Шаран 1.9 TDI 97г. - проблем с централното

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Потребителски аватар
kok4o
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 18 сеп 2011 22:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен

Шаран 1.9 TDI 97г. - проблем с централното

Мнениеот kok4o » Пон 25 мар 2013 18:48


Наводни ми се купето и понеже блока на централното с намира в най ниската точка на купето беше леко мокър и съответно централното откачи и прави каквото си поиска. Единствния начин да заключа колата е отвътре с лоста на шофьорската врата и то не винаги от първия път. Комфорт модула работи без проблем. Взех за проба от галаксито на един приятел и с него работи без проблем. Беше записала следните греши, които след триене при следващо отключване записва пак.
Има ли някакъв начин за настройка с ваг ком, или модула е сдал багажа?

Control Module Part Number: 7M0 962 257 H
Component and/or Version: ZENTRALVERRIEGELUNG V00
Software Coding: 00000
Work Shop Code: WSC 00000
4 Faults Found:
01142 - Central Locking Motors: Driver Door and Tank Valve Locked
28-10 - Short to B+ - Intermittent
01146 - Central Locking Motors: Front Passenger and Rear Doors Locked
29-10 - Short to Ground - Intermittent
01138 - Central Locking Switch: Driver Door Unlocking
29-00 - Short to Ground
01143 - Central Locking Motors: Driver Door and Tank Valve Unlocked
36-10 - Open Circuit - Intermittent




perekendi
Мнения: 29
Регистриран на: Пон 17 дек 2012 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pancharevo

Re: Шаран 1.9 TDI 97г. - проблем с централното

Мнениеот perekendi » Сря 27 мар 2013 7:56


и на мен така ми се случи но след като е намокрено вътре става ужас в кутията на централното направи ми го няколко пъти след като го махах и го оставях да съхне ама накрая замириса на изгоряла и го махнах и отворих и вътре имаше водорасли лошото е че не зная от къде мога да си купя защото имам климатик но не и ел.стъкла и буксичките са различни


Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Шаран 1.9 TDI 97г. - проблем с централното

Мнениеот bobitur » Сря 27 мар 2013 15:00


Аз моя отдавна го махнах и сега само с алармата на колата го командвам заключването и отключването. Бая разправия си е докато се навържат всички кабели без модул. И едно допълнително реле сложих, че не стана без реле. Като минус ми е че като оставя радиото включено и изгася от контакт ми загубва настройките на басите и високите. Ако не е включено радиото когато гася колата няма проблем. И отвътре+отвън с ключ не заключва всички врати. Каква е разликата на модулите с климатик и климатроник? Комфорт модула е отделно сега даже без модула на централното с заключването на колата ми вдига стъклата.



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта