 5, зависи от модел)
На 7 - само когато двигателя е запален (или ако има таймер, когато той е активирал печката)


pivv
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот pivv » Чет 01 яну 2015 16:18


не разполагам с Ваг-ком и затова не съм я тествал, но съм я карал в местен бош-сервиз за диагностика, обаче ми казаха, че програмата не може да чете инфо за печката. Ще се опитам да направя поне това, което си ми посочал при първа възможност, като намеря канал за целта. Иначе като гледам караме кола с един и същи двигател :smile. А да знаеш, къде се намира на нашите коли датчика за външната температура на печката, защото чувам, че можело да бъде и от него да не се включва печката?


Потребителски аватар
cherry83
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 30 дек 2014 16:38
Автомобил: VW Sharan 2003
Двигател: 1.9TDI ASZ

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот cherry83 » Чет 01 яну 2015 17:22


Отпред, при лостовете за чистачките, над разширителния съд. Сваляш кората (тя е с 3 болтчета или гайки, не помня) и си там.


Потребителски аватар
webasto
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 окт 2014 6:00
Автомобил: VW SNARAN 4x4
Двигател: 2005
Местоположение: ВИДИН
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот webasto » Чет 01 яну 2015 18:33


pivv написа:не разполагам с Ваг-ком и затова не съм я тествал, но съм я карал в местен бош-сервиз за диагностика, обаче ми казаха, че програмата не може да чете инфо за печката. Ще се опитам да направя поне това, което си ми посочал при първа възможност, като намеря канал за целта. Иначе като гледам караме кола с един и същи двигател :smile. А да знаеш, къде се намира на нашите коли датчика за външната температура на печката, защото чувам, че можело да бъде и от него да не се включва печката?

Дачика се намира под чистачките


pivv
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот pivv » Чет 08 яну 2015 15:17


така, най-накрая печката запали...Оказа се, че свещта е изгоряла. Обаче, след като запали, работи за кратко и спира. Някой има ли идея каква може да е причината?


Потребителски аватар
cherry83
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 30 дек 2014 16:38
Автомобил: VW Sharan 2003
Двигател: 1.9TDI ASZ

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот cherry83 » Пет 09 яну 2015 8:30


Прави ли следващ опит да запали или не? Ако не ти работи водната помпа, ще отчете прегряване, ще запише грешка и мисля, че няма да опита отново, докато не се изтрие грешката. Ако обаче прави 3 последователи опита, проблемите може да са много.


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Alek » Пет 09 яну 2015 13:04


Както колегата каза, дължи се на водната помпа - аз само ще допълня, че това е допълнителната електрическа помпа, намира се пред шофьора в двигателния отсек.


pivv
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот pivv » Пон 12 яну 2015 8:49


печката пали отново само след повторно палене на колата. Иначе само веднъж пали и после спира, в смисъл, че няма запалване, а дали прави опит без запалване е друг въпрос, не мога да усетя. Но мисля че не, защото не долавям признаци на работа (като шум имам предвид). А тази помпа сменя ли се или се ремонтира? Благодаря ви колеги за насоките... :th_up


Потребителски аватар
webasto
Мнения: 94
Регистриран на: Пет 17 окт 2014 6:00
Автомобил: VW SNARAN 4x4
Двигател: 2005
Местоположение: ВИДИН
Контакти:

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот webasto » Пон 12 яну 2015 9:08


pivv написа:печката пали отново само след повторно палене на колата. Иначе само веднъж пали и после спира, в смисъл, че няма запалване, а дали прави опит без запалване е друг въпрос, не мога да усетя. Но мисля че не, защото не долавям признаци на работа (като шум имам предвид). А тази помпа сменя ли се или се ремонтира? Благодаря ви колеги за насоките... :th_up

Нова е около 200-240лв,зависи откаде ще я вземеш.Не рискувай с втора употреба,незнаеш на какъв хал е да не е като твоята.


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Alek » Пон 12 яну 2015 9:45


На тъста ми точно в момента му е думнала помпата, той я отвори и се оказа, че няма грам четки, всичко друго е здраво. Ще сменят четките и ще стане като нова.


pivv
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот pivv » Вто 13 яну 2015 20:35


така, малко ъпдейт :smile Оказа се, просто въздушна тапа в системата. След като я покарах няколко дни с пълно загряване, така че да се обезвъздуши системата, печката тръгна и работи чудесно. Прави ми обаче впечатление, че сутринта тръгна само при второ запалване на колата, после се чуваше дори като колата е загряла на 90 гр. След престой и отново тръгване, пък не се включи изобщо. На какво може да се дължат тези феномени?


kriki
Мнения: 97
Регистриран на: Съб 10 авг 2013 18:28
Автомобил: VW Sharan 1.9 TDI 4motion
Двигател: AUY 2002
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот kriki » Вто 13 яну 2015 20:44


Колега, радвам се, че печката ти работи, но за да си сигурен как работи и защо прави номерца, задължително си направи диагностика с VAG-COM (VCDS), на адрес 18.
Не знам защо от самото начало бягаш от това действие, което е най-логичното, най-точно за диагностициране и времеспетяващо за теб. Ще ти спести и много чуденки и въпросителни :)
Поздрави !!!


Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот Alek » Сря 14 яну 2015 12:38


Пробвай следното:
1. Палиш и оставаш колата да работи на празен ход, ако печката се включи и след 2-3 минути се изключи мини към стъпка 2.
2.Палиш и държиш педала на газта около 2000 оборота, ако печката работи нормално - дефектна допълнителна електрическа помпа, ако не можеш да се сетиш защо - кажи, ще ти обясня.

Ако на празен ход печката работи нормално до достигане на температура 90 градуса, нямаш проблем с тази помпа.


pivv
Мнения: 182
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 13:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливен

Re: Проблем с печка на VW Sharan

Мнениеот pivv » Чет 15 яну 2015 9:55


благодаря, Alek, наистина, като я оставя да работи на празен ход сутринта като я паля за да подгрее, печката тръгва, работи за малко и спира. Но като я запаля втори път и тръгна на път, печката остава да работи без проблеми. Явно проблема наистина е някъде в циркулацията на антифриза. Консултирах се с майстора, който ми сменя свещта на печката, но той ми каза, че доп.помпа не е свързана с печката. За всеки случай обаче съм решил да я погледна, но въпросът е как да я проверя дали работи?



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 163 госта